Nagrody dla wychowanków MDK
W Gminnym Ośrodku Kultury w Świnnej k/Żywca ogłoszono wyniki XXV Jubileuszowej edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach”, pod patronatem śląskiego i małopolskiego Kuratora Oświaty.

Celem przedsięwzięcia było rozbudzanie i poszerzanie wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych szeroko rozumianych zainteresowań plastycznych, ze szczególnym ukierunkowaniem na poznanie folkloru i sztuki ludowej. Ideą konkursu było również zwrócenie uwagi na otaczające nas piękno krajobrazu beskidzkiego i przemiany jakie w nim zachodzą. Mała Beskidzka Ojczyzna, jej życie codzienne, obraz teraźniejszy i miniony to główna inspiracja jaką organizatorzy zaproponowali uczestnikom konkursu w tworzeniu ich prac.

 Wśród laureatów konkursu znalazły się wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu. Aleksandra Słupska, Eryka Zygarlicka i Małgorzata Bartosiak zdobyły I miejsca w swoich kategoriach wiekowych. II nagroda przypadła Jolancie Hojda i Marcelinie Wichowskiej. Natomiast wyróżnienia otrzymały Iga Gadzina, Amelia Szymańska, Iga Łyciuk, Klara Popytak i Karolina Pytlik .

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace powstały pod okiem nauczyciela zajęć plastycznych MDK pani Magdaleny Majer.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY
JAK TRAFIĆ?