105 570 801, 49 PLN zebrano w trakcie 25 Finału WOŚP
W dniu 7 marca 2017 r. na Zamku Królewskim w Warszawie ogłoszono ostateczny wynik zebranej kwoty w trakcie 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Sztab Nr 892 mający swoją siedzibę w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu zebrał sumę 155 567,45 PLN, natomiast ostateczna kwota zebrana przez Fundację to 105 570 801, 49 PLN.

Należy przypomnieć, że w zeszłorocznym finale udało się zebrać ponad 72 mln 696 tys. 501 zł.

Jednak nie rekordy są najważniejsze. Pieniądze zbierane w dniu 15 stycznia tego roku przez wolontariuszy zostaną  przeznaczone dla ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Podczas uroczystej konferencji prasowej zorganizowanej na Zamku Królewskim wręczone zostały także pamiątkowe, srebrne medale oraz odznaczenia wybite przez Mennicę Narodową, będące podziękowaniem dla sponsorów, darczyńców, przyjaciół Fundacji, przedstawicieli mediów oraz wolontariuszy - przedstawicieli sztabów.

 

W gronie wyróżnionych osób znalazł się również Szef Zamojskiego Sztabu, Pan Andrzej Szumowski, w którego opinii zaroszenie na podsumowanie 25 Finału do Warszawy oraz otrzymanie pamiątkowego medalu i odznaczenia jest dużym wyróżnieniem i dowodem uznania dla wszystkich wolontariuszy, opiekunów, służb mundurowych, pracowników banku, nauczycieli wielu szkół i placówek, pedagogów, pracowników MDK Zamość i całego zespołu Sztabu Zamość pracującego na ostateczny wynik.

 

 

 

KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY
JAK TRAFIĆ?