37 Małego Konkursu Recytatorskiego - regulamin
Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w eliminacjach powiatowych „37 Małego Konkursu Recytatorskiego”.

 Konkurs ma na celu odnalezienie najlepszej interpretacji dzieł największych mistrzów pióra i odbywa się na drodze wielostopniowych eliminacji. Pierwszy etap – środowiskowy odbywa się w szkołach lub gminach skąd zostają wyłonieni laureaci do przeglądu powiatowego.

 Uczestnik przygotowuje jeden wiersz lub fragment prozy nie prezentowany w innych konkursach, trwający nie więcej niż 5 minut. Repertuaru nie wolno zmieniać na kolejnych etapach konkursu.

Etap powiatowy odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu w dniu 10 maja 2018 r. o godz. 9:00.

Jury oceniać będzie recytatorów w dwóch kategoriach:

  • uczniowie klas I – III, oraz
  • uczniowie klas IV – VI.

 Na tym etapie zostaną wyłonione 4 osoby (po dwie z każdej kategorii wiekowej) do Wojewódzkiego Koncertu Laureatów, który odbędzie się w dniach 5 - 6 czerwca 2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury ul. Dolna Panny Marii 3 w Lublinie.

Zgłoszenia do konkursu powiatowego należy przesłać do dnia: 30 kwietnia 2018 r. na adres: Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu, ul. Kamienna 20, 22-400 Zamość.

Szczegółowy regulamin konkursu oraz karta uczestnika w załączeniu.

 

KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY