Komunikat Sztabu WOŚP Zamość. Gramy też dla Franka
W sztabie WOŚP Zamość Nr 892 trwają intensywne prace nad sprawnym przygotowaniem działań 25 Finału WOŚP naszym regionie. Celem naszej akcji jest zbieranie środków pieniężnych: dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W Zamościu będziemy zbierać pieniądze również dla takich dzieci jak Franek Kalinowski.

 

Franciszek Kalinowski: więcej...

 

Wolontariusze w siedzibie sztabu – MDK Zamość ul. Kamienna 20 składają puszki i oklejają je specjalnymi banderolami. Wydawane są identyfikatory. Wychowankowie placówki przyjmują dary na licytację oraz loterię fantową.

Informujemy, że  wolontariusze kwestujący w dniu Finału 15 stycznia 2017 r. będą objęci ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Zebrane pieniądze tak jak co roku będą liczyć wolontariusze – pracownicy banku Pekao S.A. o Zamość.

Na wolontariuszy i gości w MDK będzie czekać także gorąca grochówka przygotowaną i ofiarowaną  przez Firmę Dawig - Stanisława Worytko , a w Zamościu dzięki uprzejmości prezesa MZK Krzysztofa Szmita, osoby posiadające identyfikatory będą mogli przemieszczać się bezpłatnie komunikacją miejską.

Do zamojskiego sztabu cały czas napływają różne prezenty i upominki, które ludzie przekazują na loterie fantowe.

Podczas finału będzie można wylicytować m.in.: koszulki, książki i kalendarze od Jerzego Owsiaka, torty podarowane dla sztabu od PSS Społem oraz Cukierni Bohema, obraz podarowany przez prezydenta Andrzeja Wnuka z okazji rocznicy Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO przekazany przez miasto partnerskie Żółkiew, piłkę z autografami reprezentantów piłki ręcznej przekazana przez Międzyszkolny Klub Sportowy Padwa, srebrną spinkę przekazaną przez dyrektora Wydziału Turystyki i Promocji UM Zamość Damiana Miechowicza, kolejową tablicę informacyjną  - dar polskich kolejarzy oraz grafikę przekazaną przez dr Kazimierza Chrzanowskiego.

Będzie można również wylicytować książkę pt.: Opowiedz nam swoją historię – 25 lat historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ciekawostką jest to, że na okładce tej publikacji znajduje się m.in. czarno - białe zdjęcie wykonane w Zamościu 24 lata temu. Fotografię wykonał w 1994 r. obecny Szef Sztabu Andrzej Szumowski w trakcie trwania II Finału WOŚP na Rynku Wielkim. Książka (600 stron) limitowana edycja jest wydana przez Fundację WOŚP i nie można jej kupić w księgarni.

Czekamy na dalsze dary i upominki. Dziękujemy!

KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY
JAK TRAFIĆ?