A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 0

Filename: galleryio/galleryio.php

Line Number: 53

Młodzieżowy Dom Kultury - Galeria Sztuki Dziecka MDK Zamość
Wiosenne kwiaty inspiracją działań plastycznych.
W dniu 30 stycznia 2015 roku o godzinie 16.30 w Galerii Sztuki Dziecka Młodzieżowego Domu Kultury odbył się wernisaż praz wychowanków z pracowni plastycznej prowadzonej przez Panią Magdalenę Cieplechowicz- Buczak pt.: „Ale kwiatki…”. Uroczystości uświetnił występ Zespołu Tanecznego MDK Zamość „Kornelki” prowadzonego przez Panią Alę Bochniak. Gośćmi specjalnymi wernisażu były Panie Monika Żur i Alicja Siedlecka z Lubelskiego Kuratorium Oświaty oddział w Zamościu.

Wernisaż był również okazją do podsumowania zajęć  w I semestrze roku szkolnego 2014/15 .

Wiosna budząca tęsknotę za kolorowym światem była wyzwaniem dla nauczyciela plastyki - zainspirować, pobudzić wyobraźnię i wreszcie podarować wiosnę w działaniu plastycznym. Wystarczyło kilka prostych pomysłów i zakwitły tulipany, róże, irysy i hiacynty a młodzi artyści poczuli radość tworzenia.

Tulipany, róże, bukiet polnych kwiatów. Motyw mało odkrywczy… i w tym tkwi jego atut. Dla jednych – sprawdzone, klasyczne piękno. Dla innych –nieciekawy dodatek. Nie jest prawdą, że z kwiatami już „nic się nie da zrobić”. Także ten motyw odzwierciedla aktualne treści ludzkiego myślenia, działania.

Kwiaty w sztuce nie więdną! Nas inspirowały do twórczego działania .

 

 

Magdalena Cieplechowicz- Buczak

KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY
JAK TRAFIĆ?