Niezwykły dar dla Sztabu WOŚP Zamość Nr 892
Pan Marek Marcola – podróżnik, fotograf przekazał do Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy który mieści się w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu niezwykły dar - kolekcję masek z całego świata zebranych w czasie swoich podróży.

                                     (Fragment kolekcji masek)

Pan Marek urodzony i zamieszkały w Zwierzyńcu jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. Był wieloletnim pracownikiem administracji państwowej i samorządowej.

Od 38 lat podróżuje po całym świecie. Zwiedził blisko 90 krajów na 6 kontynentach.

W kolekcji znalazło się 37 masek m.in: z Australii, Boliwii, Chin, Dominikany, Chile, Kenii, Indii, Peru, RPA, Wenezueli, Japonii, Kirgizji, Tajlandi, Tunezji, Nepalu i wielu innych. Zbiór zostanie przekazany na aukcję WOŚP, a środki zostaną wpłacone na konto zamojskiego sztabu na zakup sprzętu medycznego ratującego życie. Wcześniej placówka planuje zorganizowanie ekspozycji masek, które będzie można obejrzeć w Galerii Fotograficznej MDK „Na Poddaszu”.

Serdecznie dziękujemy za ten wspaniały dar serca.

Gorąco wszystkich zapraszamy na feryjne spotkanie z Panem Markiem Marcolą w dniu 7. 02. 2018 r. o godz. 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu ul. Kamienna 20, który opowie o swoijej kolekcji i podróżach. Wstęp wolny.

KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY
JAK TRAFIĆ?