Sztab WOŚP Nr 892 zarejestrowany. Jak zostać wolontariuszem WOŚP?
Z przyjemnością informujemy, że wniosek o utworzenie Sztabu 24 Finału WOŚP został rozpatrzony pomyślnie. W dniu 3 listopada 2015 r. Sztab Nr 892 mieszczący się w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu przez Fundację WOŚP został zarejestrowany. Obowiązki Szefa Sztabu przyjął Pan Andrzej Szumowski. W dniu 10 stycznia 2016 r. 650 wolontariuszy w naszym regionie będzie kwestowało na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

 

Siedziba sztabu w MDK Zamość organizowana jest już po raz dwunasty. Czekamy na zgłoszenia od 650 wolontariuszy. MDK współpracuje ściśle także z  wolontariuszami z Banku PEKAO SA Zamość – „Bankierem WOŚP” a także wieloma osobami reprezentujące placówki oświatowe, policję, straż pożarną i miejską. Wspierają nas placówkami medyczne, szpitale, organizacje i instytucje samorządowe oraz media naszego regionu.

Jak zostać wolontariuszem WOŚP?

Chcesz nam  pomóc w czasie Finału? Zgłoś się do Sztabu!

To właśnie osoby pracujące w Sztabie  zarejestrują Cię w naszej bazie, od nich dostaniesz identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka czyli wszystkie rzeczy niezbędne do udziału w kweście. Sztab dysponuje ograniczoną liczbą wolontariuszy, dlatego przed złożeniem dokumentów u nich zastanów się dobrze czy faktycznie będziesz mógł poświęcić swój czas na kwestę w dniu Finału. Jeśli nie jesteś tego pewien zgłoś się jako wolontariusz pomagający w pracach organizacyjnych Sztabu.
Zanim skontaktujesz się ze sztabem przeczytaj uważnie Regulamin Wolontariusza. Oprócz zasad, które zostały ustalone wewnątrz Sztabu obowiązują Cię wszystkie postanowienia w nim zawarte.
Musisz pamiętać, że za zbieranie wolontariuszy odpowiedzialny jest Szef Sztabu w związku z tym to on, ma pełną decyzyjność co do tego z kim będzie pracował. Sztaby mają ograniczoną pulę wolontariuszy, więc może się zdarzyć, że nie wszyscy chętni zostaną przyjęci. 

Jak wygląda Twoja praca w dniu Finału?

Zostałeś zarejestrowany w Sztabie jako wolontariusz, otrzymałeś już swój identyfikator puszkę zabezpieczoną banderolami oraz serduszka, które otrzyma od Ciebie każda osoba wrzucająca pieniądze do puszki kwestarskiej.Zapoznałeś sięRegulaminem Wolontariusza,jesteś zatem gotów do rozpoczęcia kwesty. Pamiętaj! zbierasz pieniądze tylko i wyłącznie w dzień Finału tj. 10 stycznia 2016r. Jeśli nie zostałeś zarejestrowany jako wolontariusz w Sztabie Imprez Zamkniętych nie ma możliwości, abyś kwestował w innym terminie niż dzień Finału. 

Bardzo ważne jest także, abyś przestrzegał zasady, że nasi wolontariusze nie chodzą do mieszkań. Nie bądź nachalny, udział w Finale jest dobrowolny, nie chcemy nikogo zmuszać do wspierania naszych działań. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Możesz śmiało poprosić znajomych, aby towarzyszyli Ci podczas zbierania tego dnia. 

Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16-go roku życia, kwestują pod warunkiem, że towarzyszy im osoba pełnoletnia, której dane zostały wcześniej zgłoszone Szefowi Sztabu. Akcja trwa cały dzień, ale jeżeli nie masz sił, Twoja puszka kwestarska przemokła lub jest przepełniona możesz przerwać zbiórkę i zanieść swoją puszkę do Sztabu. Przekaż ją osobie oddelegowanej w Sztabie do przeliczenia pieniędzy. Dopilnuj, by została przeliczona w Twojej obecności, a kwota wpisana na zbiorczą listę wolontariuszy. Twój podpis na tej liście jest dla nas informacją, że zostałeś powiadomiony o zebranej kwocie oraz dodatkowo, że w pełni zgadzasz się z podaną przez Sztab kwotą. Po rozliczeniu przez nas Sztabu – jeśli podałeś numer telefonu, otrzymasz od Fundacji informację z kwotą, którą zebrałeś do puszki kwestarskiej podczas zbiórki finałowej. Po dopełnieniu wszystkich formalności związanych z przeliczeniem Twojej puszki otrzymasz od Szefa Sztabu druk Rozliczenia. Jest to zarówno potwierdzenie Twojego udziału w zbiórce jak i nasze podziękowanie dla Ciebie za świetnie wykonaną pracę. Fundacja nie wysyła osobnych oświadczeń. 

 Ankieta_wolontariusza1.pdf

Ankieta_wolontariusza.doc

Uwaga!

Do ankiety należy dołączyć zdjęcie w formie elektronicznej.

Fotografia wolontariusza nie może być mniejsze niż 800x600 pixeli i musi być w formacie jpg.

 

 

KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY
JAK TRAFIĆ?