Wystawa fotografii „Non omnis moria”
Wystawa fotografii „Non omnis moria” - nie wszystek umrę, nie cały umrę, bo będę żył w moich dziełach (cytat z „Pieśni Horacego” nawiązujący do nieśmiertelności sztuki i artysty), której autorami są wychowankowie zajęć fotograficzno – multimedialnych Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, przygotowana została z okazji podsumowania całorocznych zajęć prowadzonych przez Pana Andrzeja Szumowskiego.
 
Wystawa Piotra Szozdy - zdjęcia
W dnia 11 czerwca 2019 r. (tj. wtorek) o godz. 17.00 w Galerii Fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu „Na Poddaszu” odbyło się uroczyste się otwarcie indywidualnej wystawy Piotra Szozdy pt.: "Fotografia".
 
Nowe nagrody dla młodych plastyków z MDK Zamość.
W dniu 7 czerwca 2019 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Zamość w Mokrem odbyło się podsumowanie XI Konkursu Plastycznego pt.: „Poezja i Bajka, Słowem i Pędzlem Malowana” organizowanego pod patronatem Wójta Gminy Zamość.
 
Laureaci i finaliści konkursów artystycznych i sportowych
Wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu - laureaci i finaliści konkursów artystycznych, sportowych (rangi międzynarodowej i krajowej) w roku szkolnym 2018/2019.
 
Dla wielu ludzi pies jest członkiem rodziny
Dla wielu ludzi pies jest członkiem rodziny, prawdziwym włochatym przyjacielem.
 
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego - Zamość 2019
Komunikat z posiedzenia komisji I Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Inspiracje twórczością Bolesława Leśmiana – Zamość 2019”
 
Kocie i psie sprawy - wyniki konkursu
Komunikat z posiedzenia komisji X Wojewódzkiego Konkursu Fotograficzno - Plastycznego „Kocie i psie sprawy” – Zamość 2019.
 
Kanadyjskie kadry - wystawa fotograficzna
Dnia 25 marca 2019 r. o godz. 17:00 w Galerii Fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu „Na Poddaszu” odbyła się indywidualna wystawa fotograficzna Jakuba Szumowskiego, wychowanka zajęć prowadzonych w MDK Zamość przez Pana Andrzeja Szumowskiego. Wernisaż nosił nazwę „Kanadyjskie kadry”.
 
Komunikat dyrektora MDK Zamość
Zapraszamy do składania w sekretariacie placówki deklaracji o kontynuacji uczestnictwa w zajęciach MDK Zamość w terminie: od 01.04.2019 r. do 14.06.2019 r.
 
Charytatywny turniej szachowy "Godne życie przez całe życie"
Dnia 24 marca 2019 r. odbył się w MDK Zamość charytatywny turniej szachowy "Godne życie przez całe życie" w ramach akcji Zbudujmy Razem Rodzinny Dom. I tym razem młodzi szachiści, podopieczni Pana Andrzeja Czochry nie zawiedli, włączając się do tej akcji społecznej. Razem szachistom udało się zebrać 120 zł. Cała suma przekazana została na w/w cel. Mimo, że był to turniej charytatywny to na sali gry panowała sportowa rywalizacja. Turniej wygrał Dominik Pańko, drugi był Wiktor Kiełbiński. Na trzecim miejscu uplasował się Maciej Krzyżak. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za włączenie się w tak szczytny cel.
 
Szachiści MDK na podium
W środę 20 marca 2019 r. odbył się w Tomaszowie Lubelskim Wojewódzki Turniej Szachowy o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty. W turnieju wzięli udział również, podobnie jak w latach ubiegłych wychowankowie MDK Zamość, uczęszczający na zajęcia szachowe prowadzone przez nauczyciela gry w szachy Pana Andrzeja Czochrę.
 
I Miejsce dla Adriany Różańskiej
W dniach 15 i 16 marca 2019 r. odbył się IX Wojewódzki Konkurs Artystyczny „7. TALENT”, organizowany przez VII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Lublinie. W tym roku w konkursie wzięło udział osiem zespołów muzycznych, cztery duety muzyczne, 44 wokalistów, dziewięciu instrumentalistów i sześć grup tanecznych.
 
Ptaki fruwaki z nagrodą
Zakończył się Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży Ptaki Fruwaki. Ptaki w swej różnorodności stanowią nieograniczone pole plastycznych interpretacji. Tytuł podany w formie żartobliwej rymowanki miał sprawić, że uczestnicy mogli podejść do tematu w sposób mniej konwencjonalny, a bardziej abstrakcyjny i oderwany od prawdziwego wizerunku ptaków.
 
Łódź podwodna z wyróżnieniem dla Damiana
W siódmej edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Labirynt Wyobraźni” o tytule przewodnim „Łódź Podwodna” , którego organizatorem był Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej wzięło udział 4019 uczestników z Polski, Ukrainy, Rumuni i Chin.
 
Kolejne sukcesy młodych plastyków MDK
W Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej podsumowano XI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Siedem Grzechów Głównych. Wśród laureatów i osób wyróżnionych znalazły się wychowanki zajęć plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu. Na konkurs wpłynęło 823 prac plastycznych. Spośród wielu interesujących pomysłów i rozwiązań twórczych wyłoniono te, które najmocniej odzwierciedlały ideę konkursu i stanowiły najciekawszą wypowiedź artystyczną, uwzględniającą zarówno warsztat, jak i tematykę. W kategorii wiekowej 6-8 lat III miejsce za „Gniew” otrzymała Emilia Zaręba, a wyróżnienie pracą zatytułowaną „Zazdrość” wywalczyła Zuzanna Kobylarz. Natomiast Karolina Oleszczak również za „Gniew” otrzymała wyróżnienie w kategorii 9-14 lat. Dostrzeżone w konkursie prace powstały pod okiem nauczyciela MDK pani Magdaleny Majer. Uroczyste wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 10 kwietnia br. o godz. 11:00 w sali Agora w Pałacu Kultury Zagłębia. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
 
Wyróżnienie dla Emilki
Emilia Zaręba wychowanka zajęć plastycznych MDK prowadzonych przez panią Magdalena Majer zdobyła wyróżnienie w VI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „ Pejzaże Mistyczne” – Architektura Lublina i okolic pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Lublin .
 
Nagroda dla Mai.
Sześcioletnia Maja Całka, uczestniczka zajęć plastycznych grupy „Mały Artysta” Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu otrzymała nagrodę w XI Ogólnopolskim Biennale Plastycznym pt. „Rok polski w tradycji i obyczajach”. Organizatorem konkursu był Pałac Młodzieży w Warszawie. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 13 marca w Ogrodzie Zimowym Pałacu Młodzieży w Warszawie. Nauczycielem Mai jest pani Małgorzata Magryta.
 
Wyróżnienia w międzynarodowym konkursie plastycznym.
Marcelina Wichowska i Klaudia Różańska- wychowanki „Klubu Działań Plastycznych MDK”, prowadzonego przez panią Magdalenę Majer znalazły się wśród wyróżnionych w XVII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Inne Spojrzenie”- Sosnowiec 2019.
 
Niecodzienne obrazy w Galerii "Na Kamiennej"
W dniu 5 marca 2019 r o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Dziecka MDK w ramach obchodów jubileuszu siedemdziesięciolecia powstania placówki obyło się otwarcie wystawy prac plastycznych pt.” Niecodzienne obrazy”. Autorami prac są wychowankowie zajęć rękodzieła plastycznego prowadzonych przez Panią Wiolettę Brzozowską.
 
Wakacje nad polskim morzem-zaproszenie.
Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu i Biuro Podróży „Modena Travel” zapraszają dzieci i młodzież w wieku szkolnym na wakacyjne warsztaty artystyczne na Pomorzu. Zapisów dokonuje sekretariat MDK. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły oferty poniżej.
 
Wakacje w Tatrach-zaproszenie.
Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu i Biuro Podróży „Modena Travel” zapraszają dzieci i młodzież w wieku szkolnym na wakacyjne warsztaty artystyczne w Tatrach w Zakopanem. Zapisów dokonuje sekretariat MDK. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły oferty poniżej.
 
Muzyczne sukcesy wychowanków MDK Zamość
W dniu 5 marca 2019 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Zamościu odbył się X jubileuszowy konkurs „Śpiewogranie”. Nasi wychowankowie zajęli III miejsce w kategorii zespoły (Dominik Budzyński, Filip Kitka i Karolina Szeremeta), natomiast I miejsce w kategorii soliści „wyśpiewała” Adriana Różańska. Wychowanków przygotował pan Paweł Kołodziejczyk. Serdecznie gratulujemy
 
Szachiści z MDK uczcili pamięć "Żołnierzy Wyklętych"
W piątek 01 marca 2019 r. odbył się w MDK Zamość kolejny turniej szachowy z cyklu "Patriotyzm przez szachy". Tym razem młodzi szachiści rozegrali 2 Międzyszkolny Turniej Szachowy im. Generała AK Zygmunta Szumowskiego z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
 
„Piękno jest wszędzie – Norwegia”
Od dnia 25 lutego 2019 r. w Galerii Fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu „Na Poddaszu” można oglądać wystawę Zuzanny Niemczuk pod nazwą „Piękno jest wszędzie – Norwegia”. Na ekspozycji znajduje się kilkanaście barwnych prac młodej artystki, która od 5 lat uczęszcza na zajęcia fotograficzne prowadzone przez Pana Andrzeja Szumowskiego.
 
Nagrody w konkursie plastycznym
W dniu 14 lutego 2019 r. o godz 11.00 w Bibliotece Publicznej Gminy Zamość w Mokrem odbyło się podsumowanie XIII Edycji konkursu plastycznego pt „Anioły, Aniołki, Aniołeczki” pod patronatem Wójta Gminy Zamość.
 
2 Międzyszkolny Turniej Szachowy im. Generała AK Zygmunta Szumowskiego
2 Międzyszkolny Turniej Szachowy im. Generała AK Zygmunta Szumowskiego z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” - Zamość 2019
 
„Inspiracje twórczością Bolesława Leśmiana – Zamość 2019”
Regulamin I Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Inspiracje twórczością Bolesława Leśmiana – Zamość 2019”
 
„Kocie i psie sprawy” – Zamość 2019
Regulamin X Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego i Plastycznego „Kocie i psie sprawy” – Zamość 2019
 
„Kompozycja wyobraźni” - Zamość 2019.
Projekt organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w okrasie ferii zimowych w MDK Zamość.
 
Podsumowanie konkursu "Krew ratuje życie"
W czwartek 17 stycznia 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu podsumowano VII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Krew ratuje życie”, na który wpłynęło 408 prac z 49 placówek województwa lubelskiego. Konkurs objęty został Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty – Pani Teresy Misiuk, Prezydenta Miasta Zamość - Pana Andrzeja Wnuka, oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.
 
Mimo wszystko...
Ludzie są nierozumni, nielogiczni i samolubni. Kochaj ich, mimo wszystko. Jeśli czynisz dobro, oskarżają cię o egocentryzm. Czyń dobro, mimo wszystko. Jeśli odnosisz sukcesy, zyskujesz fałszywych przyjaciół i prawdziwych wrogów ...
 
XIX Spotkań z Kolędą i Pastorałką
Harmonogram przesłuchań
 
Młodzi plastycy na warsztatach ceramicznych
W dniu 21 grudnia 2018 r. wychowankowie zajęć rękodzieła plastycznego Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu uczestniczyli w warsztatach ceramicznych, które odbyły się w pracowni Ceramiki i Rękodzieła Artystycznego „Żywioły ziemi”w Lublinie.
 
Krew ratuje życie - wyniki konkursu plastycznego
Komunikat z posiedzenia komisji VII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Krew ratuje życie”
 
Wystawa "Polska-Lubię to." już otwarta
W dniu 15 grudnia 2018 odbyło się w MDK Zamość otwarcie wystawy grafiki komputerowej wychowanków zajęć informatycznych prowadzonych przez Pana Radosława Oktabę.
 
Anioł wyróżniony
Klaudia Różańska wychowanka Klubu Działań Plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu zdobyła wyróżnienie w kat. 9-13 lat w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Anioły-muśnięcie skrzydeł”, organizowanym przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Praca powstała pod okiem pani Magdaleny Majer nauczyciela zajęć plastycznych MDK. Na konkurs wpłynęło 1065 aniołów, a prace zaskoczyły jury niezwykłymi pomysłami. Wręczenie nagród nastąpi podczas koncertu świątecznego w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Piaskowej Górze, w dniu 19 grudnia o godz. 17.00. Serdecznie gratulujemy.
 
Jerzy Owsiak dla Zamościa
Zaproszenie na 27 Finał WOŚP do Zamościa.
 
XIX Spotkania z Kolędą i Pastorałką – Zamość 2019
Regulamin
 
Mikołajki u "Kornelek"
W dniu 7 grudnia 2018 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu odbyły się Mikołajki w Zespole Tanecznym „Kornelki”. Podczas spotkania wychowankowie Zespołu w czapkach Mikołaja bardzo aktywnie uczestniczyli w grach i zabawach integracyjnych. Śpiewali i tańczyli do wybranej muzyki świątecznej. Zwieńczeniem imprezy był wspólnie przygotowany Mikołajowy poczęstunek.
 
Spotkanie ze św. Mikołajem
W dniu 6 grudnia Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, podobnie jak wszystkie grzeczne dzieci na całym świecie odwiedził św. Mikołaj
 
Konkurs plastyczny. Zaproszenie.
Regulamin Konkursu Plastycznego na Projekt Kartki Bożonarodzeniowej – Zamość 2018.
 
X Andrzejkowy Turniej Szachowy. Zaproszenie
X Andrzejkowy Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu z okazji Jubileuszu 70-lecia placówki. Regulamin
 
Komunikat MEN i Głównego Inspektora Sanitarnego
Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży przekazujemy Państwu list Pani Anny Zalewskiej Minister Edukacji Narodowej, oraz pana Jarosława Pinkasa Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczący zabezpieczenie Państwa dzieci przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.
 
Nowa zbiorowa wystawa fotografii wychowanków MDK Zamość
W dniu 6 listopada 2018 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Zamościu Ośrodku przy ul. Śląskiej odbyła się uroczystość otwarcia zbiorowej wystawy fotograficznej pt.: „Natura”.
 
Rzecznik Praw Uczniów Województwa Lubelskiego
Lubelski Kurator Oświaty powołał starszego wizytatora Sebastiana Płonkę na Rzecznika Praw Uczniów Województwa Lubelskiego.
 
Przed nami 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
Już po raz kolejny Sztab WOŚP Zamość Nr 892 pragnie zorganizować działania wolontariuszy z naszego regionu, którzy będą zbierać środki w dniu 13 stycznia 2019 r. Celem tegorocznej zbiórki będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
 
„Krajobraz polski ” w Galerii Sztuki „Staszica 13” to subtelne połączenie światła i koloru.
W poniedziałek 19 listopada o godzinie 17.00 w zamojskiej Galerii „ Staszica 13” odbędzie się wernisaż wystawy 'Krajobraz polski”- młodzi dla Niepodległej połączony z lekcją dydaktyczną poświęconą krajobrazowi w malarstwie polskim na przestrzeni ostatnich 100 lat. Autorami prac są młodzi twórcy z Młodzieżowego Domu Kultury, którzy w pracowni batiku i fotografii pod okiem Pani Magdaleny Cieplechowicz- Buczak oraz Andrzeja Szumowskiego wykonali wielobarwne batiki i fotografie inspirowane polskim pejzażem, prezentowane na niniejszej wystawie. Prace przedstawiają ojczyznę, również tę małą, najbliższą – nasze miasto czy region, widzianą oczami początkujących artystów stawiających pierwsze kroki na polu sztuki.
 
Konkurs Piosenki Religijnej „Moja wiara, moja miłość” – MDK Zamość 2018
W dniu 24 października 2018 r. w Młodzieżowym Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbył się Diecezjalny Konkurs Piosenki Religijnej „Moja wiara, moja miłość”, który organizowany był w ramach 18 Dni Kultury Chrześcijańskiej – MDK Zamość 2018.
 
Nowe wydawnictwo MDK Zamość.
W związku z obchodami 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz jubileuszem 70-lecia Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu nasza placówka wydała pokonkursowy katalog prac laureatów I Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Józef Piłsudski w twórczości plastycznej dzieci i młodzieży – Zamość 2018” ogłoszony pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zamość - Pana Andrzeja Wnuka, Posła Na Sejm RP - Pana Jarosława Sachajko oraz Posła Na Sejm RP – Pana Sławomira Zawiślaka.
 
Tygodniowy rozkład zajęć MDK
Tygodniowy rozkład zajęć MDK w roku szkolnym 2018/2019
 
KONWENCJA O PRAWACH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
KONWENCJA O PRAWACH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
 
Osiągnięcia wychowanków MDK w roku szkolnym 2017/2018.
Osiągnięcia wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu w konkursach, przeglądach i turniejach w roku szkolnym 2017/2018.
 
Stypendia artystyczne dla wychowanków MDK Zamość
W poniedziałek 9 kwietnia 2018 r. w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Już po raz piętnasty Zarząd Województwa Lubelskiego przyznał stypendia artystyczne.
 
Deklaracja kontynuacji uczestnictwa w zajęciach MDK Zamość
Szanowni Państwo, z początkiem kwietnia 2018 r. rozpoczynamy zbieranie deklaracji kontynuacji uczestnictwa w stałych zajęciach Młodzieżowego Domu Kultury im K. Makuszyńskiego w Zamościu w przyszłym roku szkolnym 2018/2019. Deklaracje będą zbierane w sekretariacie placówki do dnia 24 czerwca 2018 r. Po tym terminie rozpocznie się nabór na wolne miejsca. Serdecznie zapraszamy do terminowego złożenia deklaracji.
 
Wyniki konkursu „Kartka Wielkanocna - Zamość 2018
W dniu 20 marca 2018 r. podsumowano Konkurs Plastyczny „Kartka Wielkanocna - Zamość 2018" organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im Kornela Makuszyńskiego w Zamościu w ramach obchodów jubileuszu 70 - lecia placówki, którego finał odbędzie się w marcu 2019 roku.
 
Stypendia dla młodych plastyków z MDK Zamość.
W dniu 13 marca 2018 roku Zarząd Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego zatwierdził wyniki prac komisji do spraw oceny wniosków i przyznał stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Na wniosek złożony przez dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu Pana Andrzeja Szumowskiego, uczestniczki zajęć plastycznych: Małgorzata Bartosiak, Martyna Nowaczek, Justyna Rzemieniuk, Wiktoria Warwasiewicz otrzymały stypendia Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego na rok 2018 w dziedzinie plastyki. Stypendystki uczęszczają na zajęcia plastyczne prowadzone przez Panią Magdalenę Majer, Panią Magdalenę Cieplechowicz-Buczak i Panią Małgorzatę Magryta, które przygotowały wnioski stypendialne. Serdecznie gratulujemy młodym plastykom i ich nauczycielom.
 
Nowe metody pracy w MDK Zamość
W dniu 7 grudnia Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu uzyskał od firmy Microsoft status instytucji edukacyjnej i rozpoczął wdrażanie nowych metod w pracy z wychowankami oraz w organizacji pracy nauczycieli i pracowników.
 
Zakaz parkowania
Uprzejmie informujemy, że ze względu na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży parkowanie bezpośrednio przed wejściem do MDK Zamość jest zabronione i wymaga specjalnego zezwolenia!
 
Zostań Dawcą. Pokonaj nowotwór krwi.
W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Bez względu na wiek, płeć czy dotychczasowy stan zdrowia - każdy może zachorować. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. Na szczęście możesz pomóc.
 
Co rodzic powinien wiedzieć w nowym roku szkolnym 2017/ 2018?
Publikujemy przygotowaną przez resort edukacji broszurę dla rodziców pt. "Co rodzic powinien wiedzieć w nowym roku szkolnym 2017/ 2018?".
 
Kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018
Kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018
 
List Minister Edukacji Narodowej
Zbliża się najbardziej oczekiwany przez wszystkich czas – wakacje. Przed dziećmi i młodzieżą ponad dwa miesiące odpoczynku. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego będą Państwo życzyli swoim uczniom radosnych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji, spędzonych w gronie najbliższych. W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym listem, w którym zamieściliśmy numery telefonów alarmowych, adresy stron internetowych, będących wsparciem przy planowaniu letniego wypoczynku. Pamiętajmy jednak, że najważniejsza jest rozmowa z uczniami i zwrócenie uwagi na zagrożenia, które mogą ich spotkać.
 
Utalentowani wychowankowie MDK Zamość
Wychowankowie Młodzieżowego Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu zdobyli czołowe miejsca w konkursach organizowanych przez Urząd Miasta pod patronatem Andrzeja Wnuka Prezydenta Miasta Zamość
 
Polak Mały! Film o polskich symbolach narodowych dla najmłodszych
Jak wygląda godło Polski? Co symbolizują czerwień i biel? Dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w filmie animowanym dla najmłodszych uczniów. Polecamy!
 
Informacje dla rodziców
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że z dniem 1 marca 2017 r. uruchomiliśmy na naszej stronie internetowej nową zakładkę o nazwie „Informacje dla rodziców”. Będą się tam znajdować aktualne wiadomości dotyczące zmian w organizacji zajęć, informacje dotyczące naboru wychowanków na zajęcia pozalekcyjne oraz terminy spotkań z Radą Rodziców.
 
Rada Rodziców MDK Zamość 2018/2019- nr. konta bankowego
Rada Rodziców jest to demokratycznie wybrana grupa przedstawicieli rodziców wszystkich wychowanków placówki. W dniu 25 września 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu wybrano nowy Zarząd Rady Rodziców.
 
Krasnoludki 2.0. - nie tylko dla rodziców, polecamy
Już niebawem rusza Ogólnopolska Inicjatywa Edukacyjna KURSOR. Jej inicjatorami są Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa NASK oraz Fundacja Nauka i Wiedza. Program skupia się na bezpieczeństwie w internecie, ze szczególnym uwzględnieniem społeczności szkolnych.
 
KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY