Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Zamościa
Jako Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czujemy się odpowiedzialni za mieszkańców naszego miasta w tym trudnym i dziwnym dla nas czasie. Otrzymujemy informacje z Fundacji WOŚP, że osoby starsze i samotne z Zamościa również potrzebują pomocy w zrobieniu niezbędnych zakupów i zgłaszają swoje potrzeby w tym zakresie. Czujemy się za to odpowiedzialni, jednak nie możemy ryzykować zdrowia i życia Wolontariuszy. Nie oznacza to, że osoby potrzebujące pomocy pozostawiamy same sobie...
 
Szanowni Państwo, Drodzy Wolontariusze i Mieszkańcy Zamościa !!!
28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Oficjalna kwota zebrana przez Sztab nr 5535 Zamość to 248 507,70 PLN Nie graliśmy jednak dla bicia rekordów, graliśmy od Serca dla Serca. Cieszymy się, że świadomość mieszkańców Zamościa zmieniła się, a serca otwierają się jeszcze bardziej. Nasi wolontariusze otrzymali od Państwa mnóstwo pozytywnej energii upewniając się, że warto pomagać, a Sztab nr 5535 Zamość, działający przy Młodzieżowym Domu Kultury, dostał Wiatru w Żagle.
 
Zamościanie wykazali się hojnością i pobili rekord sprzed roku.
W Zamościu jak w całym kraju i poza jego granicami w niedzielę 12 stycznia zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dla naszego sztabu był to kolejny finał zakończony sukcesem. Na chwilę obecną kwota zebrana przez sztab o numerze 5535 zarejestrowany w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu to 243 112,30. Nie jest to jednak kwota ostateczna.
 
W Zamościu ruszył 28 Finał WOŚP
Zamość zbiórkę dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej zaczął już w sobotę 11 stycznia. Tego dnia wszystkie działania sztabu WOŚP o numerze 5535 skupiły się w Galerii Handlowej Twierdza będącej współorganizatorem 28 Finału w naszym mieście. Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego przy wsparciu wielu zamojskich instytucji i osób o wielkim sercu przygotował ponad siedmiogodzinny koncert.
 
Wciąż nowe dary dla WOŚP
Do 28 Finału już tylko 2 dni, a darczyńcy ciągle napływają...
 
Dary dla WOŚP w Galerii Handlowej Twierdza
Już od dziś w pasażu Galerii Handlowej Twierdza można oglądać przedmioty jakie na 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazali nasi darczyńcy...
 
Za nami konferencja prasowa zamojskiego sztabu WOŚP o numerze 5535
Dnia 8 stycznia o godz. 12.00 w siedzibie Sztabu MDK Zamość na ul. Kamiennej 20 odbyła się konferencja prasowa, na której szef Sztabu Magdalena Cieplechowicz- Buczak przedstawiła założenia 28 Finału WOŚP .
 
28 Finał WOŚP- program działań zamojskiego sztabu
Już niecały tydzień dzieli nas od 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę, 12 stycznia na ulicach naszego miasta pojawi się 550 wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami, żeby wspomóc najmłodszych potrzebujących. W tym roku zbierać będziemy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.
 
Sztab 28 Finału WOŚP zaprasza na konferencję prasową
W związku z organizacją działań 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy serdecznie zapraszamy Państwa na konferencję prasową w dniu 8 stycznia 2020 r. o godz. 12:00 w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego przy ul. Kamiennej 20. Współorganizatorami spotkania są: Galeria Handlowa "Twierdza", Zamojski Dom Kultury i Restauracja "Morandówka".
 
28 Finał WOŚP coraz bliżej
Wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu pod opieką pań Anny Antoszczak i Aleksandry Baranowicz oraz pana Radosława Oktaby gościli w siedzibie Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie. W dniu 29 grudnia przygotowali identyfikatory, przywieźli banderole, serduszka dla ofiarodawców oraz gadżety 28 Finału, a także zwiedzili Fundację.
 
Kolejne dary dla WOŚP
Prezentujemy kolejne przedmioty podarowane przez Zamościan o wielkim sercu, jakie będzie można nabyć podczas 28 Finału WOŚP ...
 
WOŚP-owa moc gadżetów
Prezentujemy Państwu gadżety z autografem Jerzego Owsiaka jakie delegacja zamojskiego sztabu WOŚP przywiozła z wizyty w Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i które będzie można nabyć podczas koncertów finałowych w dniach 11 i 12 stycznia 2020 roku.
 
Wolontariusze WOŚP z wizytą w Szpitalu Papieskim
W czwartek 12 grudnia grupa wolontariuszy zamojskiego sztabu 28 Finału WOŚP wraz z szefem Sztabu Magdaleną Cieplechowicz- Buczak, Agnieszką Bida oraz Aleksandrą Baranowicz odwiedziła oddział neonatologii Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Zamościu. Celem wizyty było obejrzenie sprzętu , który szpital otrzymał od Fundacji WOŚP po ubiegłorocznej zbiórce. Wartość sprzętu opiewa na kwotę 200 tysięcy złotych. Zamojski sztab w ubiegłorocznej zbiórce uzyskał kwotę 205 358 12 .
 
Delegacja sztabu z wizytą w Fundacji WOŚP
Sztab 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zamościu działa pełną parą. Zakończyliśmy już rejestrację wolontariuszy, trwają prace organizacyjne przed finałowymi wydarzeniami, które będą odbywać się w całym mieście. Za nami wizyta w Fundacji WOŚP i spotkanie z jego szefem Jurkiem Owsiakiem. W środę 11 grudnia Szefowa zamojskiego sztabu Magdalena Cieplechowicz- Buczak wraz Ewą Krupą i dwiema wolontariuszkami Oliwią Kuźmą i Wiktorią Antoszczak odwiedziła fundację w celu poinformowania o tym co będzie się działo w Zamościu w trakcie 28 finału. Został nagrany spot reklamujący wydarzenia, który niebawem dostaniemy i będzie towarzyszył finałowym działaniom sztabu w Zamościu. Dostaliśmy mnóstwo gadżetów z autografem Jurka Owsiaka , które będzie można nabyć podczas koncertów 11 stycznia w Galerii Twierdza oraz 12 stycznia w Zamojskim Domu Kultury . Zapraszamy do śledzenia naszej strony.
 
Pierwsze dary na licytację WOŚP
Szanowni Państwo ! W sztabie MDK trwają prace organizacyjne przed finałowymi wydarzeniami, które będą odbywać się w całym mieście 11 i 12 stycznia 2020 roku. Powoli napływają prezenty od darczyńców.
 
Drodzy Wolontariusze !
Ruszyły już przygotowania do 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zamościu. Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbywa się do 29 listopada 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Kamiennej 20
 
ZAPRASZAMY do udziału w koncercie WOŚP
Tańczysz? Śpiewasz? Posiadasz wyjątkowy talent lub umiejętności, a oprócz tego masz wielkie, wspaniałe serce, którym chcesz się podzielić z potrzebującymi? Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zamościu czeka właśnie na Ciebie !!!
 
Dary dla WOŚP
Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do przekazywania darów na licytację do zamojskiego Sztabu WOŚP w Młodzieżowym Domu Kultury . Dary licytowane będą podczas imprez towarzyszących 28 Finałowi WOŚP 11 i 12 stycznia 2020 roku. Osobami odpowiedzialnymi za przyjmowanie darów będą Panie Anna Antoszczak i Wioletta Brzozowska. Wszystkie chętne osoby zapraszamy do sztabu przy ul. Kamiennej 20 codziennie w godzinach 8.00 - 18. 00. Liczymy na Państwa hojność. Wierzymy, że z każdym dniem pojawiać się będą nowe przedmioty warto więc śledzić stronę MDK.
 
Informacja o utworzeniu Sztabu WOŚP
Miło nam poinformować, iż Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu kolejny raz otrzymał zgodę na utworzenie Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szefową Sztabu została Pani Magdalena Cieplechowicz - Buczak. XXVIII Finał zaplanowano na dzień 12 stycznia 2020 roku.
 
205358.12 PLN na zakup sprzętu medycznego dla szpitali dziecięcych
Informujemy, że wolontariusze Sztabu WOŚP Zamość Nr 892 podczas 27 Finału WOŚP zebrali kwotę 205358.12 PLN. Celem tegorocznej zbiórki był zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Dziękujemy!
 
Mimo wszystko...
Ludzie są nierozumni, nielogiczni i samolubni. Kochaj ich, mimo wszystko. Jeśli czynisz dobro, oskarżają cię o egocentryzm. Czyń dobro, mimo wszystko. Jeśli odnosisz sukcesy, zyskujesz fałszywych przyjaciół i prawdziwych wrogów ...
 
I Finał WOŚP w Zamościu – 3 stycznia 1993 roku. Wspomnienia.
Odbył się w oddziale zamiejscowym GAZETY WYBORCZEJ w Lublinie (był taki przez 6 lat, w wynajmowanym pokoju, na parterze hotelu „Renesans”). Biurem zarządzał redaktor Artur Sternik, a ja, Krystyna Rybińska-Smyk byłam zamojską korespondentką. Pierwsze „dziennikarskie kroki” stawiała tu również nasza lokalna dziennikarka - pani Jadwiga Hereta.
 
MDK i Przyjaciele - Koncert dla WOŚP. 27 Finał Twierdza Zamość.
Fotorelacja. 12 stycznia 2019r.
 
Program działań 27 Finału WOŚP 2019
Planowane działania Sztabu WOŚP Nr 892 w dniu 12 i 13 stycznia 2019 r.
 
WOŚP - Zamość 2019
27 Finał WOŚP. Sztab Nr 892 - GRAJĄ Z NAMI:
 
Bezpieczeństwo wolontariuszy w dniu Finału WOŚP jest najważniejsze
Szef Sztabu Nr 892 Andrzej Szumowski przypomina, że bezpieczeństwo wolontariuszy w dniu Finału jest najważniejsze!
 
Komunikat Sztabu WOŚP
Sztab WOŚP Zamość Nr 892 serdecznie zaprasza wolontariuszy i koordynatorów z poszczególnych szkół i placówek po odbiór identyfikatorów uprawniających do dokonania zbiórki pieniędzy w dniu 13 stycznia 2019 w trakcie 27 Finału WOŚP. Informujemy, że konferencja prasowa oraz spotkanie organizacyjne dla koordynatorów i opiekunów dotyczące m.in. bezpieczeństwa wolontariuszy odbędzie się dnia 8 stycznia 2019 r. tj. wtorek o godz. 13.00 w siedzibie sztabu, ul. Kamienna 20. Zapraszamy serdecznie.
 
Warto pomagać - wizyta wolontariuszy w szpitalu
W dniu 28 grudnia 2018 r. grupa wolontariuszy ze sztabu Nr 892 gościła na Oddziale Neonatologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.
 
Indywidualny rachunek Sztabu WOŚP Zamość
Sztab #892 Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego - Zamość. Wpłaty można dokonać na rachunek: 42 1140 1010 3122 2019 0000 0892 - (indywidualny rachunek Sztabu Zamość)
 
Złote serce – dar dla Sztabu WOŚP Zamość.
Piękny dar – złote serce (zawieszka z 14 karatowego złota) otrzymał Sztab WOŚP Zamość od Państwa Anity i Dariusza Królikowskich
 
Jerzy Owsiak dla Zamościa
Zaproszenie na 27 Finał WOŚP do Zamościa.
 
Pierwsze dary dla Sztabu WOŚP Zamość.
Napływają już pierwsze dary do Sztabu nr 892 na 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem zbiórki będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
 
Przed nami 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
Już po raz kolejny Sztab WOŚP Zamość Nr 892 pragnie zorganizować działania wolontariuszy z naszego regionu, którzy będą zbierać środki w dniu 13 stycznia 2019 r. Celem tegorocznej zbiórki będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
 
178 457,10 PLN dla WOŚP
Dnia 19 lutego 2018 r. sztab WOŚP Nr 892 mający swoją siedzibę w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu otrzymał potwierdzenie rozliczenia zbiórki 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który miał miejsce 14 stycznia 2018 roku. w 2018 r. zebraliśmy rekordową kwotę: 178 457,10 PLN. Środki zostaną przeznaczone „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia tworzyli wraz z nami te nieprawdopodobne chwile!
 
Niezwykły dar dla Sztabu WOŚP Zamość Nr 892
Pan Marek Marcola – podróżnik, fotograf przekazał do Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy który mieści się w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu niezwykły dar - kolekcję masek z całego świata zebranych w czasie swoich podróży.
 
Rekord zbiórki Sztabu WOŚP Zamość Nr 892
Do godz. 12.00, 17 stycznia 2018 r. Sztab WOŚP Zamość zebrał kwotę 176 200 zł. ! Dziękujemy! To nie jest kwota ostateczna! Publikujemy indywidualny rachunek Sztabu. Wpłaty można jeszcze dokonać na rachunek: 39 1140 1010 7674 2018 0000 0892 Zapraszamy na relację fotograficzną i filmową
 
26 Finał WOŚP „GRAJĄ Z NAMI”:
Sztab WOŚP Zamość Nr 892 – „GRAJĄ Z NAMI”
 
WOŚP 2018 w Zamościu. Konferencja Sztabu WOŚP Nr 892 prasowa
W Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu odbyła się konferencja prasowa oraz spotkanie organizacyjne dla koordynatorów dotyczące m.in.: bezpieczeństwa wolontariuszy oraz działań związanych z kwestą „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków” w dniu 26. Finału WOŚP.
 
Sztab WOŚP Zamość Nr 892 zaprasza do Twierdzy
Galeria Twierdza Zamość gra razem z nami! Plakat w załączeniu. Szczegółowy program działań WOŚP w Zamościu opublikujemy niebawem
 
Bezpieczeństwo wolontariuszy WOŚP
Bezpieczeństwo wolontariuszy w dniu Finału jest szczególnie ważne. Ogromny wpływ na nie, ma miejsce prowadzenia kwesty.
 
Pozdrowienia dla Zamościa 2018!
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pozdrawia Zamość!
 
Komunikat Sztabu WOŚP Zamość Nr 892
Zapraszamy wolontariuszy oraz koordynatorów do Sztabu WOŚP po odbiór identyfikatorów upoważniających do kwestowania w dniu 14 stycznia w trakcie trwania 26 Finału.
 
Spotkanie z Owsiakiem
W dniu 29 grudnia 2017 r. wolontariusze, że sztabu Nr 892 Zamość gościli w Fundacji WOŚP w Warszawie.
 
WOŚP 2017. Video
26 finał odbędzie się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.
 
Komunikat Sztabu Nr 892
W dniu 4 stycznia 2018 r. o godz. 13:00 w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego przy ul. Kamiennej 20 organizujemy konferencję prasową oraz spotkanie organizacyjne dla koordynatorów dotyczące m.in.: bezpieczeństwa wolontariuszy oraz działań związanych z kwestą „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków” w dniu 26 Finału WOŚP.
 
Prace Sztabu WOŚP Zamość - zdjęcia
W Sztabie WOŚP Nr 892 w Zamościu trwają aktywne przygotowania do 26 Finału.
 
26 finał WOŚP w Zamojskim Szpitalu
Wolontariusze Sztabu nr 892 w Zamościu podczas XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dnia 14 stycznia 2018 r. będą mogli kwestować na terenie Zamojskiego Szpitala Niepublicznego w Zamościu. Jak informuje prezes Szpitala, Pan Mariusz Paszko, w ciągu ostatnich kilku lat Fundacja Jurka Owsiaka przekazała do zamojskiej placówki sprzęt medyczny o wartości ok. 700 tys. zł. Otrzymane wsparcie pozwoliło na zapewnienie lepszej opieki pacjentom, zwłaszcza dzieciom i seniorom oraz podniesienie standardu oferowanych usług zdrowotnych. Potrzeby w zakresie wysokiej jakości sprzętu w dalszym ciągu są bardzo duże, dlatego też władze Zamojskiego Szpitala Niepublicznego w Zamościu przyłączają się do tej szlachetnej akcji.
 
Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków
Już po raz kolejny Sztab WOŚP Zamość Nr 892 pragnie zorganizować działania wolontariuszy z naszego regionu, którzy będą zbierać środki w dniu 14 stycznia 2018 r. dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Miło nam poinformować, że Fundacja WOŚP w dniu 26 października 2017 r. wyraziła zgodę na utworzenie sztabu w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu.
 
Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków
26. Finał WOŚP odbędzie się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Trwa proces rejestracji sztabu Nr 892 w Zamościu.
 
Letnia zadyma w środku zimy
Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 26. Finał WOŚP odbędzie się 14 stycznia 2018 roku.
 
105 570 801, 49 PLN zebrano w trakcie 25 Finału WOŚP
W dniu 7 marca 2017 r. na Zamku Królewskim w Warszawie ogłoszono ostateczny wynik zebranej kwoty w trakcie 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
W 2017 r Sztab WOŚP Zamość zebrał 155 567,45 PLN
W dniu 15 stycznia 2017 roku wolontariusze Sztabu nr 892, mieszczący się w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu zebrali rekordową kwotę: 155 567.45 PLN, 28 USD, 135.35 EUR, 5.2 GBP a także złoty krzyżyk i złotą obrączkę. Zebrane środki zostaną przeznaczone dla ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Dziękujemy!
 
150 000 złotych zebrano na WOŚP. Liczenie trwa nadal.
W dniu 25 Finału do godziny 21.00 do Sztabu WOŚP nr 892 wpłynęła kwota bliska 150 000 zł. Fotoreportaż - Nielisz, Złojec, Zamość. Zdjęcia: Małgorzata Magryta, Martyna Mulawa, Magdalena Majer i Andrzej Szumowski.
 
25 Finał WOŚP Zamość
Program działań 25 Finału WOŚP w dniu 15 stycznia 2017 r.
 
Nowe dary dla sztabu WOŚP Zamość
Napływają nowe dary do Sztabu nr 892 na 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu 15 stycznia 2017 roku.
 
Warto pomagać – 15 stycznia 2017 r. 25 Finał WOŚP
W dniu 10 stycznia 2017 roku wolontariusze zamojskiego sztabu WOŚP nr 892 odwiedzili pacjentów oraz personel medyczny Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Zamojskiego Szpitala Niepublicznego, ul Peowiaków 1.
 
WOŚP dla Zamościa
Fundacja WOŚP w ciągu XXV lat przekazała dla Zamościa sprzęt medyczny o wartości 1 372 999.53 PLN
 
Komunikat Sztabu WOŚP Zamość. Gramy też dla Franka
W sztabie WOŚP Zamość Nr 892 trwają intensywne prace nad sprawnym przygotowaniem działań 25 Finału WOŚP naszym regionie. Celem naszej akcji jest zbieranie środków pieniężnych: dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W Zamościu będziemy zbierać pieniądze również dla takich dzieci jak Franek Kalinowski.
 
Zapraszamy po odbiór identyfikatorów
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy serdecznie zaprasza wolontariuszy i koordynatorów z poszczególnych szkół i placówek po odbiór identyfikatorów uprawniających do dokonania zbiórki pieniędzy w dniu 25 Finału WOŚP. Odbioru można dokonać w sekretariacie MDK Zamość.
 
Wizyta w Fundacji WOŚP
W dniu 29.12.2016 roku wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu gościli u Jurka Owsiaka w Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie.
 
Nabór wolontariuszy zakończony!
Zamojski Sztab Nr 892 uprzejmie informuje, że w dniu 30 listopada 2016 r. zakończył nabór wolontariuszy na XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do sztabu zgłosiło się więcej chętnych na wolontariuszy niż posiadanych miejsc.
 
WOŚP 2017 - Ruszyły przygotowania
15 stycznia odbędzie się XXV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ruszyły przygotowania. Relacja TVK Zamość Video- Kadr
 
Sztab WOŚP Zamość 2017 już działa
Uprzejmie informujemy że Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wyraziła zgodę, aby Młodzieżowy Dom Kultury, utworzył Sztab 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem zbiórki publicznej w dniu 15 stycznia 2017 tj. w dniu 25. Finału jest zbieranie środków pieniężnych: Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom
 
25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - 2017
Już po raz kolejny pragniemy zorganizować Sztab WOŚP w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. Dnia 15 stycznia 2017 r. będzie on wspierał wolontariuszy z naszego regionu, kwestujących na zakup sprzętu medycznego dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.
 
Warto pomagać.
Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekaże Zamojskiemu Szpitalowi Niepublicznemu w Zamościu nowy sprzęt medyczny. Będzie to: 20 łóżek sterowanych elektronicznie, 2 materace przeciwodleżynowe, podnośnik elektryczny, aparat EKG, 3 wózki inwalidzkie, 2 ssaki medyczne i fotel kąpielowy.
 
V OGÓLNOPOLSKI KONKURS „Ratujemy i Uczymy Ratować”
Szanowni dyrektorzy, nauczyciele, rodzice! Ogromnie cieszymy się pisząc do Was tę wiadomość, bo możemy Wam zaproponować kolejną – obok akcji „Pierwsza pomoc – to dziecinnie proste!” oraz Rekordu w jednoczesnej resuscytacji - aktywność:
 
Sztab WOŚP Zamość zebrał 128 117,28 zł.
W dniu 22 lutego 2016 roku Sztab nr 892, mieszczący się w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu otrzymał oficjalne potwierdzenie rozliczenia 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
Podziękowania od Sztabu WOŚP Zamość
Bardzo dziękujemy mieszkańcom naszego miasta i regionu, wolontariuszom, nauczycielom, władzom samorządowym, służbom mundurowym, pracownikom naszej placówki, mediom i wielu bezimiennym osobom wielkiego serca za hojność i wsparcie naszych wspólnych działań.
 
WOŚP Zamość - relacja fotograficzna i filmowa
Do godz. 20.00 Sztab Nr 892 Zamość zebrał 108 545,12 zł. To nie jest ostateczna kwota.
 
Nowe dary i upominki dla WOŚP Zamość.
Prezentujemy zdjęcia części darów przekazanych na rzecz naszego sztabu. Można je nabyć w dniu 10 stycznia od godz. 12.00 w trakcie trwania 24 Finału WOŚP w Młodzieżowym Dom Kultury, ul. Kamienna 20. Zapraszamy również do udziału w loterii fantowej. Czekają ciekawe nagrody. Każdy los wygrywa! Zebrane środki w całości zostaną przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.
 
„Grają” dla WOŚP Zamość
Zarząd Osiedla Kilińskiego ul. Kilińskiego 11, od 10.00 do 18.00 - Kawiarenka dla wolontariuszy WOŚP; Klub Młodzieżowy Stowarzyszenie "Salvete" ul. Ormiańska 4, od godz. 10.00 - 20.00 - Kawiarenka dla wolontariuszy WOŚP; Związek Nauczycielstwa Polskiego oddział w Zamościu ul. Rynek Wielki 8, od godz. 10.00 - 16.00 - Kawiarenka dla wolontariuszy WOŚP; Tor kartingowy CartWay - ul. Kilińskiego 74 w Zamościu. Samochody 4x4 - od godz. 9.00, plac pomiędzy Stokrotką a Koszarami. Zamojska Manufaktura Słodyczy "Tęcza" ul. Solna 3, od 11.00 - 16.00 - Kawiarenka dla wolontariuszy.
 
Wystawa zdjęć „Wszystkie twarze Fundacji WOŚP”
Z okazji 24 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu 7 stycznia 2016 r. na ogrodzeniu Łazienek Królewskich w Warszawie zawisła wystawa zdjęć WOŚP. Dokumentują one najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce podczas poprzednich finałów. Na ekspozycji w Galerii Plenerowej zaprezentowano 50 fotografii.
 
Program WOŚP - Kamienna 20
Program działań 24 Finału WOŚP w dniu 10 stycznia 2016 r. Sztab Nr 892 w Młodzieżowym Domu Kultury im K. Makuszyńskiego, ul. Kamienna 20 w Zamościu
 
Bezpieczeństwo wolontariuszy WOŚP
Policjanci apelują o zachowanie rozsądku przez wolontariuszy w trakcie 24 Finału WOŚP.
 
Kresowe Bractwo Motocyklowe wspiera zamojskich wolontariuszy.
Sztab WOŚP Zamość Nr 892 informuję, że na 24 Finał napływają kolejne dary. Kresowe Bractwo Motocyklowe "Biały Kruk"przekaże na rzecz wolontariuszy WOŚP 100 kg owoców - 4 kartony (60 kg) jabłek, 2 kartony (40 kg) gruszek.
 
Komunikat Sztabu WOŚP Zamość Nr 892
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy serdecznie zaprasza wolontariuszy i koordynatorów z poszczególnych szkół i placówek po odbiór identyfikatorów uprawniających do dokonania zbiórki pieniędzy w dniu 24 Finału WOŚP. Informujemy, że konferencja prasowa oraz spotkanie organizacyjne dla koordynatorów i opiekunów dotyczące m.in. bezpieczeństwa wolontariuszy odbędzie się w dniu 8 stycznia tj. piątek o godz. 14.00 w siedzibie sztabu, ul. Kamienna 20. Zapraszamy serdecznie.
 
Wolontariusze WOŚP w zamojskim szpitalu im. Jana Pawła II
W dniu 4 stycznia 2016 roku wolontariusze z Zamojskiego Sztabu WOŚP Nr 892 odwiedzili Oddział Chorób Wewnętrznych Wojewódzkiego Szpitala im. Jana Pawła II w Zamościu.
 
Wolontariusze Sztabu 892 Zamość odwiedzili Jurka Owsiaka.
W dniu 2 stycznia 2016 r. wolontariusze Sztabu 892 Zamość odwiedzili Jurka Owsiaka w siedzibie Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie. Tym samym oficjalnie został zakończony etap rekrutacji wolontariuszy w Zamościu na 24 Finał WOŚP.
 
Pozdrowienia od Jurka Owsiaka. WOŚP Warszawa wita Zamość.
Materiał filmowy zrealizowali wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury im K. Makuszyńskiego, członkowie Sztabu WOŚP Zamość Nr 892.
 
WOŚP - wspólne dzieło pokoleń. Fotografie cz. III
23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, MDK Zamość. 11 stycznia 2015 r.
 
WOŚP - wspólne dzieło pokoleń. Fotografie cz. II
8 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ZDK Zamość. 9 stycznia 2000 r.
 
WOŚP - wspólne dzieło pokoleń. Fotografie cz. I
2 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Rynek Wielki w Zamościu. 2 stycznia 1994 r.
 
Warto pomagać!
Dnia 10 stycznia 2016 r. już po raz 24 „zagra” w Zamościu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 650 wolontariuszy będzie zbierać pieniądze na sprzęt medyczny, również dla zamojskich szpitali i instytucji medycznych. Tylko w 2015 r. Szpital im. Jana Pawła II w Zamościu otrzymał od Fundacji WOŚP sprzęt medyczny o wartości 148.937 tyś złotych.
 
Komunikat Sztabu WOŚP Zamość
Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu, w którym zawiązał się sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy serdecznie zaprasza koordynatorów poszczególnych szkół i placówek po odbiór oświadczeń wolontariusza oraz plakatów XXIV Finału WOŚP.
 
Od serca dla WOŚP - dary na loterię fantową
Przed nami XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Serdecznie zapraszamy instytucje, firmy, stowarzyszenia oraz wszystkich zainteresowanych do przekazywania darów rzeczowych na loterię „Od serca dla WOŚP”.
 
Warto pomagać!
Przed nami 24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 10 stycznia 2016 r. 650 wolontariuszy z naszego regionu będzie zbierało pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.
 
Sztab WOŚP Nr 892 zarejestrowany. Jak zostać wolontariuszem WOŚP?
Z przyjemnością informujemy, że wniosek o utworzenie Sztabu 24 Finału WOŚP został rozpatrzony pomyślnie. W dniu 3 listopada 2015 r. Sztab Nr 892 mieszczący się w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu przez Fundację WOŚP został zarejestrowany. Obowiązki Szefa Sztabu przyjął Pan Andrzej Szumowski. W dniu 10 stycznia 2016 r. 650 wolontariuszy w naszym regionie będzie kwestowało na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.
 
Spotkanie WOŚP w Pałacu Prezydenckim w Warszawie
W środę 25 marca 2015 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyło się spotkanie podsumowujące 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczestniczył w nim Prezydent Rzeczypospolitej Bronisław Komorowski wraz z małżonką, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak wraz małżonką oraz wolontariusze WOŚP z całego kraju m.in. przedstawiciele zamojskiego sztabu – nauczyciele MDK Zamość - Aleksandra Baranowicz i Andrzej Szumowski. Gości powitał Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski.
 
Prezydent RP dziękuje za 23. Finał WOŚP!
Drodzy Przyjaciele, wolontariusze, „sztabowcy”, organizatorzy Finału! 23. Finał WOŚP jest dla nas w Fundacji cały czas żywą opowieścią, ponieważ cały czas czujemy radość i dumę z powodu tego, jak fantastycznym efektem zakończyła się nasza akcja. I nie chodzi tu tylko o efekt finansowy, dumni jesteśmy też z tego, że po raz kolejny udało się zagrać ponad wszelkimi podziałami i że po raz kolejny udało się zbudować tak niepowtarzalna i wyjątkową w skali całego świata atmosferę bycia razem. To przede wszystkim Wasza zasługa, więc raz jeszcze bardzo Wam za to dziękujemy.
 
Fundacja WOŚP zebrała 53 109 702,83 PLN!
Każdego roku Fundacja WOŚP stara się podsumować Finał w sposób szczególny. Wynik finałowych zbiórek ogłaszaliśmy już m. in. w iście karnawałowym stylu z brazylijskiej platformy, razem z setką kosmonautów, organizując koncert tuż pod budynkiem Fundacji WOŚP, w którym wzięli udział jedni z największych artystów polskiej sceny muzycznej. W tym roku jesteśmy w miejscowości Orneta - po raz pierwszy z ogłoszeniem wyniku Finału postanowiliśmy wyjechać z Warszawy.
 
Rozliczenie sztabu nr 892
Uprzejmie informujemy, że otrzymaliśmy z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pismo potwierdzające kwotę zebraną podczas tegorocznego 23 Finału. Sztab nr 892 przekazał „dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów” kwotę 111 779.15 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, firmom, instytucjom placówkom oraz wolontariuszom za włączenie się w akcje.
 
Podsumowanie działań sztabu WOŚP nr 892
W dniu 4 marca 2015 roku w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbył się koncert pt. „Dziękujemy za pomoc i wspaniałe serce” podsumowujący działania Sztabu nr 892 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki wspaniałomyślności i zaangażowaniu wielu osób, instytucji, firm, placówek oraz kwesty wolontariuszy w tym roku zebraliśmy kwotę 111 779.15 zł.
 
Matka Kurka skazany
Oświadczenie Zarządu Fundacji WOŚP
 
Sztab Nr 892 zebrał w 2015 r kwotę 111 447,77 zł.
Sztab WOŚP Nr 892 informuję, że w dniu 11 stycznia 2015 r. w trakcie 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dzięki współpracy z wieloma instytucjami, organizacjami, firmami, oraz szkołami i placówkami Naszego Regionu zebrano 111 447,77 zł.
 
WOŚP 11 stycznia 2015 r. w Zamościu - zdjęcia, relacje filomowe
Publikujemy fotografie wykonane w dniu 11 stycznia 2015 r. w MDK Zamość oraz zdjęcia nadesłane. Informujemy również, że do godz.20.00 w sztabie WOŚP Nr 892 w Zamościu zebraliśmy kwotę 892 42,63. To nie jest kwota ostateczna! Liczenie trwa nadal.
 
Sztab WOŚP Nr 892 rozpoczął pracę
Prezentujemy pierwsze zdjęcia z siedziby sztabu. (Młodzieżowy Dom Kultury ul. Kamienna 20 - godz.9.00)
 
WOŚP dla Zamościa
W dniu 8 stycznia 2015 roku dzięki uprzejmości dyrektora Wojewódzkiego Szpitala im. Jana Pawła II w Zamościu Pana Andrzej Mielcarka grupa młodzieży z MDK Zamość – wolontariuszy z Zamojskiego Sztabu WOŚP mogła zobaczyć, jaki sprzęt placówka otrzymała od Fundacji WOŚP.
 
Nowości – Sztabu 892 WOŚP Zamość
Kawiarenka dla wolontariuszy: · Komenda Policji, Zamość, ul. Wyszyńskiego 2, godz. 9.00 - 18.00. · Stowarzyszenie "Selvete" Zamość, ul. Ormiańska 4 godz. 12.00 - 18.00. Działamy dla WOŚP · Od 10.30 parking koło Parku "Spoty z Zamościa dla każdego gościa wspólnie z przyjaciółmi grają dla WOŚP" · Od 10.00 - tor gokartowy Cart Way, Zamość, ul Kilińskiego 74 – „działamy dla WOŚP”
 
Oświadczenie Zarządu Fundacji WOŚP
Oświadczenie Zarządu Fundacji WOŚP w sprawie przejrzystości działań Orkiestry
 
Komunikat Fundacji WOŚP
Wstępne podsumowanie wydatków z 22. Finału WOŚP. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przedstawia wstępne rozliczenie wydatków za środki zebrane w 22. FINALE WOŚP, który odbył się 12 stycznia 2014 roku.
 
Program 23 Finału WOŚP
W dniu 8 stycznia o godz. 12.00 w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu w siedzibie sztabu Nr 892 odbyła się konferencja prasowa, na której omówiono zasady organizacji i bezpieczeństwa oraz zaprezentowano program 23 Finału WOŚP.
 
Komunikat Sztabu WOŚP - Zamość
Drodzy wolontariusze 23 finału WOŚP! Serdecznie zapraszamy do siedziby sztabu: MDK Zamość ul. Kamienna 20 po odbiór identyfikatorów uprawniających do otrzymania puszek w dniu 11 stycznia 2015 r. Koordynatorów, opiekunów i nauczycieli grup oraz media gorąco zapraszamy w dniu 8 stycznia /czwartek/ o godz. 12.00 do Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego na spotkanie dotyczące bezpieczeństwa, programu i organizacji działań sztabu WOŚP Nr 892 w Zamościu.
 
Z wizytą u Jurka Owsiaka
W dniu 30 grudnia wizytą w Warszawie w siedzibie Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został zakończony etap rekrutacji wolontariuszy na 23 finał WOŚP.
 
Komunikat sztabu WOŚP Zamość
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nr 892 w Zamościu informuje, że zakończył przyjmowanie zgłoszeń od wolontariuszy do udziału w XXIII Finale – akcji, która odbędzie się 11 stycznia 2015 r.
 
Kobietom w ciąży i wcześniakom od Fundacji WOŚP
Publikujemy materiał filmowy dotyczący udzielanej pomocy kobietom w ciąży i wcześniakom przez Fundację WOŚP oraz wiadomości dotyczące przygotowań sztabu 892 w Zamościu
 
WOŚP 2015 - dla godnej opieki medycznej seniorów
Zbliża się XXIII Finał WOŚP. W dniu 11 stycznia 2015 r. w Zamościu i okolicach 650 wolontariuszy będzie zbierało pieniądze: „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów”.
 
WOŚP dla Zamościa
Warto pomagać? Zobacz wykaz sprzętu zakupionego przez Fundacje WOŚP dla Zamościa.
 
23 Finał WOŚP w Zamościu
Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu już po raz jedenasty otrzymał zgodę na utworzenie Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki współpracy z wieloma instytucjami, organizacjami, firmami, Bankiem Pekao S.A. - oddział Zamość oraz szkołami i placówkami Naszego regionu w minionych latach udało nam się zebrać kwotę 845 081 zł.
 
Orkiestrowe wieści nr 40
Konkurs Ofert Fundacji WOŚP, przygotowania do 23. Finału, film o tym, jak Orkiestra zmienia oblicze geriatrii, ćwiczenia ratownicze w Kwidzynie organizowane razem z Przewozami Regionalnymi, Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą oraz program badań przesiewowych „Moje Dziecko Nie Chrapie” pod patronatem Fundacji WOŚP - o tym wszystkim przeczytacie w najnowszych “Orkiestrowych wieściach”. Zapraszamy do lektury!
 
Zostań wolontariuszem 23 Finału WOŚP
Informujemy, że w dniu dzisiejszym tj.: 27 października 2014 r. Fundacja WOŚP wyraziła zgodę na utworzenie w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu Sztabu 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
23 Finał WOŚP
Regulamin Wolontariusza 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
 
23 Finał WOŚP
Regulamin Działania Sztabów 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
 
Życzenia dla nauczycieli od Fundacji WOŚP
Do naszych dołącza się też Jurek Owsiak w specjalnie na tą okazję przygotowanym materiale wideo
 
22 finał WOŚP w MDK Zamość
W niedzielę (12 stycznia) w całej Polsce odbył się 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem "Na ratunek. Środki zebrane podczas 22. finału WOŚP zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. W Zamościu i regionie środki zbierała grupa 650 wolontariuszy.
 
Rozliczenie sztabu 22 Finału WOŚP
W dniu 7 marca Sztab WOŚP Zamość ID 892 otrzymał podziękowanie i informacje, że padł kolejny rekord. W 2014 roku zebrano: 52 448 765,49 zł.
 
KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY