Wigilia 2017 - w Młodzieżowym Domu Kultury.
We wtorek 19 grudnia 2017 roku o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu miało miejsce wydarzenie artystyczne o bożonarodzeniowym wydźwięku.

Całość tradycyjnie rozpoczęto od kolędy w wykonaniu wychowanków zajęć wokalnych nauczyciela Pawła Kołodziejczyka.  Następnie popłynęły świąteczne życzenia, specjalnie na tę okazję przygotowane w formie wierszowanej, którą zaprezentowali nauczyciele Aleksandra Baranowicz, prowadząca na co dzień w MDK zajęcia języka angielskiego oraz Piotr Johaniuk, prowadzący zajęcia teatralne. Krótka forma sceniczna, jaką przedstawili młodzi aktorzy również wprowadziła widzów w jasełkowy nastrój. Na widowni nie zabrakło oczywiście przedstawicieli Rady Rodziców: Pani Agnieszki Dobrowolskiej oraz przewodniczącego, Pana Mariusza Kołodzieja. W podzięce za miniony rok szkolny wymowny upominek odebrał z ich rąk Pan Jerzy Szczerba, pełniący funkcję przewodniczącego Rady Rodziców do września tego roku.

Na spotkaniu wigilijnym nie mogło zabraknąć Słowa Bożego, dlatego przedstawiciel Samorządu Wychowanków, Dawid Reszczyński, odczytał fragmenty Nowego Testamentu, traktujące o Narodzeniu Pańskim. Serdeczne i ciepłe, symboliczne przesłanie o wartości świąt Bożego Narodzenia do wszystkich zgromadzonych skierował także dyrektor MDK w Zamościu, Pan Andrzej Szumowski.

Grudniowy wieczór przy kolędach i opłatku podzielonym między uczestników  spotkania był również czasem podsumowania Konkursu Plastycznego „Boże Narodzenie. Kartka Świąteczna - Zamość 2017”, organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu.  Widownia obecna na sali została zaproszona do obejrzenia plastycznej wystawy pokonkursowej, prezentującej oryginalne pomysły młodych nagrodzonych twórców.

Część artystyczna zakończyła się w formie kolędy śpiewanej razem z widownią o godzinie 18.00 i była uroczystym wstępem do symbolicznej wieczerzy wigilijnej przy wspólnym stole.

 

 

KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY
JAK TRAFIĆ?