A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 0

Filename: galleryio/galleryio.php

Line Number: 53

Młodzieżowy Dom Kultury - Galeria Sztuki Dziecka MDK Zamość
Pejzaż Polski - w Galerii MDK Zamość
W dniu 22 lutego 2014 roku w Galerii MDK odbyło się uroczyste otwarcie wystawy plastycznej dzieci i młodzieży grupy "Mały Artysta" prowadzonej przez nauczyciela Panią Małgorzatę Magryta pt.:"Pejzaż Polski".

W katalogu wystawy czytamy:

"Zajęcia plastyczne grupy „Mały ArtystaMłodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu zostały utworzone w grudniu 2006r. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Warsztat plastyczny „Małych Artystów” zbudowany jest na kanonie wielkich twórców i ich najważniejszych dziełach. Jest to grupa spójna o wyznaczonych kierunkach działania ukierunkowanych na ekspresyjną twórczość  i rozwój  talentu plastycznego wychowanków. Wyposażenie uczestników zajęć w wielkie wzorce sztuki oraz w szerokie umiejętności warsztatowe umożliwiają im aktywny udział w kulturze młodego pokolenia. Dzięki poznanemu zakresowi sztuki uczestnicy zajęć mają wysoko rozwinięte umiejętności refleksyjnego patrzenia na sztukę. W ich twórczości plastycznej występuje „cywilizacja obrazu”, tj. odczytywanie znaków, symboli, metafor. Akt twórczy wychowanków stanowi projekcję życia wewnętrznego i jest owocem zorganizowanej refleksji, która wyraża się w zapisie plastycznym przestrzeni i natury. Zdolności postrzegania świata są odzwierciedleniem spontanicznej twórczości, a ich plastyczne wysiłki znajdują uznanie w oczach znawców dziecięcej twórczości, co przekłada się na uzyskiwanie przez nich wielu nagród i wyróżnień w konkursach plastycznych na wszystkich szczeblach: międzynarodowym, ogólnopolskim, wojewódzkim, powiatowym oraz w konkursach wewnętrznych. Grupa „Mały Artysta” rozwija talenty plastyczne, które są wspierane poprzez stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej – plastyka Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Wystawa plastyczna wychowanków „Mały Artysta” pt. „Pejzaże Polski” jest pierwszą zbiorową prezentacją twórczości grupy. Młodzi artyści mają nadzieję, że spotka się ona z życzliwym odbiorem: Dobrowolska Iga, Dobrowolska Natalia, Jaworska Zuzanna, Jędrzejewska Kinga, Kasprzyk Karolina, Kasprzyk Magdalena, Klus Karolina, Lipska Diana, Mazurek Emilia, Mądroń Dorota, Mojżesz Amanda, Mojżesz Marlena, Niemczycki Karol, Rzemieniuk Justyna, Sienkiewicz Julia, Sienkiewicz Marika, Szala Michał, Szala Wiktoria, Szumowski Jakub.

 

Nauczyciel zajęć plastycznych - Małgorzata Magryta"

 

Zobacz wystawę

KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY
JAK TRAFIĆ?