Orkiestrowe wieści nr 40
Konkurs Ofert Fundacji WOŚP, przygotowania do 23. Finału, film o tym, jak Orkiestra zmienia oblicze geriatrii, ćwiczenia ratownicze w Kwidzynie organizowane razem z Przewozami Regionalnymi, Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą oraz program badań przesiewowych „Moje Dziecko Nie Chrapie” pod patronatem Fundacji WOŚP - o tym wszystkim przeczytacie w najnowszych “Orkiestrowych wieściach”. Zapraszamy do lektury!

 

Sprzęt medyczny trafi do 47 dziecięcych oddziałów ratunkowych

265 najnowocześniejszych urządzeń medycznych trafi do 47 placówek z dziecięcymi Szpitalnymi Oddziałami Ratunkowymi w całej Polsce. 21 października zakończył się 41. Konkurs Ofert Fundacji WOŚP. W ciągu dwóch dni Fundacja zakupiła sprzęt medyczny finansowany z funduszy zebranych podczas 22. Finału WOŚP. Zakupiony sprzęt doskonale uzupełni funkcjonujący w tych szpitalach system szybkiej diagnostyki i najpilniejszych zabiegów medycznych ratujących życie. W sumie WOŚP kupiła urządzenia medyczne za kwotę 20 979 736,12 zł. Wartość rynkowa sprzętu wynosi 30 426 599,00 zł. 
 
 
WOŚP zmienia oblicze geriatrii 

Fundacja WOŚP już po raz trzeci zagra dla geriatrii. Od 2013 roku udało nam się zakupić 2270 urządzeń o łącznej wartości 20 868 031,40 zł, które trafiły do 67 ośrodków geriatrycznych w całej Polsce. Kamery Kręciola.TV odwiedziły kilka oddziałów geriatrycznych w polskich szpitalach i dzięki nim powstał krótki reportaż obrazujący tę dziedzinę medycyny. Przedstawia on m. in. rozmowy z lekarzami i pacjentami, którzy codziennie korzystają z zakupionych przez Orkiestrę urządzeń. 
 
 
Mamy już 267 sztabów!

267 sztabów krajowych i 3 sztaby zagraniczne z USA zarejestrowały się już w Bazie Sztabów 23. Finału WOŚP. Przypominamy, że 11 stycznia 2015 roku zagramy „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów". Wszystkie informacje dotyczące tego, jak zostać wolontariuszem 23. Finału WOŚP umieściliśmy na naszych stronach.
 
 
Ćwiczenia ratownicze w Kwidzynie

35 osób rannych w wyniku katastrofy kolejowej spowodowanej przez zderzenie pociągu z samochodem osobowym. Strażacy rozcinają wagon, w którym uwięzieni są pasażerowie - to scenariusz ćwiczeń ratowniczych zorganizowanych przez Fundację WOŚP w Kwidzynie 25 października. Celem ćwiczeń było usprawnienie współdziałania wszystkich służb działających w ramach lokalnego centrum zarządzania kryzysowego. Wzięli w nich udział: Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe, Policja, Straż Ochrony Kolei oraz wolontariusze Pokojowego Patrolu. Współorganizatorem akcji były Przewozy Regionalne, oficjalny przewoźnik Festiwalu Przystanek Woodstock. 
 
 
 
Kręcioła.TV w szpitalu

Ekipa Kręciola.TV realizuje materiał filmowy o sprzęcie darowanym przez Fundację WOŚP i wykorzystywanym w polskich szpitalach. Do tej pory gościliśmy w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie na Oddziale Klinicznym Neonatologii, w PS ZOZ Wojewódzkim Centrum Medycznym na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków w Opolu, a także w Instytucie “Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”. Wszystko po to, by pokazać społeczeństwu jak działa sprzęt medyczny, na który podczas Finałów WOŚP darowali swoje pieniądze.
 
 
Listopadowe szkolenie wolontariuszy Pokojowego Patrolu

To już ostatnia szansa, aby dołączyć do wolontariuszy Pokojowego Patrolu, działających przy Fundacji WOŚP. Zapraszamy na ostatnie w tym roku szkolenie w terminie 21-23.11.2014, które odbędzie się na Uniwersytecie WOŚP w Szadowie-Młyn. Aby wziąć w nim udział - należy zarejestrować się na: www.patrol.wosp.org.pl. Szkolenie potrwa 3 dni, a w jego programie znajdują się: kurs udzielania pierwszej pomocy wg wytycznych AHA, zajęcia integracyjne i survivalowe oraz kurs pracownika służb informacyjnych na imprezach masowych. Zapraszamy!
 
 
 
Wracamy z Programem Edukacyjnym “Ratujemy i Uczymy Ratować”

Rusza kolejny sezon Programu Edukacyjnego “RUR”. Nasi Instruktorzy w tym tygodniu szkolą z pierwszej pomocy nauczycieli ze szkół w Radomiu i ościennych powiatów. Jeśli znacie szkołę, która chciałaby wziąć udział Programie RUR - zapraszamy do kontaktu. Wszystkie niezbędne materiały dydaktyczne, podręczniki, filmy i fantomy do nauki resuscytacji zapewnia nieodpłatnie Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
 

Rekord w resuscytacji krążeniowo-oddechowej

Cały czas spływają do nas potwierdzenia od szkół, które brały udział w akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, który Fundacja WOŚP organizowała z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Wyniki akcji opublikujemy już niebawem na naszej stronie internetowej.

 
Pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą

755 pomp dla kobiet w ciąży chorujących na cukrzycę. Program Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą realizowany przez Fundację WOŚP jest już od 10 lat. Niewyrównanie cukrzycy u każdego chorego z cukrzycą typu 1 powoduje, że zwiększa się ryzyko powikłań. Dlatego w ramach Programu Fundacji WOŚP w kilkudziesięciu ośrodkach w całej Polsce można wypożyczyć pompę insulinową całkowicie nieodpłatnie.
 
 
“Moje dziecko nie chrapie”

Program badań przesiewowych „Moje Dziecko Nie Chrapie” jest realizowany przez Fundację Zdrowy Sen, a patronat nad akcją objęła Fundacja WOŚP. Tym razem nieodpłatne badania zaburzeń oddychania podczas snu u dzieci z pierwszych klas szkół podstawowych odbędą się w Radomiu. Zaburzenia oddychania podczas snu są schorzeniem często występującym u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Ich konsekwencjami mogą być zaburzenia rozwoju psychicznego, intelektualnego i fizycznego dziecka.
 
 
 
 
 
KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY
JAK TRAFIĆ?