Zajęcia fotograficzno-multimedialne - nauczyciel Andrzej Szumowski
Całoroczne zajęcia adresowane są dla dzieci szkół podstawowych oraz młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Mają charakter działań warsztatowych. Są zajęciami bezpłatnymi.

Komunikat

Proszę o przygotowanie zdjęć na temat: Kolory jesieni", "Ludzie Zamościa", "Moja szyflada.

 

Zajęcia fotograficzno-multimedialne

Spotkania odbywają w pracowni fotografii cyfrowej MDK Zamość na ul. Kamiennej 20 (sala nr 14 – II piętro) zgodnie z aktualnym planem zajęć. 

Wtorek - grupa 2, godz. 17.00 - 18.35

Sobota - grupa 1, godz. 9.00 -12.15

Członkowie pracowni uczą się sztuki fotografowania i filmowania. Pozna ją aktualne sposoby rejestracji obrazu i dzwięku. Bezpiecznie i efektywnie spędzają czas wolny. Samodzielnie przygotowują prace na konkursy, poznają programy komputerowe, prezentacje filmowe i multimedialne  oraz tworzą wystawy fotograficzne. Biorą udział w zajęciach plenerowych, wyjazdach i wymianie międzynarodowej, krajowych i zagranicznych plenerach fotograficznych pozyskują stypendia artystyczne, a także organizują spotkania z wybitnymi autorami zdjęć. 

Zajęcia w pracowni fotografii MDK Zamość to także nauka i zabawa przy organizacji wystaw w Galerii Fotograficznej MDK Zamość „Na Poddaszu” i konkursów fotograficznych dla dzieci i młodzieży np.: „Kocie sprawy” , „Psia dola” ,”Mój dom, moja ojczyzna, moja Europa”.

Serdecznie zapraszam na zajęcia do MDK Zamość.

 Andrzej Szumowski

 

MDK Zamość. Listopad 2017 

MDK Zamość. Listopad 2017 

                           

MDK Zamość, 9.09.2016r.

Wspomnienia wychowanków pracowni fotografii MDK Zamość

Uczęszczałam na zajęcia fotograficzne trzy lata. Dały mi one bardzo dużo. Przede wszystkim rozwinęły mnie pod względem fotograficznym, ale także otworzyły oczy na inne aspekty. Na zajęciach były przeprowadzane rozmowy, które otwierały umysł, a także pozwoliły na rozwój wewnętrzny. Dzięki zajęciom i nauczycielowi miałam w MDK-u swoją pierwszą wystawę fotograficzną, wygrałam wiele konkursów, a dzięki nim otrzymałam dwukrotnie Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego.  

Zajęcia miały bardzo duży wpływ na moją przyszłość. Aktualnie jestem na trzecim roku studiów licencjackich na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na kierunku Techniki teatralne, telewizyjne i filmowe gdzie mamy także zajęcia z fotografii i filmu. Niezbędna jest znajomość podstaw, a zajęcia przygotowały mnie i bardzo pomogły przy wielu dziedzinach artystycznych. Sztuka kadrowania jest bardzo istotna, a na to głównie zwracaliśmy uwagę przy omawianiu i przeglądaniu naszych prac na zajęciach w MDK-u.

 Sylwia

Swoją przygodę z fotografią zaczęłam dzięki zajęciom fotograficznym organizowanym w Młodzieżowym Domu Kultury. Wszystko zaczęło się już w gimnazjum i trwało przez 5 lat- czyli do ostatniej klasy liceum. 
Przez ten czas bardzo wiele się wydarzyło. Sobotnie spotkania motywowały do robienia zdjęć i prezentowania ich przed całą grupą. Następnie każdy mówił co o nich myśli. Dzięki temu nauczyłam się wyrażać własne zdanie i jednocześnie przyjmować krytykę, a to, jak się teraz okazuję, jest bardzo ważne.

Najlepsze zdjęcia wysyłaliśmy na  konkursy. Dzięki temu zdobywałam nagrody i wyróżnienia w konkursach ogólnopolskich i wojewódzkich. Dwukrotnie zostałam stypendystką Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej. Miałam również szansę pokazania swoich zdjęć, szerszej publiczności, dzięki swojej pierwszej autorskiej wystawie  pt. "Fotografia" 
Organizowaliśmy sesje fotograficzne, plenery i warsztaty. Nieraz pracowaliśmy w grupie i musieliśmy się wykazać sporą kreatywnością- kolejna przydatna rzecz, którą teraz wykorzystuję w swoim życiu. 

Pomimo wielu zajęć w szkole cieszę się, że mogłam mieć taką odskocznię od "rzeczywistości".  Dobrze było mieć (szczerze mówiąc to wciąż mam) nauczyciela, który potrafił odpowiednio zmotywować. Czasami to było naprawdę trudnym wyzwaniem! Dlatego, gdy jestem w Zamościu odwiedzam Młodzieżowy Dom Kultury. 
Obecnie studiuję w Warszawie na Wojskowej Akademii Technicznej i choć mój kierunek studiów odbiega od fotografii to fotografia nadal jest moją pasją. 

 Patrycja

Jestem studentką 2 roku prawa na Uniwersytecie Łódzkim. Zajęcia fotograficzne w MDK-u dały mi przede wszystkim wrażliwość. Dzięki spotkaniom z prowadzącym i koleżankami, które często interesowały się również sztuką, zaczęłam patrzeć na obrazy, fotografie, filmy nie odbierając tylko obrazu, lecz obserwując je od strony technicznej. Jak zostały wykonane, jakie stosowano kardy itp. Nauczyłam się również obsługi aparatu, lamp błyskowych oraz teorii fotografii. Nie wspominając już, że poznałam naprawdę wspaniałych ludzi i odwiedziłam piękne polskie miasta na wycieczkach organizowanych przez foto MDK. 

 Nie sięgam po aparat tak często jak w latach poprzednich, jednak w wolnych chwilach staram się do niego powracać.

 Ania 

Moje początki związane ze sztuką rozpoczynałam w Młodzieżowym Domu Kultury, najpierw były to zajęcia plastyczne, później fotografia. Zarówno jedne jak i drugie bardzo dużo mi dały i pozwoliły rozwinąć swoje talenty i pogłębić pasję, które będę mogła doskonalić i wykorzystywać w latach późniejszych, gdyż już od października zaczynam studia związane z tą dziedziną.

 

Sylwia (20.04.2017)

 

 

 

 

KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY
JAK TRAFIĆ?