Komunikat z posiedzenia Jury Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kocie sprawy - Zamość 2014
Na V Ogólnopolski Konkurs Fotograficzno - Plastyczny „Kocie sprawy – Zamość 2014” pod Honorowym Patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Pana Arkadiusza Bratkowskiego, nadesłano 2184 prac plastycznych i 413 prac fotograficznych z 218 placówek z całego kraju.

Protokół z podsumowania V Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno-Fotograficznego „Kocie sprawy” - Zamość 2014

Dnia 4 kwietnia 2014 roku w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu komisja w składzie: Stanisław Orłowski -Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne-przewodniczący,Beata Wyrostek-plastyk, Marta Pfeifer- Zamojska Fundacja dla Zwierząt i Środowiska ZEA, Marta Margol- Zamojska Fundacja dla Zwierząt i Środowiska ZEA, Tomasz Wyrostek- Przewodniczący Zarządu Osiedla Kilińskiego w Zamościu, Mariusz Olszowski- Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne, Aleksandra Baranowicz-nauczyciel MDK w Zamościu postanowiła przyznać Nagrody Specjalne, Nagrody Główne oraz Wyróżnienia następującym osobom:

CZĘŚĆ PLASTYCZNA

 

Nagroda specjalna Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu Pana Andrzeja Szumowskiego:

Socha Malwina lat 13 - Zespół Szkół Nr.2 Gimnazjum Nr.3 w Świdniku, n-l: Elżbieta Kulczyńska

 

Nagroda specjalna Zarządu Osiedla Kilińskiego w Zamościu:

 Lipska Diana lat 18 – Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, n-l: Małgorzata Magryta

 Kołdej Katarzyna lat 20 – Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Zamościu, n-l: Barbara Łuczka

Jaworski Jakub lat 6 – Szkoła Podstawowa w Będzinie, n-l: Violetta Sieradzka i Agata Kalińska – Dobczyńska

 

Nagroda specjalna Fundacji dla Zwierząt i Środowiska ZEA:

Dejczer Natasza lat 12 – Pałac Młodzieży w Warszawie, n-l: Bożena Szynkielewska

Dwurznik Olga lat 7 – Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda”, n-l: Krystyna Komorowska

Łowicki Łukasz  lat 13 – Zespół Szkół Publicznych Nr.6 w Żyrardowie, n-l: Dorota Misiak

 

Nagroda specjalna Place Lab- Barbara Kolbus:

Jakubowska Faustyna lat 7 - Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach, n-l: Danuta Słyś – Tohl

 

 Kategoria I - do lat 12

 

Abratańska Julia lat 6 – Pałac Młodzieży w Katowicach, n-l: Joanna Lubowska – Dziewierska

Barabas Wiktoria lat 9 - Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, n-l: Magdalena Majer

Bełz Jakub lat 10 – Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, n-l: Radosław Oktaba

Brykner Emilia lat 10  – Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, n-l: Magdalena Cieplechowicz – Buczak

Caban Anna lat 6 - Miejski Dom Kultury w Świnoujściu, n-l: Aleksandra Nowak

Chmioła Wiktoria lat 10 – Szkoła Podstawowa Klikuszowa, n-l: Anna Wiktorowicz

Czarnecka Inga lat 6 - Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku, n-l: Sylwia Serwach – Baruch

Dobrowolska Iga lat 11 – Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, n-l: Małgorzata Magryta

Grabarek Ola lat 7 - Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach, n-l: Danuta Słyś – Tohl

Jakubiak Kacper lat 9  – Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, n-l: Magdalena Cieplechowicz – Buczak

Kocimska Marta lat 8 – „Rodzina Kolpinga w Oświęcimiu” Oświęcim n-l: Agnieszka Kołodziej – Ryś

Ksit Julia lat 7 - Zespół Szkół Publicznych Nr.6 w Żyrardowie, n-l: Dorota Misiak

Kubas Dominik lat 7 – Pałac Młodzieży w Katowicach, n-l: Joanna Lubowska – Dziewierska

Łyś Dagmara lat 11 - Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, n-l: Magdalena Majer

Makarewicz Martyna lat 11 – Szkoła Podstawowa Nr.11 w Lublinie, n-l: Bożena Bielska

Mesjasz Anna lat 12 – Świetlica Środowiskowa przy OHP Częstochowa, n-l: Ewa Dróżdż

Mykowska Zuzanna lat 11 – Centrum Działań Plastycznych „Akademia” w Świeciu

Naglik Dominika lat 11 – Zespół Szkolno – Gimnazjalny Nr.1 Kęty, n-l: Agnieszka Mrowiec – Łatanik

Pfeifer Paulina lat 10 – I Społeczna Szkoła Podstawowa w Zamościu, n-l: Małgorzata Wiśniewska

Schedler Maja lat 8 – Miejski Dom Kultury w Świnoujściu, n-l: Wanda Denga – Szwaba

Szarłowicz Kacper lat 7 - Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach, n-l: Wojciech Haberek

Wiśniewska Alicja lat 12 – Szkoła Podstawowa w Złejwsi Wielkiej, n-l: Alicja Żelazek

 

 Kategoria II –  od lat 13

Frąszczak Kinga lat  19 – Dzierżonów, n-l: Małgorzata Kujtkowska

Góźdź Monika lat 15 – Zespół Szkół Miejskich w Hrubieszowie, n-l: Aneta Franke                           

Kłoczek Kinga lat 14 – Gminna Biblioteka Publiczna w Krynce, n-l: Agnieszka Czerska – Pawlak

Łyszkowicz Julia lat 13 – Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem, n-l: Maria Podobińska

Misiak Aneta lat 14 – Zespół Szkół Publicznych Nr.6 w Żyrardowie, n-l: Jolanta Jankowska

Nowak Bartek lat 22 – Szkoła Przysposabiająca do Pracy przy Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych w  

Katowicach, n-l: Sylwia Lich – Pogoda

Sowa Ewelina lat 15 – Zespół Szkół Nr.6 w Zamościu, n-l: Iwona Oleszczuk – Tytoń

Szozda Piotr lat 16 – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Zamościu, n-l: Ewa Kasprzyk

Szwaczkiewicz Joanna lat 15 - Zespół Szkół Nr.6 w Zamościu, n-l: Iwona Oleszczuk – Tytoń

 

CZĘŚĆ FOTOGRAFICZNA

 

Nagroda specjalna Posła do Parlamentu Europejskiego Pana Arkadiusza Bratkowskiego:

Jaworski Jakub lat 6 – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Będzinie, n-l Violetta Sieradzka, Agata Kalińska - Dobczyńska

Mandziuk Agnieszka lat 16 – Gimnazjum Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim, n-l Anna Woś

 

Nagroda specjalna Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu Pana Andrzeja Szumowskiego:

Dziedzic Karolina lat 17 – Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej, n-l Małgorzata Piekarska

 

Kategoria I - do 12 lat

 Nagrody:

Leśniowski Bartosz lat 11 – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy, n-l Ewa Wodzień, Aneta Nosal

Wyróżnienia:

Bagiński Jacek lat 10 – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Ełku,  n-l Grażyna Truszkowska

 Konwerska Wiktoria lat 10 – Szkoła Podstawowa w Skulsku, n-l Mariola Korzeniewska

Rychel Kajetan lat 12 – Zamość (praca indywidualna)

 

Kategoria II – do 21 lat

Nagroda:

Maria Paczkowska lat 13 – Zespół Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie, n-l Elżbieta Lipska 

Wyróżnienia:

Ciszewska Anna lat 19 – Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie, n-l Anna Asyngier – Kozieł

Dobrowolska Hanna lat 16 – Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, n-l Andrzej Szumowski

Saczuk Martyna lat 17 – Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej, n-l Małgorzata Piekarska

 

Kategoria III - seniorzy (powyżej 60 roku życia)

Nagroda:

Zofia Mikonowicz lat 63 – Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej (Fotoklub Podlaski)

Wyróżnienie:

Elżbieta Pyrka lat 64 – Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej, (Fotoklub Podlaski)

 

Nagrody w konkursie ufundowali: Poseł do Parlamentu Europejskiego Pan Arkadiusz Bratkowski, Pani Marta Pfeifer – Zamojska Fundacja dla Zwierząt i Środowiska ZEA, Przewodniczący Rady Rodziców MDK Pan Jerzy Szczerba, Przewodniczący Rady Osiedla Kilińskiego Pan Tomasz Wyrostek, Barbara Kolbus - Place Lab, oraz Dyrektor MDK im. K. Makuszyńskiego w Zamościu Pan Andrzej Szumowski.

Podsumowanie konkursu oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się w Galerii Sztuki Dziecka MDK Zamość "Na Kamiennej" w dniu 24 kwietnia o godz. 16.30. Gorąco zapraszamy.

 

KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY