Stuknęło nam 70 lat- koncert jubileuszowy
„Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu”- takie motto pióra Kornela Makuszyńskiego przyświeca Młodzieżowemu Domowi Kultury w Zamościu, którego to jest on patronem. Uśmiechów i poczucia humoru nie zabrakło również podczas Jubileuszowego Koncertu z okazji 70-lecia placówki jaki odbył się w Klubie Batalionowym w dniu 21 marca 2019 roku.

Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji multimedialnej ilustrującej pracę MDK na przestrzeni minionych  lat. Później były tańce i śpiewy przeplatane humorystycznym tekstem o działalności placówki  i jej pracowników zarówno tych zatrudnionych obecnie, jak i tych którzy charaktery i talenty młodych zamościan kształtowali na przestrzeni kolejnych dekad.

 

Zaszczyciło nas wielu znamienitych gości, zarówno z instytucji i placówek miasta Zamość, jak i tych oddalonych o wiele kilometrów, lecz od lat z MDK zaprzyjaźnionych. Jak przystało na jubileusz nie obyło się bez wzruszeń, podziękowań i gratulacji złożonych na ręce dyrektora Andrzeja Szumowskiego.

 

Koncertowi towarzyszyła wystawa fotografii zatytułowana „Twarze MDK-u” autorstwa dyrektora Andrzeja Szumowskiego. Można było powspominać zaglądając do starych kronik, oraz zostawić ślad dla potomnych wpisując się do kroniki jubileuszowej.

 

Wszystkim gościom, rodzicom i wychowankom zaangażowanym  w organizację przedsięwzięcia dziękujemy że zechcieli być z nami w tym uroczystym dniu.

https://zyciezamoscia.pl/reportaze/70-tka-zamojskiego-mdku/

http://roztocze.net/zamosc-70-lecie-mdk-foto/?fbclid=IwAR2YMDGaN1ueMV2nDIm60IuVT6OEOjXHJSQaelLBykRfU48djxqdKh8yndk

https://portalzamojski.pl/wiadomosci/3113-mdk-w-zamosciu-swietuje-swoje-70-lecie-zdjecia

http://ezamosc.pl/wiadomosci/item/4023-mlodziezowy-dom-kultury-w-zamosciu-swietowal-70-lecie-istnienia-mamy-zdjecia-i-wideo

KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY
JAK TRAFIĆ?