Procedury, deklaracje, oświadczenia....
Prosimy o zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi w MDK w trakcie epidemii Covid-19 oraz wypełnienie niezbędnych oświadczeń i deklaracji, a następnie dostarczenie ich do nauczyciela prowadzącego zajęcia lub sekretariatu placówki.
 
Wakacje w KORONIE
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, będzie organizował zajęcia dla dzieci i młodzieży w okresie ferii letnich tj. od 29 czerwca do 31 sierpnia 2020 roku. Oferta pod nazwą „Wakacje w KORONIE” zapewni wszystkim zainteresowanym bezpieczny i ciekawy wypoczynek. Uczestnicy będą mieli możliwość poznania oferty artystycznych działań, które na co dzień realizowane są w MDK Zamość. W naszej wakacyjnej ofercie znajdą się miedzy innymi zajęcia plastyczne, językowe, wokalne, teatralne, szachowe i informatyczne. Zajęcia fotograficzne, taneczne i rytmiczne będą odbywały się w formie teoretycznej przy użyciu narzędzi multimedialnych.
 
Z początkiem wakacji rusza nabór na wolne miejsca w pracowniach MDK
Szanowni Państwo! Informujemy, że nabór na rok szkolny 2020/2021 dla nowych uczestników do pracowni działających w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu rusza już 29 czerwca 2020 roku. Postępowanie rekrutacyjne na wolne miejsca trwa do 17.07.2020 roku. Wypełnione wnioski prosimy przekazywać do sekretariatu placówki (ul. Kamienna 20 w Zamościu). Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 84 638 44 46. Druk do pobrania jest na naszej stronie internetowej www.mdk.zam.pl zamieszczamy poniżej.
 
Przywrócenie zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu na nowych zasadach
Od 25 maja 2020 r. zostają przywrócone zajęcia w naszej placówce. Będą także obowiązywały nowe zasady uczestnictwa w zajęciach. O organizacji zajęć poinformują uczestników, ich rodziców i opiekunów, nauczyciele. W związku z przywróceniem zajęć w MDK Zamość prosimy o zapoznanie się z obowiązującymi procedurami. Prosimy także o zapoznanie się i wypełnienie wniosku (wniosek trzeba wypełnić tylko wtedy, jeśli dziecko zostanie przyjęte na zajęcia).
 
Jak kontakt ze sztuką wpływa na zdolności intelektualne?
Drodzy Rodzice. Obecnie olbrzymim defektem polskiego systemu edukacji jest to, że zajęć związanych ze sztuką w szkole jest bardzo mało. Alternatywą są zajęcia pozalekcyjne jakie proponuje między innymi Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu. Właśnie trwa rekrutacja na nowy 2020/2021 rok szkolny. Jeśli nadal nie podjęliście Państwo decyzji, czy warto zagospodarować wolny czas dziecka na uczestnictwo w zajęciach artystycznych proponowanych przez naszą placówkę, zapoznajcie się z artykułem zamieszczonym poniżej, a z pewnością rozwieje on wszystkie wątpliwości.
 
Szanowni Państwo!
Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu uprzejmie informuje, że z dniem 6 kwietnia 2020 r. rozpoczynamy przyjmowanie deklaracji kontynuacji uczestnictwa w stałych, bezpłatnych zajęciach pozalekcyjnych. Deklarację w formie scanu lub informację potwierdzającą chęć udziału w ww. zajęciach (w razie problemów z przekazaniem scanu) można przesłać do sekretariatu placówki na adres e mail: mdkzamosc@poczta.onet.pl do dnia 10 czerwca 2020 roku. Po tym terminie, gdy zostaną zweryfikowane wszystkie deklaracje i informacje o kontynuacji, rozpocznie się postępowanie rekrutacyjne na wolne miejsca w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu. Serdecznie zapraszamy!
 
Tygodniowy rozkład zajęć
Plan zajęć w roku szkolnym 2019/2020 w załączniku
 
MDK zaprasza na zajęcia fotograficzne
Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu zaprasza dzieci i młodzież w wieku szkolnym na zajęcia fotograficzne. Dzisiaj, gdy każdy w smartfonie posiada aparat fotograficzny i utrwala otaczający go świat, warto nauczyć się robić to dobrze. Przyjdź ! Naucz się pracować ze światłem, kadrować oraz obrabiać wykonane przez Ciebie zdjęcia. Spraw, aby zachwyciły one wszystkich dookoła i stały się częścią wystawy fotograficznej. Zajęcia prowadzi wykwalifikowany fotograf pan Piotr Bojanowski, a odbywają się we wtorki w godzinach 14.10- 15.45 (młodzież) i 16.10-17.45 (grupa młodsza). Szczegółowych informacji udziela sekretariat placówki pod numerem 84 638 44 46.
 
Za nami wakacje nad Morzem Bałtyckim
Lato dobiega końca, więc warto przypomnieć jak wakacyjny wypoczynek zaczęli wychowankowie MDK, którzy pod okiem pań Magdaleny Cieplechowicz- Buczak, Ewy Krupy i Magdaleny Majer spędzili tydzień nad polskim morzem.
 
Nowe nagrody dla młodych plastyków z MDK Zamość.
W dniu 7 czerwca 2019 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Zamość w Mokrem odbyło się podsumowanie XI Konkursu Plastycznego pt.: „Poezja i Bajka, Słowem i Pędzlem Malowana” organizowanego pod patronatem Wójta Gminy Zamość.
 
Magdalena Krawczuk oraz Emilia Zaręba nagrodzone!
W dniu 13 czerwca w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, Magdalena Krawczuk oraz Emilia Zaręba wychowanki MDK Zamość otrzymały pamiątkowy list gratulacyjny oraz nagrodę książkową za sukcesy plastyczne zdobyte w roku szkolnym 2018/2019.
 
Laureaci i finaliści konkursów artystycznych i sportowych
Wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu - laureaci i finaliści konkursów artystycznych, sportowych (rangi międzynarodowej i krajowej) w roku szkolnym 2018/2019.
 
Dla wielu ludzi pies jest członkiem rodziny
Dla wielu ludzi pies jest członkiem rodziny, prawdziwym włochatym przyjacielem.
 
Muzyczne sukcesy wychowanków MDK Zamość
W dniu 5 marca 2019 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Zamościu odbył się X jubileuszowy konkurs „Śpiewogranie”. Nasi wychowankowie zajęli III miejsce w kategorii zespoły (Dominik Budzyński, Filip Kitka i Karolina Szeremeta), natomiast I miejsce w kategorii soliści „wyśpiewała” Adriana Różańska. Wychowanków przygotował pan Paweł Kołodziejczyk. Serdecznie gratulujemy
 
Szachiści z MDK uczcili pamięć "Żołnierzy Wyklętych"
W piątek 01 marca 2019 r. odbył się w MDK Zamość kolejny turniej szachowy z cyklu "Patriotyzm przez szachy". Tym razem młodzi szachiści rozegrali 2 Międzyszkolny Turniej Szachowy im. Generała AK Zygmunta Szumowskiego z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
 
„Piękno jest wszędzie – Norwegia”
Od dnia 25 lutego 2019 r. w Galerii Fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu „Na Poddaszu” można oglądać wystawę Zuzanny Niemczuk pod nazwą „Piękno jest wszędzie – Norwegia”. Na ekspozycji znajduje się kilkanaście barwnych prac młodej artystki, która od 5 lat uczęszcza na zajęcia fotograficzne prowadzone przez Pana Andrzeja Szumowskiego.
 
Nagrody w konkursie plastycznym
W dniu 14 lutego 2019 r. o godz 11.00 w Bibliotece Publicznej Gminy Zamość w Mokrem odbyło się podsumowanie XIII Edycji konkursu plastycznego pt „Anioły, Aniołki, Aniołeczki” pod patronatem Wójta Gminy Zamość.
 
2 Międzyszkolny Turniej Szachowy im. Generała AK Zygmunta Szumowskiego
2 Międzyszkolny Turniej Szachowy im. Generała AK Zygmunta Szumowskiego z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” - Zamość 2019
 
„Inspiracje twórczością Bolesława Leśmiana – Zamość 2019”
Regulamin I Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Inspiracje twórczością Bolesława Leśmiana – Zamość 2019”
 
„Kocie i psie sprawy” – Zamość 2019
Regulamin X Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego i Plastycznego „Kocie i psie sprawy” – Zamość 2019
 
„Kompozycja wyobraźni” - Zamość 2019.
Projekt organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w okrasie ferii zimowych w MDK Zamość.
 
Podsumowanie konkursu "Krew ratuje życie"
W czwartek 17 stycznia 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu podsumowano VII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Krew ratuje życie”, na który wpłynęło 408 prac z 49 placówek województwa lubelskiego. Konkurs objęty został Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty – Pani Teresy Misiuk, Prezydenta Miasta Zamość - Pana Andrzeja Wnuka, oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.
 
Mimo wszystko...
Ludzie są nierozumni, nielogiczni i samolubni. Kochaj ich, mimo wszystko. Jeśli czynisz dobro, oskarżają cię o egocentryzm. Czyń dobro, mimo wszystko. Jeśli odnosisz sukcesy, zyskujesz fałszywych przyjaciół i prawdziwych wrogów ...
 
XIX Spotkań z Kolędą i Pastorałką
Harmonogram przesłuchań
 
Młodzi plastycy na warsztatach ceramicznych
W dniu 21 grudnia 2018 r. wychowankowie zajęć rękodzieła plastycznego Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu uczestniczyli w warsztatach ceramicznych, które odbyły się w pracowni Ceramiki i Rękodzieła Artystycznego „Żywioły ziemi”w Lublinie.
 
Krew ratuje życie - wyniki konkursu plastycznego
Komunikat z posiedzenia komisji VII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Krew ratuje życie”
 
Wystawa "Polska-Lubię to." już otwarta
W dniu 15 grudnia 2018 odbyło się w MDK Zamość otwarcie wystawy grafiki komputerowej wychowanków zajęć informatycznych prowadzonych przez Pana Radosława Oktabę.
 
Anioł wyróżniony
Klaudia Różańska wychowanka Klubu Działań Plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu zdobyła wyróżnienie w kat. 9-13 lat w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Anioły-muśnięcie skrzydeł”, organizowanym przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Praca powstała pod okiem pani Magdaleny Majer nauczyciela zajęć plastycznych MDK. Na konkurs wpłynęło 1065 aniołów, a prace zaskoczyły jury niezwykłymi pomysłami. Wręczenie nagród nastąpi podczas koncertu świątecznego w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Piaskowej Górze, w dniu 19 grudnia o godz. 17.00. Serdecznie gratulujemy.
 
Jerzy Owsiak dla Zamościa
Zaproszenie na 27 Finał WOŚP do Zamościa.
 
XIX Spotkania z Kolędą i Pastorałką – Zamość 2019
Regulamin
 
Mikołajki u "Kornelek"
W dniu 7 grudnia 2018 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu odbyły się Mikołajki w Zespole Tanecznym „Kornelki”. Podczas spotkania wychowankowie Zespołu w czapkach Mikołaja bardzo aktywnie uczestniczyli w grach i zabawach integracyjnych. Śpiewali i tańczyli do wybranej muzyki świątecznej. Zwieńczeniem imprezy był wspólnie przygotowany Mikołajowy poczęstunek.
 
Spotkanie ze św. Mikołajem
W dniu 6 grudnia Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, podobnie jak wszystkie grzeczne dzieci na całym świecie odwiedził św. Mikołaj
 
Konkurs plastyczny. Zaproszenie.
Regulamin Konkursu Plastycznego na Projekt Kartki Bożonarodzeniowej – Zamość 2018.
 
X Andrzejkowy Turniej Szachowy. Zaproszenie
X Andrzejkowy Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu z okazji Jubileuszu 70-lecia placówki. Regulamin
 
Komunikat MEN i Głównego Inspektora Sanitarnego
Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży przekazujemy Państwu list Pani Anny Zalewskiej Minister Edukacji Narodowej, oraz pana Jarosława Pinkasa Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczący zabezpieczenie Państwa dzieci przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.
 
Nowa zbiorowa wystawa fotografii wychowanków MDK Zamość
W dniu 6 listopada 2018 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Zamościu Ośrodku przy ul. Śląskiej odbyła się uroczystość otwarcia zbiorowej wystawy fotograficznej pt.: „Natura”.
 
Rzecznik Praw Uczniów Województwa Lubelskiego
Lubelski Kurator Oświaty powołał starszego wizytatora Sebastiana Płonkę na Rzecznika Praw Uczniów Województwa Lubelskiego.
 
Przed nami 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
Już po raz kolejny Sztab WOŚP Zamość Nr 892 pragnie zorganizować działania wolontariuszy z naszego regionu, którzy będą zbierać środki w dniu 13 stycznia 2019 r. Celem tegorocznej zbiórki będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
 
„Krajobraz polski ” w Galerii Sztuki „Staszica 13” to subtelne połączenie światła i koloru.
W poniedziałek 19 listopada o godzinie 17.00 w zamojskiej Galerii „ Staszica 13” odbędzie się wernisaż wystawy 'Krajobraz polski”- młodzi dla Niepodległej połączony z lekcją dydaktyczną poświęconą krajobrazowi w malarstwie polskim na przestrzeni ostatnich 100 lat. Autorami prac są młodzi twórcy z Młodzieżowego Domu Kultury, którzy w pracowni batiku i fotografii pod okiem Pani Magdaleny Cieplechowicz- Buczak oraz Andrzeja Szumowskiego wykonali wielobarwne batiki i fotografie inspirowane polskim pejzażem, prezentowane na niniejszej wystawie. Prace przedstawiają ojczyznę, również tę małą, najbliższą – nasze miasto czy region, widzianą oczami początkujących artystów stawiających pierwsze kroki na polu sztuki.
 
Konkurs Piosenki Religijnej „Moja wiara, moja miłość” – MDK Zamość 2018
W dniu 24 października 2018 r. w Młodzieżowym Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbył się Diecezjalny Konkurs Piosenki Religijnej „Moja wiara, moja miłość”, który organizowany był w ramach 18 Dni Kultury Chrześcijańskiej – MDK Zamość 2018.
 
Nowe wydawnictwo MDK Zamość.
W związku z obchodami 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz jubileuszem 70-lecia Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu nasza placówka wydała pokonkursowy katalog prac laureatów I Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Józef Piłsudski w twórczości plastycznej dzieci i młodzieży – Zamość 2018” ogłoszony pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zamość - Pana Andrzeja Wnuka, Posła Na Sejm RP - Pana Jarosława Sachajko oraz Posła Na Sejm RP – Pana Sławomira Zawiślaka.
 
Tygodniowy rozkład zajęć MDK
Tygodniowy rozkład zajęć MDK w roku szkolnym 2018/2019
 
KONWENCJA O PRAWACH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
KONWENCJA O PRAWACH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
 
Osiągnięcia wychowanków MDK w roku szkolnym 2017/2018.
Osiągnięcia wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu w konkursach, przeglądach i turniejach w roku szkolnym 2017/2018.
 
Stypendia artystyczne dla wychowanków MDK Zamość
W poniedziałek 9 kwietnia 2018 r. w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Już po raz piętnasty Zarząd Województwa Lubelskiego przyznał stypendia artystyczne.
 
Wyniki konkursu „Kartka Wielkanocna - Zamość 2018
W dniu 20 marca 2018 r. podsumowano Konkurs Plastyczny „Kartka Wielkanocna - Zamość 2018" organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im Kornela Makuszyńskiego w Zamościu w ramach obchodów jubileuszu 70 - lecia placówki, którego finał odbędzie się w marcu 2019 roku.
 
Stypendia dla młodych plastyków z MDK Zamość.
W dniu 13 marca 2018 roku Zarząd Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego zatwierdził wyniki prac komisji do spraw oceny wniosków i przyznał stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Na wniosek złożony przez dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu Pana Andrzeja Szumowskiego, uczestniczki zajęć plastycznych: Małgorzata Bartosiak, Martyna Nowaczek, Justyna Rzemieniuk, Wiktoria Warwasiewicz otrzymały stypendia Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego na rok 2018 w dziedzinie plastyki. Stypendystki uczęszczają na zajęcia plastyczne prowadzone przez Panią Magdalenę Majer, Panią Magdalenę Cieplechowicz-Buczak i Panią Małgorzatę Magryta, które przygotowały wnioski stypendialne. Serdecznie gratulujemy młodym plastykom i ich nauczycielom.
 
Nowe metody pracy w MDK Zamość
W dniu 7 grudnia Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu uzyskał od firmy Microsoft status instytucji edukacyjnej i rozpoczął wdrażanie nowych metod w pracy z wychowankami oraz w organizacji pracy nauczycieli i pracowników.
 
Zakaz parkowania
Uprzejmie informujemy, że ze względu na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży parkowanie bezpośrednio przed wejściem do MDK Zamość jest zabronione i wymaga specjalnego zezwolenia!
 
Zostań Dawcą. Pokonaj nowotwór krwi.
W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Bez względu na wiek, płeć czy dotychczasowy stan zdrowia - każdy może zachorować. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. Na szczęście możesz pomóc.
 
Co rodzic powinien wiedzieć w nowym roku szkolnym 2017/ 2018?
Publikujemy przygotowaną przez resort edukacji broszurę dla rodziców pt. "Co rodzic powinien wiedzieć w nowym roku szkolnym 2017/ 2018?".
 
Kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018
Kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018
 
List Minister Edukacji Narodowej
Zbliża się najbardziej oczekiwany przez wszystkich czas – wakacje. Przed dziećmi i młodzieżą ponad dwa miesiące odpoczynku. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego będą Państwo życzyli swoim uczniom radosnych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji, spędzonych w gronie najbliższych. W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym listem, w którym zamieściliśmy numery telefonów alarmowych, adresy stron internetowych, będących wsparciem przy planowaniu letniego wypoczynku. Pamiętajmy jednak, że najważniejsza jest rozmowa z uczniami i zwrócenie uwagi na zagrożenia, które mogą ich spotkać.
 
Utalentowani wychowankowie MDK Zamość
Wychowankowie Młodzieżowego Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu zdobyli czołowe miejsca w konkursach organizowanych przez Urząd Miasta pod patronatem Andrzeja Wnuka Prezydenta Miasta Zamość
 
Polak Mały! Film o polskich symbolach narodowych dla najmłodszych
Jak wygląda godło Polski? Co symbolizują czerwień i biel? Dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w filmie animowanym dla najmłodszych uczniów. Polecamy!
 
Informacje dla rodziców
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że z dniem 1 marca 2017 r. uruchomiliśmy na naszej stronie internetowej nową zakładkę o nazwie „Informacje dla rodziców”. Będą się tam znajdować aktualne wiadomości dotyczące zmian w organizacji zajęć, informacje dotyczące naboru wychowanków na zajęcia pozalekcyjne oraz terminy spotkań z Radą Rodziców.
 
Krasnoludki 2.0. - nie tylko dla rodziców, polecamy
Już niebawem rusza Ogólnopolska Inicjatywa Edukacyjna KURSOR. Jej inicjatorami są Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa NASK oraz Fundacja Nauka i Wiedza. Program skupia się na bezpieczeństwie w internecie, ze szczególnym uwzględnieniem społeczności szkolnych.
 
KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY