Krasnoludki 2.0. - nie tylko dla rodziców, polecamy
Już niebawem rusza Ogólnopolska Inicjatywa Edukacyjna KURSOR. Jej inicjatorami są Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa NASK oraz Fundacja Nauka i Wiedza. Program skupia się na bezpieczeństwie w internecie, ze szczególnym uwzględnieniem społeczności szkolnych.

Krasnoludki 2.0 to zestaw filmów animowanych, przygotowanych w ramach projektu KURSOR. Animacje w lekki i dowcipny sposób pokazują wybrane zagrożenia, z jakimi mogą się zetknąć wszyscy korzystający z nowoczesnych technologii .


Filmy „Nieznajomi znajomi czyli 007 wyloguj się” i „Hasło wszystkich haseł czyli szkarby są wieczne” opowiadają o zachowaniu prywatności w Internecie.

 

 

 Animacja „W spirali agresji czyli wojny braci” dotyka problemów cyberprzemocy.

„Mech w potrzebie czyli powrót uszatych” to opowieść o netykiecie.

 

„Uwaga konkurs czyli licencja na zgadywanie” zwraca uwagę na niebezpieczeństwa związane z płatnymi, telefonicznymi konkursami.


Wszystkie filmy nawiązują do powszechnie znanych baśni – pozwala to dotrzeć zarówno do najmłodszych jak i do nieco starszych użytkowników Internetu.

Krasnoludki 2.0 do doskonały materiał wyjściowy do przygotowania i poprowadzenia rozmowy ze swoimi dziećmi. Zorganizowania zajęć, prezentacji czy wykładów, uczących dobrych praktyk przy korzystaniu z nowoczesnych mediów.

 

KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY