Ferie zimowe 2015 w MDK Zamość.
Młodzieżowy Dom Kultury im K. Makuszyńskiego w Zamościu gorąco zaprasza dzieci i młodzież do udziału w IV atrakcyjnych projektach feryjnych. Termin ferii: 02 – 13 lutego 2015 roku. Godziny opieki nad wychowankami: 8.00 – 16.00. Miejsce zajęć: Zamość, ul. Kamienna 20.
 
Wnioski stypendialne dla Wychowanków MDK Zamość
Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu - jednostka oświatowa prowadzona przez Prezydenta Miasta Zamość jest placówką rozwijania talentów. W swojej systematycznej działalności edukacyjnej i pełnej zaangażowania pracy nauczycieli wspiera wychowanków w ich rozwoju. Pomaga im pozyskując środki finansowe poprzez wnioski stypendialne Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego.
 
Aktorzy z MDK Zamość w programie: Hej kolęda, kolęda
W dniu 22 stycznia 2015 o godz. 17.45 na scenie w O.D.K. "OKRĄGLAK" zaprezentowała się III grupa zajęć teatralnych Młodzieżowego Domu Kultury im K. Makuszyńskiego z programem Jasełka "Hej kolęda, kolęda". Rodzice, seniorzy i zaproszeni goście m.in.: Pan Jan Sadło - Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej im J. Zamoyskiego włączyli się do wspólnego kolędowania. Nauczycielem prowadzącym młodych aktorów jest Pani Krystyna Różańska. Gratulujemy udanego występu.
 
„KOCHAMY WAS”
Tak zatytułowany koncert odbył się dnia 22 stycznia 2015r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu. Wychowankowie Muzycznego Klubu Przedszkolaka i Zespołu Wokalnego zatańczyli i zaśpiewali dla swoich Babci i Dziadków. Koncert przygotował Pan Paweł Kołodziejczyk – nauczyciel MDK Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia!
 
Sztab Nr 892 zebrał w 2015 r kwotę 111 447,77 zł.
Sztab WOŚP Nr 892 informuję, że w dniu 11 stycznia 2015 r. w trakcie 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dzięki współpracy z wieloma instytucjami, organizacjami, firmami, oraz szkołami i placówkami Naszego Regionu zebrano 111 447,77 zł.
 
Nagrody dla MDK w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Mój Anioł”
Komisja w składzie: Bronisława Żuk – Przewodnicząca, artysta plastyk, Joanna Kawęcka – nauczyciel plastyki, Agnieszka Żuk-Słabek – nauczyciel plastyki, po obejrzeniu 700 prac płaskich i przestrzennych nadesłanych z 45 placówek postanowiło przyznać nagrody również wychowankom MDK Zamość: Jakubowi Bryknerowi, Bartoszowi Stadnikowi, Marlenie Mojżesz, Zuzannie Jaworskiej, Dianie Lipskiej . Laureaci pracują pod kierunkiem nauczycieli plastyki Magdaleny Cieplechowicz- Buczak i Małgorzaty Magryty.
 
Tancerze z MDK Zamość na turnieju – KARNAWAŁOWE HARCE 2015
W dniu 17.01.2015 r. w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Łabuńkach Pierwszych odbył się Wojewódzki Turniej Tańca Gminy Łabunie „Karnawałowe Harce” 2015. W turnieju tańca nowoczesnego uczestniczli tancerze z Lublina, Świdnika, Krasnegostawu, Zamościa, Starego Zamościa, Krasnobrodu i Tomaszowa Lubelskiego.
 
Komunikat - XV Spotkania z Kolędą i Pastorałką – Zamość 2015
W dniu 14 stycznia 2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu odbył się konkurs kolęd i pastorałek pod patronatem Prezydenta Miasta Zamość, Pana Andrzeja Wnuka. Patronat medialny nad przeglądem objęło Katolickie Radio Zamość. Na przesłuchania przybyło do MDK Zamość 52 solistów i 26 zespołów z Zamościa, Jarosławca, Wysokiego, Nielisza, Szewni Górnej, Kalinowic, Tarnawatki, Tomaszowa Lubelskiego, Hrubieszowa, Lubyczy Królewskiej, Biłgoraja, Izbicy, Janowa Lubelskiego, Szczebrzeszyna i Łabuń. Wykonawcy prezentowali swoje umiejętności w pięciu kategoriach wiekowych.
 
Sukcesy młodych plastyków z MDK Zamość
Damian Wróblewski zdobył nagrodę w XXIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Moje Boże Narodzenie”, a Hanna Kawalec otrzymała III nagrodę w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Renesans lubelski”. W tym konkursie wyróżniono również kwalifikacją do wystawy Weronikę Duras. Młodzi plastycy są wychowankami pracowni plastycznej MDK Zamość prowadzonej przez Magdalenę Cieplechowicz – Buczak. Konkursy organizowane były przez MDK w Lublinie pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.
 
WOŚP 11 stycznia 2015 r. w Zamościu - zdjęcia, relacje filomowe
Publikujemy fotografie wykonane w dniu 11 stycznia 2015 r. w MDK Zamość oraz zdjęcia nadesłane. Informujemy również, że do godz.20.00 w sztabie WOŚP Nr 892 w Zamościu zebraliśmy kwotę 892 42,63. To nie jest kwota ostateczna! Liczenie trwa nadal.
 
KALENDARZ IMPREZ
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY