"W mojej głowie" w ramach innowacji pedagogicznej " Wędrująca wystawa".
„W mojej głowie” to tytuł wystawy batików Bartosza Stadnika, której wernisaż odbędzie się we wtorek 18 lutego o godzinie 11.05 w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernarda Morando w Zamościu . Bartosz jest wychowankiem Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu i uczniem I klasy zamojskiego „Plastyka”.

Wystawa organizowana w ramach innowacji  pod nazwą „Wędrująca wystawa” jest drugą prezentacją twórczości młodych, uzdolnionych artystów. Innowacja prowadzona jest przy współpracy Państwowym  Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernarda Morando w Zamościu  z Młodzieżowym Domem Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu.

Bartosz swoją przygodę ze sztuką zaczął kilka lat temu w pracowni batiku MDK  pod kierunkiem Magdaleny Cieplechowicz - Buczak - nauczyciela plastyki. Tam obudził w sobie pasję do tworzenia i dlatego dzisiaj jest młodym, obiecującym artystą, który w swojej głowie ma ogrom oryginalnych pomysłów.

Inspiruje się przede wszystkim twórczością Gustawa Klimta, Bolesława Leśmiana, ikonami i polskim krajobrazem.

Swoje prace prezentuje od 2014 roku na wystawach zbiorowych m. in. w Galerii Sztuki „Morandówka, Galerii „Staszica 13”, Centrum „Synagoga”, Galerii Sztuki Dziecka „Na Kamiennej”. Posiada osiągnięcia na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. W 2016 roku został stypendystą Marszałka Województwa Lubelskiego w dziedzinie plastyki za zajmowanie się twórczością artystyczną i upowszechnianie kultury.

 

 

KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY
JAK TRAFIĆ?