Wystawa Piotra Szozdy - zdjęcia
W dnia 11 czerwca 2019 r. (tj. wtorek) o godz. 17.00 w Galerii Fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu „Na Poddaszu” odbyło się uroczyste się otwarcie indywidualnej wystawy Piotra Szozdy pt.: "Fotografia".
 
Laureaci i finaliści konkursów artystycznych i sportowych
Wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu - laureaci i finaliści konkursów artystycznych, sportowych (rangi międzynarodowej i krajowej) w roku szkolnym 2018/2019.
 
Już po raz szesnasty Zarząd Województwa Lubelskiego przyznał stypendia artystyczne.
W dniu 22 maja 2019 r. o godz 11.00 w Teatrze Muzycznym w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami.
 
Nagrody dla MDK Zamość w ogólnopolskim konkursie plastycznym
Dnia 15 maja o godz 11.00 w Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie odbyło się podsumowanie XII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „ Malowane Poezją”.
 
Nagrody i wyróżnienia za "Moje zakątki"
W Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju podsumowano XXVII Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „Moje zakątki”, pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była „Architektura”. Wśród nagrodzonych reprezentantów ośrodków kultury znalazły się Wiktoria Nizioł, Helena Hojda, Agata Sawicka i Izabela Sanocka. Wyróżnienia zdobyły Katarzyna Dołba, Karolina Oleszczak i Julia Majer. Natomiast prace Jolanty Hojda i Julii Ruckiej zostały wyróżnione kwalifikacją do wystawy pokonkursowej. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione dziewczynki są wychowankami Klubu Działań Plastycznych MDK w Zamościu, prowadzonego przez panią Magdalenę Majer. Wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 21 maja 2019 roku w Galerii MDK w Biłgoraju. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
 
Wyróżnienie w konkursie "Zawsze niech będzie..."
W dniu 25 kwietnia 2019 roku został rozstrzygnięty XVIII Wojewódzki konkurs plastyczny „Zawsze niech będzie.....”organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Zamościu.
 
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego - Zamość 2019
Komunikat z posiedzenia komisji I Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Inspiracje twórczością Bolesława Leśmiana – Zamość 2019”
 
Kocie i psie sprawy - wyniki konkursu
Komunikat z posiedzenia komisji X Wojewódzkiego Konkursu Fotograficzno - Plastycznego „Kocie i psie sprawy” – Zamość 2019.
 
Wiktoria laureatką w dziedzinie tańca
„Pozwólmy młodym rozwinąć skrzydła" – to hasło IX Festiwalu Talentów Młodzieży Zamość 2019, który odbył się w dniu 11 kwietnia 2019 r. w sali widowiskowo Klubu 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu. Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk. Organizatorem jest Bursa Międzyszkolna Nr 1 w Zamościu.
 
Plastyczna interpretacja "Stacji Drogi Krzyżowej" z nagrodami
Wychowanki zajęć plastycznych grupy „Mały Artysta” Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu- Martyna Nowaczek oraz Justyna Rzemieniuk wywalczyły nagrody w XV Ogólnopolskim Kociewskim Konkursie Plastycznym „STACJA DROGI KRZYŻOWEJ”. Filip Trześniewski i Karol Niemczycki otrzymali w w/w konkursie wyróżnienia. Opiekunem laureatów jest Pani Małgorzata Magryta. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 9 kwietnia godz. 12.00 w Galerii "Neptun". Organizatorem konkursu jest Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim.
 
Osiągnięcia plastyczne MDK w konkursie wielkanocnym.
W dniu 5 kwietnia 2019 r. komisja konkursowa XII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt.: „Święta Wielkiej Nocy – tradycja i współczesność”, organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku dokonała przeglądu i oceniła zgłoszone prace. W szczególności zwracała uwagę na samodzielność a także estetykę, oryginalność pomysłów, związek z tradycją oraz technikę wykonania. Po przeglądzie 650 prac plastycznych, jury postanowiło przyznać nagrody w kategoriach wiekowych i tematycznych.
 
Kolejny sukces plastyczny Emilki
Sześcioletnia Emilia Zaręba, wychowanka Klubu Działań Plastycznych MDK w Zamościu, prowadzonego przez panią Magdalenę Majer, zdobyła wyróżnienie w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym o tematyce ekologicznej z cyklu „Ziemia jest jedna – LAS“. Na konkurs napłynęło 1097 prac plastycznych (malarstwo, rysunek, grafika, rzeźba, fotografia) ze 112 placówek oświatowych i pracowni plastycznych z całej Polski. Do wystawy pokonkursowej organizatorzy zakwalifikowali 196 prac z 77 ośrodków. Uroczysty wernisaż prac, odbiór dyplomów oraz nagród odbędzie się dnia 17 kwietnia 2019 roku w Galerii MDK „Śródmieście“ we Wrocławiu, na ul. Dubois 5.Wystawę będzie można oglądać do 17 maja 2019 r. Emilce gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów artystycznych.
 
Kolejne sukcesy szachowe
W dniach 30-31 marca 2019 r. szachiści koła szachowego wzięli udział w III Turnieju Klasyfikacyjnym na szachowe kategorie okręgowe. Podopieczni Pana Andrzeja Czochry i tym razem okazali się nie do pokonania. W grupie na III kategorię szachową pierwsze miejsce i złoty medal zdobył Bartosz Ożóg. W grupie na V kategorię pierwszy był Krystian Kiszka, na drugim miejscu uplasował się Aleksander Styczyński. W grupie szachistów na IV kategorię pierwszy był Maciej Krzyżak, drugi Igor Osmoliński, trzeci Jan Radzik.
 
Kanadyjskie kadry - wystawa fotograficzna
Dnia 25 marca 2019 r. o godz. 17:00 w Galerii Fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu „Na Poddaszu” odbyła się indywidualna wystawa fotograficzna Jakuba Szumowskiego, wychowanka zajęć prowadzonych w MDK Zamość przez Pana Andrzeja Szumowskiego. Wernisaż nosił nazwę „Kanadyjskie kadry”.
 
„Śpiewający Słowik” – Tytuł Laureata i Wyróżnienie
W dniu 26 marca 2019 r. w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbyły się Eliminacje Powiatu Zamojskiego do Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”. W przesłuchaniach uczestniczyły wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu - Amelia Kłos lat 10 i Adriana Różańska lat 19. Amelka uzyskała wyróżnienie, a Adriana zdobyła Tytuł Laureata i jednocześnie nominację do przesłuchań wojewódzkich. Finał konkursu odbędzie się 8-9 kwietnia w Rykach. Wychowanki przygotował P. Paweł Kołodziejczyk nauczyciel MDK Zamość. Gratulujemy i życzymy powodzenia.
 
Ptaki fruwaki z nagrodą
Zakończył się Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży Ptaki Fruwaki. Ptaki w swej różnorodności stanowią nieograniczone pole plastycznych interpretacji. Tytuł podany w formie żartobliwej rymowanki miał sprawić, że uczestnicy mogli podejść do tematu w sposób mniej konwencjonalny, a bardziej abstrakcyjny i oderwany od prawdziwego wizerunku ptaków.
 
Łódź podwodna z wyróżnieniem dla Damiana
W siódmej edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Labirynt Wyobraźni” o tytule przewodnim „Łódź Podwodna” , którego organizatorem był Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej wzięło udział 4019 uczestników z Polski, Ukrainy, Rumuni i Chin.
 
Kolejne sukcesy młodych plastyków MDK
W Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej podsumowano XI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Siedem Grzechów Głównych. Wśród laureatów i osób wyróżnionych znalazły się wychowanki zajęć plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu. Na konkurs wpłynęło 823 prac plastycznych. Spośród wielu interesujących pomysłów i rozwiązań twórczych wyłoniono te, które najmocniej odzwierciedlały ideę konkursu i stanowiły najciekawszą wypowiedź artystyczną, uwzględniającą zarówno warsztat, jak i tematykę. W kategorii wiekowej 6-8 lat III miejsce za „Gniew” otrzymała Emilia Zaręba, a wyróżnienie pracą zatytułowaną „Zazdrość” wywalczyła Zuzanna Kobylarz. Natomiast Karolina Oleszczak również za „Gniew” otrzymała wyróżnienie w kategorii 9-14 lat. Dostrzeżone w konkursie prace powstały pod okiem nauczyciela MDK pani Magdaleny Majer. Uroczyste wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 10 kwietnia br. o godz. 11:00 w sali Agora w Pałacu Kultury Zagłębia. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
 
Wyróżnienie dla Emilki
Emilia Zaręba wychowanka zajęć plastycznych MDK prowadzonych przez panią Magdalena Majer zdobyła wyróżnienie w VI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „ Pejzaże Mistyczne” – Architektura Lublina i okolic pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Lublin .
 
Nagroda dla Mai.
Sześcioletnia Maja Całka, uczestniczka zajęć plastycznych grupy „Mały Artysta” Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu otrzymała nagrodę w XI Ogólnopolskim Biennale Plastycznym pt. „Rok polski w tradycji i obyczajach”. Organizatorem konkursu był Pałac Młodzieży w Warszawie. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 13 marca w Ogrodzie Zimowym Pałacu Młodzieży w Warszawie. Nauczycielem Mai jest pani Małgorzata Magryta.
 
Wyróżnienia w międzynarodowym konkursie plastycznym.
Marcelina Wichowska i Klaudia Różańska- wychowanki „Klubu Działań Plastycznych MDK”, prowadzonego przez panią Magdalenę Majer znalazły się wśród wyróżnionych w XVII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Inne Spojrzenie”- Sosnowiec 2019.
 
Krew ratuje życie - wyniki konkursu plastycznego
Komunikat z posiedzenia komisji VII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Krew ratuje życie”
 
Laureaci z MDK Zamość
W dniu 10 grudnia 2018r. w Jazz Klub „Kosz” w Zamościu odbyły się przesłuchania X Jubileuszowego Festiwalu Kolęd i Piosenek Świątecznych "GAUDIUM". W konkursie uczestniczyło 56 solistów i 8 zespołów. Tytuł Laureata i jednocześnie kwalifikację do koncertu finałowego uzyskał Zespół wokalno – instrumentalny MDK Zamość, oraz solistki Adriana Różańska i Karolina Szeremeta.
 
Nowa zbiorowa wystawa fotografii wychowanków MDK Zamość
W dniu 6 listopada 2018 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Zamościu Ośrodku przy ul. Śląskiej odbyła się uroczystość otwarcia zbiorowej wystawy fotograficznej pt.: „Natura”.
 
„Krajobraz polski ” w Galerii Sztuki „Staszica 13” to subtelne połączenie światła i koloru.
W poniedziałek 19 listopada o godzinie 17.00 w zamojskiej Galerii „ Staszica 13” odbędzie się wernisaż wystawy 'Krajobraz polski”- młodzi dla Niepodległej połączony z lekcją dydaktyczną poświęconą krajobrazowi w malarstwie polskim na przestrzeni ostatnich 100 lat. Autorami prac są młodzi twórcy z Młodzieżowego Domu Kultury, którzy w pracowni batiku i fotografii pod okiem Pani Magdaleny Cieplechowicz- Buczak oraz Andrzeja Szumowskiego wykonali wielobarwne batiki i fotografie inspirowane polskim pejzażem, prezentowane na niniejszej wystawie. Prace przedstawiają ojczyznę, również tę małą, najbliższą – nasze miasto czy region, widzianą oczami początkujących artystów stawiających pierwsze kroki na polu sztuki.
 
Konkurs Piosenki Religijnej „Moja wiara, moja miłość” – MDK Zamość 2018
W dniu 24 października 2018 r. w Młodzieżowym Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbył się Diecezjalny Konkurs Piosenki Religijnej „Moja wiara, moja miłość”, który organizowany był w ramach 18 Dni Kultury Chrześcijańskiej – MDK Zamość 2018.
 
Złoty i Brązowy Chrząszcz dla MDK Zamość
W dniach 1 i 2 czerwca 2018r. w Szczebrzeszynie odbył się XXI Festiwal Piosenki „Rozśpiewany Chrząszcz”. W przesłuchaniach brały udział wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu. W kategorii II Amelia Kłos zajęła III Miejsce i otrzymała Brązowego Chrząszcza. W kategorii V Adriana Różańska zajęła I Miejsce i otrzymała Złotego Chrząszcza. Wychowanki przygotował Pan Paweł Kołodziejczyk – nauczyciel MDK Zamość. Gratulujemy!
 
Osiągnięcia wychowanków MDK w roku szkolnym 2017/2018.
Osiągnięcia wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu w konkursach, przeglądach i turniejach w roku szkolnym 2017/2018.
 
9 Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej - Zamość 2018
W dniu 22 maja 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu odbył się IX Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Koziołek”. Na scenie zaprezentowało się wielu uzdolnionych wykonawców z województwa lubelskiego. Honorowym Patronatem Festiwal objęła Pani Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty. Na konkursie gościliśmy starszą wizytator Pani Dorotę Kurzyńską z Delegatury Kuratorium Oświaty w Zamościu.
 
Nagroda dla Dagmary
W dniu 7 maja 2018 w Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie odbyło się posiedzenie Jury VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Magiczny Sopot - Parki i ogrody”. Nagrodę w I kategorii wiekowej otrzymała nasza wychowanka Dagmara Dudek lat 8 uczęszczająca na zajęcia plastyczne do Pani Wioletty Brzozowskiej. Gratulujemy serdecznie nagrody.
 
XXXVII Mały Konkurs Recytatorski w MDK Zamość
Komunikat obrad jury z eliminacji powiatowych XXXVII Małego Konkursu Recytatorskiego
 
Wystawa Klubu Młodego Informatyka MDK Zamość
„Klub Młodego Informatyka” aktywnie włączył się w projekt pn.: „Przemocy mówię NIE”. Starsi wychowankowie wzięli udział w turnieju e-sportowym, natomiast młodsi przygotowali prace na wystawę pt. „Niemy krzyk”.
 
GRAND PRIX dla MDK Zamość
W dniu 26 kwietnia 2018r. w sali widowiskowej Klubu 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu odbył się VIII Festiwal Talentów Młodzieży „Pozwólmy młodym rozwinąć skrzydła”. Grand Prix festiwalu zdobył Zespół Wokalno - Instrumentalny z Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu. Naszą placówkę reprezentowali: Karolina Szeremeta, Dominik Budzyński i Filip Kitka. Zespół przygotował Pan Paweł Kołodziejczyk – nauczyciel MDK Zamość. Gratulujemy serdecznie.
 
Konkurs Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”
Wzorem lat ubiegłych Komenda Miejskie Policji w Zamościu zorganizowała konkursu wiedzy prewencyjnej „Jestem Bezpieczny” – na rok szkolny 2017/2018. Jest to już XVIII edycja konkursu, który przeznaczony jest dla uczniów klas IV - VI wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Zamość oraz miasta Zamościa.
 
Podsumowanie IX Wojewódzkiego Konkursu „Kocie sprawy” – Zamość 2018.
W dniu 26.04.2018 w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu odbyło się podsumowanie IX Wojewódzkiego Konkursu Fotograficzno – Plastycznego „Kocie sprawy” – Zamość 2018.
 
Sebastian zatańczył na Pucharze Polski
W dniach 14 – 15. 04.2018 r. w Głogówku k. Opola pod patronatem International Dance Organization i Polskiej Federacji Tańca odbył się oficjalny Puchar Polski w Tańcu Nowoczesnym w którym uczestniczył wychowanek ZTN „Raptis” z Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu Sebastian Woźniak wraz z nauczycielem tańca Panią Anna Antoszczak.
 
Przemocy mówię NIE - Zamość 2018 - wyniki konkursu
Na konkurs organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość Pana Andrzeja Wnuka, Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu Pana Wiesława Pawluka oraz Komendanta Staży Miejskiej Miasta Zamość Pana Mariana Puszki przy współpracy z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Zamościu wpłynęło 127 prac z 18 placówek z województwa lubelskiego. Konkurs plastyczny, który jest częścią programu działań profilaktycznych „Przemocy mówię NIE”- Zamość 2018, organizowany jest w ramach jubileuszu 70 - lecia Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, którego finał odbędzie się w marcu 2019 roku.
 
Stypendia artystyczne dla wychowanków MDK Zamość
W poniedziałek 9 kwietnia 2018 r. w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Już po raz piętnasty Zarząd Województwa Lubelskiego przyznał stypendia artystyczne.
 
Przez grę w szachy uczcili pamięć Dzieci Zamojszczyzny.
W piątek 06.04.2018 r. o godz. 16.00 odbył się kolejny turniej szachowy w ramach projektu Patriotyzm przez szachy. Tym razem młodzi szachiści przez grę w szachy uczcili pamięć Dzieci Zamojszczyzny.
 
Sukcesy grupy plastycznej „Mały Artysta” MDK Zamość
Eliza Pupiec, lat 8, Izabela Zych, lat 9 oraz Justyna Rzemieniuk, lat 16 wychowanki grupy plastycznej „Mały Artysta” Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu prowadzonego przez Panią Małgorzatę Magryta zostały laureatkami XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt.:„Stacja Drogi Krzyżowej”. Organizatorem konkursu jest Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim. Justyna Rzemieniuk, lat 16 - I Nagroda, Anna Skrzypik, lat 13 - III Nagroda, Aleksandra Rabiega, lat 9 - wyróżnienie oraz Filip Trześniewski - wyróżnienie wychowankowie grupy plastycznej „Mały Artysta” Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu prowadzonego przez Panią Małgorzatę Magryta otrzymali nagrody i wyróżnienia w XI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt.: „Święta Wielkiej Nocy - tradycja i współczesność”. Organizatorem konkursu jest Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku.
 
Sukcesy szachistów MDK Zamość
W środę 21.03.2018 r. grupa wychowanków koła szachowego MDK Zamość uczestniczyła w Wojewódzkim Turnieju Szachowym o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty, który odbywał się w Tomaszowie Lubelskim. MDK Zamość reprezentowali: Miłosz Duda, Karol Prochowicz, Maciej Krzyżak, Jan Radzik, Igor Osmoliński, Aleksander Styczyński, Bartłomiej Szuwarski, Krystian Kiszka, Aleksandra Wolińska, Michał Karolczak, Roksana Kupiec. Najlepszym zawodnikiem z MDK Zamość okazał się Igor Osmoliński, który wśród 57 zgłoszonych uczestników uplasował się na III miejscu. W kategorii drużynowej wychowankowie koła szachowego zdobyli II miejsce w kategorii kl. IV-VI. Nauczycielem szachistów jest Pan Andrzej Czochra. Gratulujemy.
 
Stypendia dla młodych plastyków z MDK Zamość.
W dniu 13 marca 2018 roku Zarząd Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego zatwierdził wyniki prac komisji do spraw oceny wniosków i przyznał stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Na wniosek złożony przez dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu Pana Andrzeja Szumowskiego, uczestniczki zajęć plastycznych: Małgorzata Bartosiak, Martyna Nowaczek, Justyna Rzemieniuk, Wiktoria Warwasiewicz otrzymały stypendia Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego na rok 2018 w dziedzinie plastyki. Stypendystki uczęszczają na zajęcia plastyczne prowadzone przez Panią Magdalenę Majer, Panią Magdalenę Cieplechowicz-Buczak i Panią Małgorzatę Magryta, które przygotowały wnioski stypendialne. Serdecznie gratulujemy młodym plastykom i ich nauczycielom.
 
I Miejsce w IX Śpiewo – Graniu dla MDK Zamość
14 marca 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu odbył się konkurs muzyczny pod nazwą „Śpiewo – Granie w Ekonomiku”. I Miejsce w kategorii zespoły zdobył Zespół Wokalno – Instrumentalny z Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu. MDK reprezentowali: Joanna Blaszka, Dominik Budzyński, Wiktoria Fiedurek, Julia Grela, Filip Kitka, Karolina Szeremeta i Magdalena Szewczyk. Zespół przygotował i prowadzi Pan Paweł Kołodziejczyk nauczyciel MDK Zamość. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
 
Nagrody dla wychowanków MDK
W Gminnym Ośrodku Kultury w Świnnej k/Żywca ogłoszono wyniki XXV Jubileuszowej edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach”, pod patronatem śląskiego i małopolskiego Kuratora Oświaty.
 
I Nagrody w konkursie plastycznym dla wychowanek MDK Zamość
W dniu 22 lutego 2018 r. o godz 12.00 w Bibliotece Publicznej Gminy Zamość w Mokrem odbyło się podsumowanie XII Edycji konkursu plastycznego pt „Anioły, Aniołki, Aniołeczki” pod patronatem Wójta Gminy Zamość. Wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu zdobyli nagrody i wyróżnienia, na co dzień uczęszczają na zajęcia plastyczne do Pani Wioletty Brzozowskiej.
 
5 zawodników MDK Zamość zdobyło tytuły Mistrzów Gminy Zamość
W sobotę 10.02.2018 r. piętnastu szachistów, wychowanków MDK Zamość wzięło udział w Mistrzostwach Gminy Zamość pod Patronatem Wójta Gminy Zamość. I tym razem podopieczni Pana Andrzeja Czochry zajęli czołowe miejsca.
 
Szachowy Feryjny Turniej Dzikich Drużyn
W poniedziałek 05.02.2018 r. w ramach programu "Radośni w niepodległej" odbył się w MDK Zamość "Feryjny Turniej Szachowy Dzikich Drużyn".
 
Feryjny turniej e-sportowy
W dniu 01.02.2018 roku odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu turniej e-sportowy w ramach programu "Radośni w niepodległej".
 
Feryjny Turniej Tańca „Pierwszy krok” w MDK Zamość
W dniu 30 stycznia 2018 roku w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbyła się XIII edycja Feryjnego Turnieju Tańca „Pierwszy krok”.
 
Nagroda dla Zespołu Wokalnego z MDK Zamość
W dniu 7 stycznia 2018 r. w Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się Konkursowy Koncert IX Wojewódzkiego Festiwalu Kolęd i Piosenek Świątecznych „Gaudium”. Miło nam poinformować, że Tytuł Laureata i Nagrodę Rady Miasta Biłgoraj otrzymał Zespół Wokalny (grupa młodsza) Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, prowadzony przez nauczyciela Pana Pawła Kołodziejczyka. Naszym wychowankom i nauczycielowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
Zauważony przez media
Wychowanek zajęć teatralnych Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu zauważony przez media!
 
Moje Boże Narodzenie z nagrodą
W XXVI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Moje Boże Narodzenie” pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty jedną z równorzędnych nagród głównych w kategorii szkoły ponadgimnazjalne otrzymała wychowanka zajęć plastycznych Aleksandra Bondyra, która wykonała batik przedstawiający tradycyjną szopkę Bożonarodzeniową, nauczycielem prowadzącym Aleksandrę jest Pani Magdalena Cieplechowicz- Buczak. Podsumowanie konkursu odbędzie się 20 grudnia o godzinie 16.00 w MDK pod „Akacją” w Lublinie. Gratulujemy sukcesu.
 
Anioły z nagrodami
W VI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Mój Anioł” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie wychowankowie MDK Zamość otrzymali nagrody i wyróżnienia.
 
„Raptis” na 43 Międzynarodowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego
W dniach 17 – 19 . 11. 2017 r. grupa wychowanków Zespołu Tańca Nowoczesnego „ Raptis” z Młodzieżowego Domu Kultury im K. Makuszyńskiego w Zamościu wraz z nauczycielem Panią Anną Antoszczak uczestniczyli w 43 Międzynarodowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Wasilkowie k. Białegostoku
 
Medale dla szachistów MDK Zamość
W sobotę 18.11.2017 r. wychowankowie koła szachowego MDK Zamość wzięli udział w Otwartych Indywidualnych Mistrzostwach LZS Powiatu Zamojskiego i Miasta Zamość na 2017 r.
 
Małgorzata Bartosiak laureatką OKP - Bajki, baśnie, bajeczki
Wychowanka zajęć plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu - Małgorzata Bartosiak została laureatką wyróżnienia w kat. 9-12 lat w VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bajki, baśnie, bajeczki…”, organizowanym przez MDK w Chełmie. Nagrodzona praca powstała pod okiem nauczyciela naszej placówki pani Magdaleny Majer. Na konkurs wpłynęło 329 prac z 29 placówek w kraju. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w dniu 27 października 2017 r., w Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie. Serdecznie gratulujemy.
 
MDK Zamość na Międzynarodowym Turnieju Szachowym.
W sobotę 07.10.2017 r. odbył się XI Międzynarodowy Turniej Szachowy „Puchar Roztocza" w Tomaszowie Lubelskim. W zawodach wzięli udział zawodnicy ze : Lwowa (Ukraina), Majdanu Górnego, Fajsławic, Michalowa, Przeworska, Leśniowic, Kovla (Ukraina), Oleszczyc, Lublina, Rawy Ruskiej (Ukraina), Leżajska, Tomaszowa Lubelskiego i Zamościa.
 
Debiut - nowa wystawa fotografii w MDK Zamość
Dnia 3 października 2017 r. o godz. 17.00 w Galerii Fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu „Na Poddaszu” odbędzie się pierwsza, autorska wystawa Karoliny Mioduny, wychowanki zajęć fotograficznych MDK prowadzonych przez Pana Andrzeja Szumowskiego.
 
Dominik Tomkowski finalistą konkursu informatycznego
W dniu 13.06 2017 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu odbyło się podsumowanie XIII Regionalnego Konkursu Informatycznego „Algorytm”, który jest największym konkursem wiedzy informatycznej w regionie. W informatycznych zmaganiach wziął udział Dominik Tomkowski wychowanek zajęć informatycznych Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu prowadzonych przez Pana Radosława Oktabę.
 
Utalentowani wychowankowie MDK Zamość
Wychowankowie Młodzieżowego Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu zdobyli czołowe miejsca w konkursach organizowanych przez Urząd Miasta pod patronatem Andrzeja Wnuka Prezydenta Miasta Zamość
 
„Monochromatycznie” nowa wystawa w Galerii MDK Zamość
W czwartkowe popołudnie, dnia 8 czerwca 2017 r. w Galerii Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego „Na Poddaszu” odbył się wernisaż wystawy linorytów zatytułowany „Monochromatycznie”. Autorkami prezentowanych prac są wychowanki zajęć plastycznych Wiktoria Barabas, Julia Goździuk, Eryka Krzyżanowska, Izabela Lachowicz, Julia Majer, Gabriela Michońska, Izabela Sanocka, Agata Sawicka, Wiktoria Szymanek, Zuzanna Wilkołazka i Wiktoria Złotko. Prezentowane prace są cząstkowym efektem całorocznych zajęć, odzwierciedlających pasję uczniów, zdobytą wiedzę i nabyte umiejętności, a powstały pod okiem nauczyciela naszej placówki pani Magdaleny Majer.
 
Monochromatycznie w Galerii MDK Zamość
Dnia 8 czerwca 2017 r. o godz. 17.00 w Galerii Fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu „Na Poddaszu” odbędzie się wystawa jednobarwnych linorytów i czarno - białych fotografii osób związanych z Zamościem, pod nazwą „Monochromatycznie”.
 
Nagrody dla wychowanków MDK Zamość
Wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu grupy „Mały Artysta” zostali nagrodzeni i wyróżnieni w Powiatowym Konkursie Twórczości „Moja Mała Ojczyzna”. Nauczycielem nagrodzonych wychowanków jest Pani Małgorzata Magryta.
 
Wygraj Sukces – Wyróżnienie dla wychowanki MDK Zamość
W dniu 30 maja 2017 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku odbyły się kwalifikacje regionalne konkursu piosenki „Wygraj Sukces”. Wśród osób wyróżnionych znalazła się wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu – Adriana Różańska. Adę przygotował Pan Paweł Kołodziejczyk - nauczyciel MDK Zamość. Gratulujemy
 
Konkurs o Wielkiej Brytanii w MDK Zamość
Jaka królowa była pierwszą mieszkanką Buckingham Palace? W którym roku zakończono budowę Tower Bridge? Ile waży mechanizm kuranta zegara Big Ben? Na te i podobne pytania 30 maja odpowiedzi udzielili uczestnicy III Drużynowego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury im Kornela Makuszyńskiego w Zamościu.
 
VIII Koziołek – wyniki
W dniu 16 maja 2017r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu odbył się VIII Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Koziołek”. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk.
 
ZTN „Raptis” na turnieju w Warszawie
W dniu 13 maja 2017 r. wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego z Zespołu Tańca Nowoczesnego „Raptis” uczestniczyli w Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Mokotowa 2017 Disco, Disco Freestyle i Hip – Hop solo i duety Polskiej Federacji Tańca. Zawody odbyły się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 85 w Warszawie. W weekendowej imprezie tanecznej uczestniczyło 800 tancerzy z 36 klubów z całego kraju.
 
I nagroda dla Luizy
Luiza Podgórska - wychowanka zajęć plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego została laureatką I miejsca w kat. 11-15 lat w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Magiczny Sopot. Sopot pod żaglami”. Luiza Podgórska uczęszcza na zajęcia prowadzone przez Panią Wiolettę Brzozowską. Uroczyste wręczenie nagród Laureatom konkursu odbędzie się 15 maja 2017 w placówce Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie o godzinie 16.30. Serdecznie gratulujemy.
 
Nagroda w konkursie plastycznym
Hanna Złomaniec, wychowanka zajęć plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu zajęła III miejsce w XVI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Zawsze niech będzie…”. Nauczycielem prowadzącym młodego plastyka jest Pani Magdalena Majer. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 2 czerwca 2017 r. o godz. 10.00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Zamościu. Serdecznie gratulujemy.
 
Tulipany i róże - zbiorowa wystawa fotografii.
W dniu 9 maja 2017 r. o godz. 17.00 w Internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Zamościu przy ul Okrzei 6, odbył się wernisaż zbiorowej wystawy fotograficznej pt.: „Tulipany i róże”. Na ekspozycji zaprezentowano 16 barwnych prac fotograficznych formatu 50 x 70, których autorami są wychowankowie SOSW i MDK w Zamościu: Beata Szozda, Kamil Salamon, Arleta Zawiślak, Wojciech Pułapa, Marcin Kraczkowski, Przemysław Pijajko, Piotr Szozda oraz Karolina Mioduna.
 
17 Ogólnopolski Konkurs Rękodzieła Artystycznego Igiełka - Zamość 2017
Na konkurs organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu wpłynęło 93 prace z 15 placówek z terenu całej Polski.
 
XXXVI Mały Konkurs Recytatorski. Komunikat
Dnia 10 maja 2017 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbył się etap powiatowy XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego. Do eliminacji zgłosiło się 79 wykonawców z 14 placówek z całego powiatu.
 
Śpiewający Słowik
W dniu 9 maja 2017 r. w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbyły się Eliminacje Powiatu Zamojskiego Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”. Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu reprezentowały: Amelia Kłos, Oliwia Garbata i Adriana Różańska. Jury po wysłuchaniu 22 uczestników nominowało 5 osób wśród których znalazła się nasza wychowanka Adriana Różańska. Zmagania wojewódzkie odbędą się 17 i 18 maja w Rykach. Solistki przygotował Pan Paweł Kołodziejczyk, nauczyciel MDK Zamość. Gratulujemy i życzymy powodzenia !
 
Nagrody dla wychowanków MDK Zamość
Małgorzata Bartosiak - wychowanka zajęć plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego została laureatką II miejsca w kat. 10-13 lat, XXVII Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Pięknej Color Art w Goleniowie. Marcelina Wichowska, Małgorzata Bożek oraz Oliwia Kuźma zostały wyróżnione kwalifikacją do wystawy pokonkursowej.
 
Wszyscy jesteśmy aniołkami - wystawa grafiki komputerowej
W sobotę 29 kwietnia 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbyło się otwarcie wystawy grafiki komputerowej pt.: „Wszyscy jesteśmy aniołkami”. Na ekspozycję składają się prace graficzne wychowanków zajęć informatycznych prowadzonych przez Radosława Oktabę.
 
Stypendia dla wychowanków MDK Zamość
Zarząd Województwa Lubelskiego przyznał stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami na 2017 rok. Wśród stypendystów jak co roku znaleźli się również wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego. W tym roku stypendia zdobyli: Oliwia Kuźma (plastyka), Adrianna Różańska (muzyka) i Justyna Rzemieniuk (plastyka).
 
Sukcesy szachistów z MDK Zamość
W dniu 26.04.2017 r. miał miejsce w Tomaszowie Lubelskim Wojewódzki Turniej Szachowy o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty. Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu reprezentowało 17 wychowanków koła szachowego, podopiecznych nauczyciela gry w szachy Andrzeja Czochry. W klasyfikacji indywidualnej w kategorii kl I-III najlepszym zawodnikiem był Karol Prochowicz, który uplasował się na V miejscu ( na 95 startujących zawodników). W kategorii klasy IV-VI najlepszym był Michał Karolczak, który zajął XI miejsce ( na 89 startujących zawodników). W klasyfikacji drużynowej w kategorii klasy I-III Drużyna z MDK Zamość w składzie Karol Prochowicz, Miłosz Duda, Aleksander Styczyński, Aleksandra Wolińska uplasowała się na II miejscu ( na 23 drużyny startujące) natomiast drużyna w składzie Michał Karolczak, Maciej Krzyżak, Jan Radzik, Kinga Szpinda zajęła III miejsce (na 20 startujących drużyn z województwa lubelskiego). Wszystkim serdecznie gratulujemy.
 
Fotograficzny świat wyobraźni. Wystawa
W dniu 27.04.2017 r. o godz. 17.00 w Galerii Fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu „Na Poddaszu”, odbył się wernisaż zbiorowej wystawy fotograficznej wychowanków MDK Zamość pt.: „Świat wyobraźni”. Na ekspozycji pokazano prace formatu 50 x 70, których autorami są uczniowie szkól podstawowych i gimnazjalnych: Julia Binięda, Marta Kiluk, Zuzanna Niemczuk, Martyna Mulawa, Natalia Zderkiewicz, Weronika Zalewska, Gabriela Wasilewska, Emilia Walas, Monika Sokołowska oraz Weronika Tkaczyk.
 
11 Wiosenne Spotkania Taneczne – Zamość 2017
W dniu 22 kwietnia 2017 r. na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbył się Wojewódzki Przegląd Zespołów Tanecznych – „11 Wiosenne Spotkania Taneczne – Zamość 2017”. Honorowy Patronat nad imprezą objął Pan Andrzej Wnuk Prezydent Miasta Zamość. Na przegląd zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu przyjechało do Zamościa 812 tancerzy z 47 zespołów województwa lubelskiego prezentując 58 układów tanecznych.
 
Nasza biało – czerwona - wyniki konkursu plastycznego
Na Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Nasza biało – czerwona” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu w ramach 186 rocznicy ustanowienia barw narodowych i Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej wpłynęło 205 prac z 25 placówek województwa lubelskiego. Konkurs zorganizowany został pod Patronatem Prezydenta Miasta Zamość - Pana Andrzeja Wnuka, przy współpracy z Polskim Towarzystwem Weksylologicznym oraz Pogotowiem Flagowym.
 
Stacja Drogi Krzyżowej
W Starogardzie Gdańskim rozstrzygnięto i podsumowano XIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Stacja Drogi Krzyżowej", organizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej. Tematem konkursu była jedna, dowolnie wybrana Stacja Drogi Krzyżowej.
 
I miejsce Adriany Różańskiej
Dnia 5 kwietnia 2017 r. na scenie Klubu Garnizonowego w Zamościu odbył się VII Festiwal Talentów Młodzieży – Zamość 2017 pt. „Pozwólmy młodym rozwinąć skrzydła”. Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu reprezentowała Adriana Różańska, która w kategorii muzyka i śpiew zajęła I miejsce. Wychowankę do konkursu przygotował nauczyciel MDK Zamość Pan Paweł Kołodziejczyk. Serdecznie gratulujemy !
 
Pogodna Nutka
Dnia 19 marca 2017 r. w Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się IV Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Pogodna Nutka”. Na scenie BCK zaprezentowali się wychowankowie MDK Zamość: Amelia Kłos, Nina Jabłońska, Oliwia Garbata, Wiktoria Fiedurek, Aleksandra Wnuk i Adriana Różańska. Wszyscy wymienieni wychowankowie uczęszczają na zajęcia rytmiczno – wokalne prowadzone przez Pana Pawła Kołodziejczyka.
 
VIII Śpiewo – Granie w Ekonomiku
Dnia 7 marca 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu odbył się konkurs muzyczny pod nazwą „VIII Śpiewo – Granie w Ekonomiku”. W przesłuchaniach wzięła udział wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu – Małgorzata Goździuk. Młoda artystka uczęszcza na zajęcia wokalne prowadzone przez P. Pawła Kołodziejczyka.
 
Wystawa fotografii pt.: Wstrzymać oddech
Dnia 04.04.2017 r. o godz. 10.30 w Szkole Podstawowej Nr 2 w Zamościu odbyła się wystawa pt.: „Wstrzymać oddech”, która jest zbiorową prezentacją prac uczniów, powstałych podczas warsztatów fotograficznych w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu.
 
Przemocy mówię NIE - Zamość 2017. Wyniki
Komunikat z posiedzenia komisji IX Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Przemocy mówię NIE - Zamość 2017”
 
III edycja Kreatywnej Fabryki Talentów.
W dniu 24 marca 2017 odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu podsumowanie trzeciej edycji projektu „Kreatywna Fabryka Talentów”. Jest to wspólne przedsięwzięcie dwóch placówek rozwijania talentów: MDK Zamość oraz Szkoły Podstawowej Nr 10 w Zamościu. Projekt obejmował serię warsztatów, podczas których uczniowie mogli rozpoznać swoje talenty, dowiedzieć się jak wyglądają zajęcia pozalekcyjne w MDK oraz zdobywać nowe umiejętności poza lekcjami w szkole.
 
Sukcesy szachistów MDK
W sobotę 18.03.2017 r. 21 wychowanków koła szachowego Młodzieżowego Domu Kultury im K. Makuszyńskiego w Zamościu uczestniczyło w III Międzynarodowym Turnieju Szachowym w Rachaniach. W kategorii "młodzicy" najlepszym zawodnikiem okazał się Karol Prochowicz, który uplasował się na III miejscu zdobywając tym samym brązowy medal. W pierwszej dziesiątce znaleźli się także Aleksander Styczyński (5 miejsce) oraz Gabriel Flak (9 miejsce). W kategorii "juniorzy" na 5 miejscu uplasował się Michał Skwarek. Nauczycielem młodych szachistów jest Pan Andrzej Czochra.
 
Siedem grzechów głównych
W Dąbrowie Górniczej rozstrzygnięto właśnie IX edycję Ogólnopolskiego Konkursu "Siedem grzechów głównych", organizowanego przez Pałac Kultury Zagłębia. Celem konkursu było literackie lub malarskie podjęcie dyskusję na temat zrozumienia i wyznawania postaw i zjawisk moralnych, społecznych, etycznych, religijnych i kulturowych.
 
Stypendia artystyczne dla wychowanków MDK Zamość
Zarząd Województwa Lubelskiego przyznał stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami.
 
Komunikat z posiedzenia komisji VIII Wojewódzkiego Konkursu Fotograficzno - Plastycznego „Kocie sprawy” – Zamość 2017
Na konkurs organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu pod Honorowym Patronatem Wojewody Lubelskiego Pana Przemysława Czarnka we współpracy z Zamojską Fundacją dla Zwierząt i Środowiska ZEA, Zarządem Osiedla Kilińskiego w Zamościu, Salonem Firmowy „Meblik” w Zamościu oraz Radą Rodziców MDK wpłynęło 888 prac plastycznych, 316 prac fotograficznych oraz 6 prac indywidualnych z 88 placówek. 37 prac nie spełniło wymogów regulaminu.
 
Ogólnopolski sukces wokalistki z MDK Zamość Adriany Różańskiej
W dniu 10 lutego 2017 r. na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyła się Gala Finałowa VII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”. I miejsce w kategorii wiekowej 16 - 18 lat zdobyła wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu Adriana Różańska.
 
Piosenka w Meloniku
Adriana Różańska, wychowanka zajęć wokalnych Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, prowadzonych przez Pana Pawła Kołodziejczyka, zakwalifikowała się do II etapu VII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”.
 
Nowa wystawa w Galerii Fotograficznej MDK
W dniu 26.01.2017 r. o godz. 16:00 w Galerii Fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu „Na Poddaszu” odbył się uroczysty wernisaż wystawy fotograficznej wychowanki MDK Zamość Sylwii Sadło pt.: „Malowanie światłem – zbiór fotografii”.
 
Piękny uśmiech zdrowe zęby - wyniki
Komunikat z posiedzenia komisji VII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Piękny uśmiech zdrowe zęby” – Zamość 2017. Na konkurs organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu we współpracy z Wielospecjalistycznym Centrum Stomatologicznym sp. z o.o. ul. Kilińskiego 4 w Zamościu oraz Radą Rodziców MDK wpłynęło 524 prac z 44 placówek z województwa lubelskiego.
 
Feryjny Turniej Tańca Nowoczesnego - Pierwszy krok
W Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu w czwartym dniu ferii odbył się Turniej Tańca Nowoczesnego „Pierwszy krok”. Turniej rozpoczął się prezentacją multimedialną ukazującą postać poety i pisarza Bolesława Leśmiana.
 
Mój nauczyciel i jego praca - Zamość 2016. Wyniki konkursu
Komunikat z podsumowania Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Mój nauczyciel i jego praca”- Zamość 2016
 
Komunikat. Zdjęcia - XVII Spotkania z Kolędą i Pastorałką - Zamość 2017
Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu w dniu 10 stycznia 2017 r. w godz. 8.30 - 18.00 zorganizował XVII Spotkania z Kolędą i Pastorałką - Zamość 2017. Konkurs ogłoszony został pod Honorowym Patronatem JE Mariana Rojka Biskupa Diecezji zamojsko - lubaczowskiej. W przesłuchaniach wzięło udział 15 zespołów i 62 solistów. Jury w składzie: Pani Wiesława Badach, ksiądz Piotr Spyra, Pan Witold Paszt, Pan Dariusz Tokarzewski i Pan Marian Szewera postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
 
Koncert świąteczny - Spraw gwiazdkę na Święta
W dniu 14 grudnia 2016 r. o godz. 18:00 w sali widowiskowej Klubu Batalionowego w Zamościu odbył się charytatywny „Koncert świąteczny" pt.: "Spraw gwiazdkę na Święta" w wykonaniu wychowanków Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. Współorganizatorem uroczystości był Caritas Diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej.
 
Sukcesy młodych plastyków
Sukcesy wychowanków MDK Zamość w XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Barwy lasu”.
 
Wyróżnienie dla Amandy
Amanda Mojżesz, lat 15 uczestniczka zajęć plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu prowadzonych przez Panią Małgorzatę Magryta otrzymała wyróżnienie udziałem w wystawie w XIV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Dzieci i Młodzieży „Tęczowy Kalendarz”.
 
Inspiracje twórczością Kornela Makuszyńskiego – Zamość 2016.
Komunikat z posiedzenia komisji III Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Inspiracje twórczością Kornela Makuszyńskiego” – Zamość 2016.
 
Literackie fascynacje
W dniu 05 listopada 2016 r. w Galerii Sztuki Dziecka MDK „Na Kamiennej” odbyło się uroczyste otwarcie wystawy plastycznej pt. „Literackie fascynacje” wychowanków zajęć plastycznych 2 grup „Mały Artysta” prowadzonych przez Małgorzatę Magryta. Prezentowana wystawa wpisuje się w realizację jednego z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017: „Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży”.
 
Nowa wystawa fotografii w MDK
W dnia 29.10.2016 r. o godz. 12:00 w Galerii Fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu „Na Poddaszu” odbyło się uroczyste otwarcie wystawy 12 - letniej Zuzanny Niemczuk, wychowanki zajęć fotograficznych prowadzonych przez Andrzeja Szumowskiego. Ekspozycję zorganizowano w ramach cyklu „Odkrywamy talenty”.
 
Nie jesteś tu obcy
W dniu 22.10.2016 w Galerii MDK Zamość "Korytarz" odbyło się uroczyste otwarcie wystawy grafiki komputerowej "Nie jesteś tu obcy". Autorami prac są wychowankowie pracowni komputerowej Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu prowadzonej przez Pana Radosława Oktabę.
 
Konkurs Piosenki Religijnej - Moja wiara, moja miłość 2016. Wyniki
W dniu 25 października 2016 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego odbył się Konkurs Piosenki Religijnej „Moja wiara, moja miłość”. Konkurs organizowany był w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Honorowy Patronat objął Jego Ekscelencja Ksiądz Marian Rojek Biskup Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej. W przesłuchaniach wzięło udział blisko 100 młodych wykonawców – zespoły, tercet, duety i soliści.
 
Tam gdzie pracuje mój tato… Wystawa fotografii
Dnia 29.10.2016 r. o godz. 12:00 w Galerii Fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu „Na Poddaszu” odbędzie się kolejna wystawa z cyklu „Odkrywamy talenty”. Na ekspozycji będziemy mogli oglądać fotografie Zuzanny Niemczuk, 12 - letniej uczennicy, która od 3 lat uczęszcza na zajęcia fotograficzne, prowadzone przez Pana Andrzeja Szumowskiego.
 
Wychowanek MDK Zamość Wicemistrzem Europy
W dniach 21 – 23. 10 2016 r. odbyły się w Bełchatowie Mistrzostwa Europy w Tańcu Sportowym (European Championship in Modern Dance Sport). W tak prestiżowym wydarzeniu tanecznym uczestniczył Wiktor Nurzyński wychowanek Młodzieżowego Domu Kultury im Kornela Makuszyńskiego w Zamościu z Zespołu Tańca Nowoczesnego „Raptis”.
 
Szachiści z MDK Zamość
W sobotę 08.10.2016 r. odbył się w Tomaszowie Lubelskim X Międzynarodowy Turniej Szachowy Puchar Roztocza. MDK Zamość reprezentowało 23 wychowanków koła szachowego.
 
MDK - zamojska kuźnia talentów
Rozpoczął się nowy rok szkolny. Oprócz szkół swoją działalność ożywiły również inne placówki edukacyjne, jedną z nich jest Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu.
 
Srebrny i Brązowy Chrząszcz - dla MDK Zamość
W dniu 17 i 18 czerwca 2016 r. w Szczebrzeszynie odbył się XIX Integracyjny Festiwal Piosenki „Rozśpiewany Chrząszcz”.
 
Wiktor na Mistrzostwach Polski Hip – Hop ZNTS w Łodzi.
Wiktor Nurzyński - wychowanek Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu z Zespołu Tańca Nowoczesnego „Raptis” w dniach 18 – 19.06.2016 r. uczestniczył w Mistrzostwach ZNTS w Tańcu Sportowym, które są jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy WDU. W zawodach wzięli udział najlepsi tancerze z całej Polski.
 
Złoty Słowik dla Adriany Różańskiej
W dniu 18 czerwca 2016 r. w Rykach odbył się Koncert Finałowy Laureatów Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”.
 
Nagrody dla Zosi i Oliwi z MDK Zamość
W dniu 16 czerwca 2016r. o godz. 10.00 w Książnicy Zamojskiej im. Stanisława Kostki Zamoyskiego odbyło się podsumowanie XVI Regionalnego konkursu pt.: „Piękno przyrody Roztocza”
 
Śpiewający Słowik - 2016
W dniu 10 czerwca 2016 r. w Rykach odbyły się przesłuchania Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”. Do Koncertu Finałowego zakwalifikowała się nasza wychowanka Adriana Różańska. Podczas koncertu, który odbędzie się 18 czerwca w Rykach, zostaną ogłoszone wyniki i rozdane nagrody. Adę przygotował nauczyciel MDK Zamość Pan Paweł Kołodziejczyk. Gratulujemy i życzymy powodzenia.
 
Portrety - wystawa w galerii MDK
Wystawą zatytułowaną „Portrety” dnia 8 czerwca 2016 r w Galerii Sztuki Dziecka MDK „Na Kamiennej” odbyło się podsumowanie zajęć plastycznych 4 grup z pracowni Magdaleny Cieplechowicz - Buczak.
 
Światło i barwa – portrety Zamościan
W dniu 31 maja o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Dziecka MDK „Na Kamiennej „miał miejsce wernisaż niecodziennej wystawy, na której królowało światło i barwa. Na wystawie zobaczyć można prace wykonane przez wychowanków placówki przygotowane pod kierunkiem Pani Magdaleny Cieplechowicz-Buczak i fotografie Zamościan, których autorem jest Andrzej Szumowski nauczyciel fotografii.
 
Światło i barwa - portrety Zamościan. Zaproszenie.
Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu zaprasza w dniu 31.05.2016 r. o godz. 17:00 na wernisaż wystawy pt.: „Światło i barwa - portrety Zamościan”, który odbędzie się w Galerii Sztuki Dziecka MDK Zamość „Na Kamiennej”.
 
II Drużynowy Turniej Wiedzy o Wielkiej Brytanii
Jak długa jest Tamiza? Ile stacji ma londyńskie metro? Ile waży mechanizm kuranta zegara Big Ben? W dniu 20 maja 2016 r. na te i podobne pytania odpowiedzi udzielili uczestnicy II Drużynowego Turnieju Wiedzy o Wielkiej Brytanii, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu.
 
Mała książka kucharska
W dniu 21 maja 2016 r. w Galerii Fotograficznej MDK „Na poddaszu” odbyło się uroczyste podsumowanie całorocznego projektu i wernisaż wystawy pt.: „Mała książka kucharska”. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Przewodniczący Rady Miasta Zamość - Pan Jan Wojciech Matwiejczuk.
 
Nominacja do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki dla wychowanek MDK
17 maja 2016 r. w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbyły się Powiatowe Eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”. W przesłuchaniach uczestniczyły również wychowanki MDK Zamość: Amelia Kłos 6 lat, Nina Jabłońska 6 lat i Adriana Różańska 16 lat.
 
Komunikat z I Międzyszkolnego Przeglądu Fotograficznego i Plastycznego – Zamość 2016
W dniu 13.05.2016 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu podsumowano II etap I Międzyszkolnego Przeglądu Plastycznego i I Międzyszkolnego Przeglądu Fotograficznego – Zamość 2016 pod Patronatem Prezydenta Miasta Zamość Pana Andrzeja Wnuka.
 
Adriatyckie fascynacje
W dniu 16 maja 2016 r. w Galerii Sztuki Dziecka Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego Na Kamiennej w Zamościu odbyło się otwarcie zbiorowej wystawy plastycznej pt.: „Adriatyckie fascynacje”. Prace wykonali wychowankowie grupy plastycznej MDK Zamość „Mały Artysta”, prowadzonej przez Panią Małgorzatę Magryta.
 
Wystawa fotograficzna - Tacy jesteśmy
W dniu 26 kwietnia 2016 r. w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego odbyło się otwarcie zbiorowej wystawy fotograficznej pt.: „Tacy jesteśmy”. Projekt ten został przygotowany przez dzieci i młodzież z pracowni fotograficznej MDK Zamość prowadzonej przez Pana Andrzeja Szumowskiego.
 
Kreatywna Fabryka Talentów - podsumowanie
W dniu 21 kwietnia 2016 r odbyło się w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego podsumowanie drugiej edycji projektu profilaktycznego "Kreatywna Fabryka Talentów".
 
Zmagania taneczne młodych tancerzy z MDK Zamość
Dnia 17.04.2016 r. w Biłgoraju odbył się III Ogólnopolski Festiwal Tańca „ Taneczne Inspiracje” 2016.
 
Podsumowanie konkursu w zamojskim PLSP.
W dniu 20 kwietnia 2016 roku w „Galerii korytarz” zamojskiego Plastyka odbyło się podsumowanie I Plastyczno – historycznego konkursu „Zabytkowy Zamość” organizowanego przez Liceum Plastyczne w Zamościu. Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Zamościa Pana Andrzeja Wnuka.
 
Wyróżnienie dla duetu z MDK Zamość
W środę 13 kwietnia 2016 r. w Klubie 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu odbył się VI Festiwal Talentów Młodzieży pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość Pana Andrzeja Wnuka, pt.: „Pozwólmy młodym rozwinąć skrzydła”.
 
Stypendia dla wychowanków MDK Zamość
W dniu 11 kwietnia 2016 roku w sali widowiskowej Teatru im. Janusza Osterwy w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendialnych Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.
 
Stypendia artystyczne dla wychowanków MDK Zamość
Iga Dobrowolska, lat 13; Dorota Mądroń, lat 14; Amanda Mojżesz, lat 14; Marlena Mojżesz, lat 15; Karol Niemczycki, lat 13; Justyna Rzemieniuk, lat 14; Wiktoria Szala, lat 14; Jakub Szumowski, lat 13; Joanna Jagoda Szwaczkieiwcz, lat 17 prowadzeni przez Panią Małgorzatę Magryta i Bartosz Stadnik lat 12 prowadzony przez Panią Magdalenę Cieplechowicz – Buczak uczestnicy zajęć plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu zostali stypendystami Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami w 2016 roku. Uroczystość wręczenia dyplomów stypendialnych odbędzie się 11 kwietnia 2016 roku w sali widowiskowej Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie.
 
Sukcesy wokalne wychowanków MDK Zamość
W dniu 10 marca 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu odbył się VII Konkurs „Śpiewo-Granie w Ekonomiku”. Przegląd przeznaczony dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.
 
Igiełka - Zamość 2016 - wyniki
Komunikat z posiedzenia komisji XVI Ogólnopolskiego Konkursu Rękodzieła Artystycznego „Igiełka - Zamość 2016”
 
Wyniki konkursu plastycznego Przemocy mówię NIE - Zamość 2016
Komunikat z posiedzenia komisji VIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Przemocy mówię NIE - Zamość 2016”.
 
VI Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Piękny uśmiech - zdrowe zęby”.
W dniu 16 lutego 2016 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu podsumowano VI Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Piękny uśmiech - zdrowe zęby”.
 
Kocie sprawy – Zamość 2016, wyniki konkursu
Na konkurs organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu pod Honorowym Patronatem Wojewody Lubelskiego Pana Przemysława Czarnka we współpracy z Zamojską Fundacją dla Zwierząt i Środowiska ZEA, Zarządem Osiedla Kilińskiego w Zamościu, Salonem Firmowy „Meblik” w Zamościu oraz Radą Rodziców MDK wpłynęło 977 prac plastycznych oraz 177 prac fotograficznych z 81 placówek oraz 4 prace indywidualne.
 
„Piękny uśmiech zdrowe zęby” – Zamość 2016 - wyniki
Na konkurs organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu we współpracy z Wielospecjalistycznym Centrum Stomatologicznym sp. z o.o. ul. Kilińskiego 4 w Zamościu, Salonem Firmowym „Meblik” w Zamościu, Radą Rodziców MDK wpłynęło 489 prac z 35 placówek z województwa lubelskiego.
 
I miejsce Adriany Różańskiej
W czwartek 21 stycznia 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu odbył się IX Konkurs Kolęd i Pastorałek „Nad nami Cicha Noc”. Wychowanka MDK Zamość Adriana Różańska zajęła I miejsce w kategorii – soliści. Ada uczęszcza na zajęcia wokalne do MDK Zamość prowadzone przez Pana Pawła Kołodziejczyka.
 
Międzynarodowy sukces Natalii Dobrowolskiej
Natalia Dobrowolska (lat 9), wychowanka grupy plastycznej „Mały Artysta” Młodzieżowego Domu Kultury im K. Makuszyńskiego w Zamościu, otrzymała Dyplom I stopnia w 6 Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pt.: „Czajkowski oczami dzieci”.
 
Spotkania z Kolędą i Pastorałką – Zamość 2016. Wyniki. Zdjęcia.
W dniu 12 i 13 stycznia 2016 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu odbyły się Spotkania z Kolędą i Pastorałką - Zamość 2016. Jury w składzie: Przewodnicząca Pani Wiesława Badach i członkowie: Pani Ewa Lisak, Ks. Krystian Bordzań, Pan Marian Szewera i Pan Władysław Swacha po wysłuchaniu 28 zespołów, 4 duetów i 70 solistów z województw lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
 
Spotkania z Kolędą i Pastorałką - Zamość 2016 - relacja filmowa.
Do MDK Zamość w pierwszym i drugim dniu Spotkań przyjechało 102 "podmioty wykonawcze". 350 dzieciaków, 28 zespoły, 4 duety i 70 wokalistów, których przygotowało 65 nauczycieli.
 
Kolejne nagrody i wyróżnienia dla wychowanków MDK Zamość
Dużym sukcesem zakończył się dla młodych plastyków z MDK Zamość IV Wojewódzki Konkurs Plastyczny pt.: „Mój Anioł”.
 
Nagroda Akademii Szkarłatny Żuczek
Grupa teatralna Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu - Teatr Młodego Aktora prowadzony przez Panią Krystynę Różańską została nagrodzona w projekcie pn.: "Nagroda Akademii Szkarłatny Żuczek".
 
Medale dla szachistów z MDK Zamość
W sobotę 12 grudnia 2015 r. 20 szachistów, wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu wzięło udział w dwóch turniejach szachowych: Mistrzostwach Gminy Zamość i Mistrzostwach Powiatu.
 
Wyniki konkursu plastycznego Kartka Bożonarodzeniowa – Zamość 2015
Na Konkurs Plastyczny „Kartka Bożonarodzeniowa – Zamość 2015” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im K. Makuszyńskiego w Zamościu przy współpracy z Radą Rodziców oraz Radą Wychowanków MDK wpłynęło 143 prace.
 
Nowy ogólnopolski sukces wychowanki zajęć plastycznych grupy Mały Artysta
Amanda Mojżesz, lat 14 uczestniczka zajęć plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu otrzymała nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Na Kociewską Kartkę Pocztową o Tematyce Bożonarodzeniowej".
 
Ogólnopolski sukces wychowanki zajęć plastycznych grupy Mały Artysta
Joanna Jagoda Szwaczkiewicz lat 17, uczestniczka zajęć plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu otrzymała wyróżnienie w VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna - Boże Narodzenie, Nowy Rok”.
 
Nagrody dla Oliwi i Agaty, młodych plastyków z MDK Zamość
W dniu 27 listopada 2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Krasnymstawie odbyło się uroczyste podsumowanie XIV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Rodzina. Zwierzę - przyjaciel rodziny”.
 
Nagroda dla Marleny Mojżesz
Wychowanka pracowni plastycznej MDK Zamość Marlena Mojżesz, lat 15 została Laureatką XXI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Moje miasto - moja miejscowość” pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego.
 
6 Andrzejkowy Turniej Szachowy
W piątek 27 listopada 2015 r. w naszej placówce odbył się 6 Andrzejkowy Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora MDK Zamość.
 
Ogólnopolskie sukcesy „Małych Artystów”
Natalia Dobrowolska, lat 10 i Joanna Jagoda Szwaczkiewicz, lat 17, wychowankowie pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu zostały Laureatkami X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „BARWY LASU” organizowanego przez Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim.
 
Taneczny Koncert w MDK Zamość - relacja filmowa i fotograficzna
W dniu 27 listopada 2015 r. o godz. 17.30 w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbył się uroczysty „Koncert Taneczny” zorganizowany przez Zespół Taneczny MDK „Kornelki” prowadzony przez Panią Alę Bochniak.
 
Międzynarodowy sukces wychowanków MDK Zamość
Międzynarodowy sukces wychowanków zajęć plastycznych grupy „Mały Artysta” Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu.
 
Inspiracje twórczością Kornela Makuszyńskiego - wyniki konkursu
Komunikat z posiedzenia komisji II Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Inspiracje twórczością Kornela Makuszyńskiego” – Zamość 2015 pod Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Pana Krzysztofa Babisza.
 
Patriotyzm przez szachy. Wyniki turnieju
W dniu 10 listopada 2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego odbył się Międzyszkolny Turniej Szachowy p.n.: "Patriotyzm przez szachy – Zamość 2016”. Patronat nad turniejem objął poseł na Sejm RP Pan Sławomir Zawiślak.
 
Kreatywna Fabryka Talentów 2016
W dniu 5 listopada 2015 rozpocznie się druga edycja Kreatywnej Fabryki Talentów. Jest to całoroczny projekt pedagogiczny realizowany wspólnie przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego oraz Zespół Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu.
 
Konkurs Piosenki Religijnej „Moja wiara, moja miłość” – wyniki
W dniu 29 października 2015 r. w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej odbył się Konkurs Piosenki Religijnej „Moja wiara, moja miłość” pod Honorowym Patronatem Ordynariusza Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej – Jego Ekscelencji ks. Biskupa Mariana Rojka. W konkursie uczestniczyły zespoły, chóry, duety i soliści - łącznie 60 podmiotów wykonawczych.
 
Mój nauczyciel - podsumowanie konkursu.
W dniu 20 października 2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu podsumowano VII wojewódzki Konkurs Plastyczny „Mój nauczyciel i jego praca - na lekcji WF”.Na konkurs organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu pod Honorowym Patronatem Jana Wojciecha Matwiejczuka - Przewodniczącego Rady Miasta Zamość przy współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu, Związkiem Nauczycielstwa Polskiego oddział w Zamościu oraz Organizacją Międzyzakładową Pracowników Oświaty NSZZ „Solidarność” w Zamościu wpłynęło 631 prac z 53 placówek z województwa lubelskiego.
 
Wyróżnienia Honorowe za Najpiękniejszą Ojczyznę…
Wychowankowie naszej placówki zostali laureatami XII Ogólnopolskiego Konkursu Dziecięcej Twórczości Plastycznej „Najpiękniejsza jest moja Ojczyzna”:
 
Wyjątkowe zajęcia języka angielskiego
W dniu 7 października 2015 r. Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbyły się wyjątkowe zajęcia języka angielskiego.
 
„Moje miasto Dziedzictwem Kultury - Zamość 2015” - nagrody
W dniu 17 września wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu, odebrali nagrody i wyróżnienia w kolejnej edycji konkursu plastycznego „Moje miasto Dziedzictwem Kultury - Zamość 2015”.
 
Międzynarodowy sukces młodych plastyczek z MDK Zamość w Chinach
Amanda Mojżesz lat 13 i Zuzanna Jaworska, lat 14 zostały Laureatkami Międzynarodowego Konkursu Plastycznego w Chinach (International Children Painting Competition In Hong Kong, China 2015/16.)
 
I nagroda dla Michała Czugały z MDK Zamość.
Na konkurs plastyczny zorganizowany przez Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Zamojskia dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów z Zamościa i regionu oraz słowackiego Bardejova napłynęło 140 prac.
 
Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego
W dniu 20.06.2015 r. o godz. 12.00 w Galerii Sztuki Dziecka MDK Zamość „Na Kamiennej” odbyło się uroczyste podsumowanie i otwarcie wystawy pokonkursowej Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego pt.: „Mój dom, moja ojczyzna, moja Europa”. Konkurs organizowany był pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Pana Krzysztofa Hetmana oraz Prezydenta Miasta Zamość Pana Andrzeja Wnuka przy współpracy z Zarządem Osiedla Kilińskiego oraz Radą Rodziców.
 
Krew ratuje życie - Zamość 2015 - podsumowanie konkursu
W dniu 12.06.2015 r. o godz. 13.00 w Galerii Sztuki Dziecka MDK w Zamościu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej VI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Krew ratuje życie - Zamość 2015”
 
Wyniki OKF - Mój dom, moja Ojczyzna, moja Europa - 2015
Na konkurs organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im K. Makuszyńskiego w Zamościu przy współpracy z Zarządem Osiedla Kilińskiego oraz Radą Rodziców MDK pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Pana Krzysztofa Hetmana oraz Prezydenta Miasta Zamość Pana Andrzeja Wnuka wpłynęło 485 prac z 52 placówek całego kraju oraz 12 prac indywidualny
 
Wyniki konkursu plastycznego - Krew ratuje życie - Zamość 2015
Komunikat z posiedzenia komisji VI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Krew ratuje życie - Zamość 2015”
 
Dzień Talentów - 2015
W dniu 28 maja o godz. 12.00 w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu zainaugurowano „Dni Talentów 2015”. Imprezę organizuje Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi we współpracy z naszą placówką.
 
Międzynarodowy sukces naszych młodych plastyków.
Weronika Duras 8 lat, Jakub Brynker 9 lat, Norbert Wróblewski 11 lat, Dorota Mądroń 13 lat i Marlena Mojżesz 14 lat wychowankowie zajęć plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu otrzymali nagrody i wyróżnienia w XIX Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „To co piękne wokół nas”.
 
„Koncert wiosenny dla Mamy i Taty”
26 maja 2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu odbył się koncert przygotowany przez wychowanków zajęć rytmiczno – wokalnych.
 
Zwierzyniec - nowa wystawa batiku w MDK Zamość
W dniu 29 maja 2015 r. o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Dziecka MDK Zamość odbędzie się otwarcie wystawy prac plastycznych pt.: „Zwierzyniec”. Autorami prac są wychowankowie zajęć plastycznych MDK prowadzonych przez Magdalenę Cieplechowicz - Buczak.
 
Komunikat VI Festiwal Piosenki Dzieci i Młodzieży - Koziołek - Zamość 2015
W dniu 20 i 21 maja 2015 r. obył się VI Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Koziołek” – Zamość 2015 r. organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. W festiwalu uczestniczyło 75 wykonawców w pięciu kategoriach wiekowych.
 
Międzynarodowe sukcesy wychowanków zajęć plastycznych MDK
Natalia Dobrowolska lat 9, Karolina Kasprzyk lat 11 i Jakub Szumowski lat 12 otrzymali wyróżnienia na międzynarodowych konkursach plastycznych.
 
„Brązowy Śpiewający Słowik” dla Ady z MDK Zamość
W dniu 17 maja 2015 r. wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu Adriana Różańska wzięła udział w Koncercie Finałowym Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”. Decyzją Jury Ada zajęła III Miejsce w III kategorii 14 – 16 lat i otrzymała „Brązowego Śpiewającego Słowika”.
 
9 Wiosenne Spotkania Taneczne - Zamość 2015.
W dniu 18 kwietnia 2015 r. odbyły się 9 Wiosenne Spotkania Taneczne - Zamość 2015. Organizatorem turnieju był Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Zamościu oraz Radą Rodziców MDK. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk.
 
Kreatywna Fabryka Talentów – Zamość 2015
W dniu 14 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie projektu p.n.: „Kreatywna Fabryka Talentów – Zamość 2015”. Projekt realizowany był wspólnie przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego oraz Zespół Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi.
 
Wystawa plastyczna w MDK - Motyle, ptaki i cudaki. Zdjęcia
W dniu 11 kwietnia 2015 r. o godz. 12.30 w Galerii Sztuki Dziecka MDK Zamość odbył się uroczysty wernisaż wystawy plastycznej pt.:„Motyle, ptaki i cudaki…”. Jest to już druga zbiorowa ekspozycja prac plastycznych wychowanków MDK „Mały Artysta” przygotowanych pod okiem nauczyciela plastyki Pani Małgorzaty Magryta.
 
Podsumowanie VI Wojewódzkiego Konkursu Fotograficzno – Plastycznego „Kocie sprawy”
W dniu 26 marca 2015 r. o godz. 13.00 w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie VI Wojewódzkiego Konkursu Fotograficzno – Plastycznego „Kocie sprawy” – Zamość 2015 pod Honorowym Patronatem Wojewody Lubelskiego Pana Wojciecha Wilka. Na konkurs dla dzieci i młodzieży naszego województwa organizowany przez MDK przy współpracy z Zamojską Fundacją dla Zwierząt i Środowiska ZEA, Zarządem Osiedla Kilińskiego oraz Radą Rodziców MDK wpłynęło 1161 prac plastycznych oraz 115 prac fotograficznych z 86 placówek województwa lubelskiego.
 
Nagrody dla wychowanków MDK Zamość
Magdalena Kasprzyk, lat 11 otrzymała III Nagrodę , a Justyna Rzemieniuk, lat 13 IV Nagrodę w VIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt.: „Święta Wielkiej Nocy – tradycja i współczesność”. Nagrodzone wychowanki są uczestniczkami zajęć plastycznych grupy „Mały Artysta” Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. Nauczycielem uzdolnionych dziewcząt jest Pani Magdalena Magryta.
 
Nagroda dla Marleny Mojżesz z MDK Zamość
Marlena Mojżesz, lat 14, uczestniczka zajęć plastycznych grupy „Mały Artysta” Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu otrzymała wyróżnienie w XX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Mój Świat” II edycja międzynarodowa pt.: „Ilustracja do ulubionej książki”.
 
Taneczny Koncert w MDK
Dnia 20 marca 2015 r. o godz. 17.30 w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbył się uroczysty „Koncert Taneczny” zorganizowany przez Zespół Taneczny MDK p.n. „Kornelki”, prowadzony przez Panią Alę Bochniak.
 
Wyniki - WKF- P dla dzieci i młodzieży „Kocie sprawy” – Zamość 2015
Na Konkurs Wojewódzki organizowany pod Honorowym Patronatem Pana Wojciecha Wilka – Wojewody Lubelskiego przez Młodzieżowy Dom Kultury im K. Makuszyńskiego w Zamościu przy współpracy z Zamojska Fundacja dla Zwierząt i Środowiska ZEA oraz Radą Rodziców MDK wpłynęło 1161 prac plastycznych oraz 115 prac fotograficznych z 86 placówek.
 
„Siedem Grzechów Głównych” - nagrody dla plastyków z MDK
Joanna Szwaczkiewicz, lat 16 oraz Jakub Szumowski, lat 12 uczestnicy zajęć plastycznych grupy „Mały Artysta” Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu otrzymali Wyróżnienie i III Nagrodę w 7. Ogólnopolskim Konkursie „Siedem Grzechów Głównych” – kategoria malarstwo.
 
Wyniki konkursu „Igiełka” – Zamość 2015
Komunikat z posiedzenia komisji XV Ogólnopolskiego Konkursu Rękodzieła Artystycznego „Igiełka” – Zamość 2015
 
Wokalne sukcesy wychowanków MDK Zamość
W dniu 5 marca 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu odbyło się VI Śpiewo - Granie. W kategorii zespoły - Zespół Wokalny MDK zdobył III miejsce. W kategorii solistów I miejsce zdobyła nasza wychowanka – Adriana Różańska a miejsce III Julia Majer. Nagrodę publiczności otrzymała również nasza wychowanka Adriana Różańska. Wokalistów przygotował nauczyciel MDK Pan Paweł Kołodziejczyk.
 
Otwarcie wystawy i wręczenie nagród w MDK Zamość
W dniu 27 lutego 2015 r. o godz. 14.00 w Galerii Sztuki Dziecka MDK Zamość „Na Kamiennej” odbyła się uroczystość podsumowania V Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt.: Piękny uśmiech, zdrowe zęby – 2015” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury im K. Makuszyńskiego przy współpracy z Wielospecjalistycznym Centrum Stomatologiczne w Zamościu oraz Radą Rodziców MDK.
 
Nagroda dla Jakuba
W dniu 14 lutego 2015 r. Jakub Brykner wychowanek zajęć plastycznych Magdaleny Cieplechowicz - Buczak odebrał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Anioł” w Ośrodku Działań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Dorożkarnia” w Warszawie. W tym samym konkursie wyróżnienie otrzymała również Hanna Kawalec.
 
Nagroda dla Diany w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
Diana Lipska, lat 19 uczestniczka zajęć plastycznych grupy „Mały Artysta” Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu otrzymała nagrodę w II Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej dzieci i młodzieży pt. „Parki Narodowe w Polsce oraz Gatunki Zwierząt i Roślin Chronionych”. Organizatorem konkursu był Miejski Dom Kultury w Częstochowie. Nauczycielem prowadzącym Dianę jest Pani Małgorzata Magyta.
 
Wyniki konkursu - Piękny uśmiech, zdrowe zęby
Komunikat z posiedzenia komisji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży „Piękny uśmiech, zdrowe zęby” – Zamość 2015
 
Feryjny Turniej Tańca Nowoczesnego „ Pierwszy krok”
W ramach działań feryjnych i otwartych warsztatów tańca nowoczesnego Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu w dniu 12.02.2015 r. odbył się Feryjny Turniej Tańca Nowoczesnego „ Pierwszy krok”. W turnieju uczestniczyło 23 tancerzy debiutantów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności taneczne przed zgromadzoną publicznością.
 
Sukcesy szachistów z MDK Zamość
W dniu zakochanych 14.02.2015 r. odbyły się w Skaraszowie Mistrzostwa Gminy Zamość. I tym razem nie zabrakło szachistów z MDK Zamość.
 
Anielskie nagrody na walentynki.
Ośrodek Działań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Dorożkarnia „ w Warszawie zaprasza Hannę Kawalec oraz Jakuba Bryknera laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Anioł” na uroczyste wręczenie nagród 14 lutego w Walentynki. Laureaci pracują pod okiem Magdaleny Cieplechowicz- Buczak. Gratulujemy.
 
Wiosenne kwiaty inspiracją działań plastycznych.
W dniu 30 stycznia 2015 roku o godzinie 16.30 w Galerii Sztuki Dziecka Młodzieżowego Domu Kultury odbył się wernisaż praz wychowanków z pracowni plastycznej prowadzonej przez Panią Magdalenę Cieplechowicz- Buczak pt.: „Ale kwiatki…”. Uroczystości uświetnił występ Zespołu Tanecznego MDK Zamość „Kornelki” prowadzonego przez Panią Alę Bochniak. Gośćmi specjalnymi wernisażu były Panie Monika Żur i Alicja Siedlecka z Lubelskiego Kuratorium Oświaty oddział w Zamościu.
 
Rozwijamy talenty cz. II
Osiągnięcia wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu - c.d.
 
Rozwijamy talenty- cz.I
Osiągnięcia wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu
 
Hania Kawalec z MDK Zamość - nagrodzona
W dniu 27 stycznia 2015 roku MDK nr 2 w Lublinie odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Renesans lubelski” pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty towarzyszącego Festiwalowi Muzyka Dawna w Lublinie. Młodzieżowy Dom Kultury im K. Makuszyńskiego reprezentowała Hanna Kawalec, która w tym konkursie otrzymała nagrodę. Hania pracuje pod okiem nauczyciela plastyki Magdaleny Cieplechowicz- Buczak
 
Tancerze z MDK Zamość na turnieju – KARNAWAŁOWE HARCE 2015
W dniu 17.01.2015 r. w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Łabuńkach Pierwszych odbył się Wojewódzki Turniej Tańca Gminy Łabunie „Karnawałowe Harce” 2015. W turnieju tańca nowoczesnego uczestniczli tancerze z Lublina, Świdnika, Krasnegostawu, Zamościa, Starego Zamościa, Krasnobrodu i Tomaszowa Lubelskiego.
 
Nagrody dla MDK w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Mój Anioł”
Komisja w składzie: Bronisława Żuk – Przewodnicząca, artysta plastyk, Joanna Kawęcka – nauczyciel plastyki, Agnieszka Żuk-Słabek – nauczyciel plastyki, po obejrzeniu 700 prac płaskich i przestrzennych nadesłanych z 45 placówek postanowiło przyznać nagrody również wychowankom MDK Zamość: Jakubowi Bryknerowi, Bartoszowi Stadnikowi, Marlenie Mojżesz, Zuzannie Jaworskiej, Dianie Lipskiej . Laureaci pracują pod kierunkiem nauczycieli plastyki Magdaleny Cieplechowicz- Buczak i Małgorzaty Magryty.
 
Rebeka została Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
11-letnia Rebeka Bochen została Laureatką I Nagrody w kategorii 10-12 lat, Ogólnopolskiego Konkursu Rysunkowego „Przyroda Polska-Łąka”. Jury konkursowe przyznało także wyróżnienie 7-letniej Zuzannie Droździel. Obie dziewczynki są wychowankami „Klubu Działań Plastycznych” MDK Zamość prowadzonego w naszej placówce przez panią Magdalenę Majer. Konkurs już po raz kolejny zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni.
 
Komunikat - XV Spotkania z Kolędą i Pastorałką – Zamość 2015
W dniu 14 stycznia 2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu odbył się konkurs kolęd i pastorałek pod patronatem Prezydenta Miasta Zamość, Pana Andrzeja Wnuka. Patronat medialny nad przeglądem objęło Katolickie Radio Zamość. Na przesłuchania przybyło do MDK Zamość 52 solistów i 26 zespołów z Zamościa, Jarosławca, Wysokiego, Nielisza, Szewni Górnej, Kalinowic, Tarnawatki, Tomaszowa Lubelskiego, Hrubieszowa, Lubyczy Królewskiej, Biłgoraja, Izbicy, Janowa Lubelskiego, Szczebrzeszyna i Łabuń. Wykonawcy prezentowali swoje umiejętności w pięciu kategoriach wiekowych.
 
Sukcesy młodych plastyków z MDK Zamość
Damian Wróblewski zdobył nagrodę w XXIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Moje Boże Narodzenie”, a Hanna Kawalec otrzymała III nagrodę w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Renesans lubelski”. W tym konkursie wyróżniono również kwalifikacją do wystawy Weronikę Duras. Młodzi plastycy są wychowankami pracowni plastycznej MDK Zamość prowadzonej przez Magdalenę Cieplechowicz – Buczak. Konkursy organizowane były przez MDK w Lublinie pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.
 
Koncert dla rodziców
W dniu 20 listopada 2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbył się koncert w którym uczestniczyli wychowankowie Muzycznego Klubu Przedszkolaka i Zespołu Wokalnego. Na scenie MDK młodzi artyści prezentowali swoje umiejętności taneczne i wokalne. Nauczycielem prowadzącym zespoły jest Pan Paweł Kołodziejczyk.
 
„Raptis dla rodziców”
W dniu 15 listopada 2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, odbyły się prezentacje taneczne Zespołu Tańca Nowoczesnego MDK „Raptis” adresowane do licznie zgromadzonych na sali rodziców.
 
„Krzyże i kapliczki Lubelszczyzny”
W dniu 15 listopada o godz. 10.30 w Galerii Fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego „Na poddaszu”odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego pod nazwą „Krzyże i kapliczki Lubelszczyzny” organizowanego w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem „Młody człowiek jest wrażliwy na prawdę, sprawiedliwość, piękno” (Św. Jan Paweł II) pod patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Mariana Rojka.
 
Jesienny koncert taneczny w MDK Zamość
W dniu 14 listopada o godz. 17.30 w Młodzieżowym Domu Kultury im Kornela Makuszyńskiego odbył się koncert taneczny dla rodziców w wykonaniu wychowanków zajęć tanecznych prowadzonych przez Alę Bochniak.
 
Mój Nauczyciel i jego praca 2014 - podsumowanie konkursu.
Dnia 13 listopada 2014 r. o godz. 14.00 w Galerii Sztuki Dziecka MDK Zamość „Na Kamiennej” odbyła się uroczystość podsumowania Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt.: Mój Nauczyciel i jego praca – 2014” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury im K. Makuszyńskiego w Zamościu przy współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu pod patronatem Jana Wojciecha Matwiejczuka - Przewodniczącego Rady Miasta Zamość.
 
Patriotyzm przez szachy - turniej szachowy w MDK Zamość
W dniu 12 listopada 2014 r. z okazji 96 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Naszej placówce odbył się otwarty turniej szachowy w ramach projektu pn.: „Patriotyzm przez szachy”.
 
Kolory jesieni na Osiedlu Kilińskiego - wyniki konkursu
Na konkurs fotograficzny pod nazwą „Kolory jesieni na Osiedli Kilińskiego” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu, Radę Rodziców MDK Zamość oraz Zarząd Osiedla Kilińskiego wpłynęło 68 fotografii w II kategoriach wiekowych.
 
Inspiracje Makuszyńskim 2014 - nowa wystawa w MDK
W dniu 24 października 2014 roku o godzinie 14.30 w Galerii Sztuki Dziecka MDK odbył się wernisaż I Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt.: ”Inspiracje twórczością Kornela Makuszyńskiego”.
 
Wystawa fotograficzna w MDK pt.: Bruksela - wizyta studyjna
w sobotę 11 października 2014 r. o godz.13.00 w Galerii Fotografii MDK "Na poddaszu" odbył się wernisaż wystawy fotograficznej z cyklu: "Fotografia Młodych" pt.: "Bruksela - wizyta studyjna". Autorkami prezentowanych zdjęć są Karolina Boratyn i Karolina Garbarz, wychowanki zajęć fotograficzno-multimedialnych MDK prowadzonych przez Andrzeja Szumowskiego.
 
Kreatywna Fabryka Talentów MDK Zamość
W dniu 1 października 2014 r. zajęciami tanecznymi prowadzonymi przez Panią Anne Antoszczak rozpoczął się projekt Kreatywna Fabryka Talentów. Jest to wspólne działanie Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu i Zespołu Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu.
 
IV miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym dla Marleny
Marlena Mojżesz (lat 13) wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu otrzymała nagrodę (4 miejsce) w XXIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym (23 International Children`s Painting Competition on the Environment), którego organizatorem jest Zgromadzenie Ochrony Środowiska Narodów Zjednoczonych.
 
Pracownia batiku MDK Zamość
Celem nadrzędnym działań plastycznych jest odkrywanie i kształtowanie uzdolnień, wprowadzenie do świata kultury i sztuki oraz umożliwienie swobodnej ekspresji plastycznej.
 
Sukcesy koła plastycznego MDK Zamość - „Mały Artysta”.
Zajęcia plastyczne grupy „Mały Artysta” Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu zostały utworzone w grudniu 2006 r. Przeznaczone są dla dzieci i młodzieży. Nauczycielem prowadzącym pracownię jest Pani Małgorzata Magryta.
 
Wystawa pt.:„Zaczarowana Kraina”.
W dniu 04 maja 2014 r. w Galerii Sztuki Dziecka Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu " Na Kamiennej" odbyło się uroczyste otwarcie wystawy dziecięcych prac plastycznych pt.: „Zaczarowana Kraina”.
 
Inspiracje Makuszyńskim…
30 maja 2014 roku o godzinie 17.00 w Galerii Sztuki Dziecka MDK odbył się wernisaż praz wychowanków z pracowni plastycznej prowadzonej przez Magdalenę Cieplechowicz- Buczak pt. Inspiracje twórczością Kornela Makuszyńskiego” który jest patronem MDK.
 
Bez tytułu - wystawa fotografii Aleksandry Konarzewskiej
W sobotnie popołudnie 29 marca 2014 r. w Galerii Fotograficznej MDK Zamość „Na Poddaszu” odbył się uroczysty wernisaż wystawy fotograficznej Aleksandry Konarzewskiej. Ekspozycję zorganizowano w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej pt.: „Miejsce Odkrywania talentów” oraz z okazji 65-lecia placówki.
 
MDK Zamość - Miejsce odkrywania Talentów
Miejsca Odkrywania Talentów
 
KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY