Konkurs o Wielkiej Brytanii w MDK Zamość
Jaka królowa była pierwszą mieszkanką Buckingham Palace? W którym roku zakończono budowę Tower Bridge? Ile waży mechanizm kuranta zegara Big Ben? Na te i podobne pytania 30 maja odpowiedzi udzielili uczestnicy III Drużynowego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury im Kornela Makuszyńskiego w Zamościu.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 16 trzy - osobowych drużyn ze szkół podstawowych powiatu zamojskiego, reprezentujących: Zamość, Płoskie, Kolonię Sitno, Jarosławiec, Michalów, Komarów Osadę, Horyszów Polski, Białowolę, Zawadę, Cześniki oraz Sulmice. Drużyny rywalizowały ze sobą w dwóch etapach.  W pierwszym etapie uczestnicy musieli udzielić 50 poprawnych odpowiedzi na pytania dotyczące kultury oraz obyczajów Wielkiej Brytanii. Natomiast drugi etap składał się z quizów, ćwiczeń praktycznych, rozpoznawania budynków typowych dla Wielkiej Brytanii oraz sławnych Brytyjczyków.

Zwycięzcą III Drużynowego Turnieju Wiedzy o Wielkiej Brytanii organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu została drużyna reprezentująca Dwujęzyczną Szkołę Podstawową Smart School w Zamościu. Miejsce II zdobyła drużyna Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Skierbieszowie, a miejsce III drużyna z Zespołu Szkół Nr 2, Szkoły Podstawowej Nr 7 w Zamościu. Nagrody laureatom wręczył dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu – Pan Andrzej Szumowski. Koordynatorem turnieju była Pani Aleksandra Baranowicz – nauczyciel j. angielskiego MDK Zamość.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy uczestnikom oraz ich opiekunom za udział w konkursie i zapraszamy w przyszłym roku.

Zdjęcia: Radosław Oktaba

KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY
JAK TRAFIĆ?