38 Mały Konkurs Recytatorski- eliminacje powiatowe
Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w eliminacjach powiatowych „38 Małego Konkursu Recytatorskiego”. Konkurs ma na celu odnalezienie najlepszej interpretacji dzieł największych mistrzów pióra i odbywa się na drodze wielostopniowych eliminacji. Pierwszy etap – środowiskowy odbywa się w szkołach lub gminach skąd zostają wyłonieni laureaci do przeglądu powiatowego.

Uczestnik przygotowuje jeden wiersz lub fragment prozy nie prezentowany w innych konkursach, trwający nie więcej niż 5 minut. Repertuaru nie wolno zmieniać na kolejnych etapach konkursu.

Etap powiatowy odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu w dniu 15 maja 2019 r. o godz. 10:00.

Jury oceniać będzie recytatorów w dwóch kategoriach:

·         uczniowie klas I – III, oraz

·         uczniowie klas IV – VI.

 

Na tym etapie zostaną wyłonione 4 osoby (po dwie z każdej kategorii wiekowej) do Wojewódzkiego Koncertu Laureatów, który odbędzie się w dniach 4 - 5 czerwca 2019 r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury ul. Dolna Panny Marii 3 w Lublinie.

Zgłoszenia do konkursu powiatowego należy przesłać do dnia: 10 maja 2019 r. na adres: Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu, ul. Kamienna 20, 22-400 Zamość.

Uczniów VII i VIII klasy Szkoły Podstawowej zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Przebudzeni do Życia”.

Szczegółowy regulamin „38 Małego Konkursu Recytatorskiego” oraz karta uczestnika w załączeniu.

 MKR_reg.województwo_2019_druk_.pdf   

karta-2.pdf

KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY