Klub Działań Plastycznych MDK-wirtualna wystawa prac wychowanków
Dobiega końca rok szkolny 2019/2020. Dla polskiej oświaty był to rok wyjątkowo trudny, gdyż w połowie zrealizowany w formie zdalnej. Klub Działań Plastycznych MDK prowadzony przez Magdalenę Majer zaprasza na wirtualną wystawę prac powstałych w tym nietypowym dla edukacji czasie tj. w miesiącach marzec-czerwiec 2020 roku.
 
„Wędrująca Wystawa” w „Lunecie”
Młodzieżowy Dom Kultury i Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu zapraszają do obejrzenia fotorelacji z "Wędrującej wystawy" batików Bartosza Stadnika...
 
Wielkanoc oczami dzieci i młodzieży
Przypominamy, że do wtorku 7 kwietnia przyjmujemy prace na "Kartkę Wielkanocną on-line". Już od dziś będziemy zamieszczać Wasze propozycje twórczej oprawy życzeń świątecznych, jakie Młodzieżowy Dom Kultury zechce złożyć zaprzyjaźnionym placówkom i instytucjom. Konkurs skierowany jest do wszystkich wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury, także tych, którzy na co dzień zajmują się inną aktywnością niż plastyka. Czekamy na piękne prace które pozwolą nam wszystkim poczuć wyjątkową atmosferę nadchodzącej Wielkanocy.
 
"Kocie i psie sprawy"- online
Zapraszamy o obejrzenia fotorelacji z wystawy pokonkursowej XI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Kocie i psie sprawy". Autor wystawy: Magdalena Cieplechowicz- Buczak
 
"Wędrująca wystawa"- fotorelacja
Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu zaprasza do obejrzenia fotorelacji z wystawy malarstwa Katarzyny Jabłońskiej - uczennicy klasy II Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Wystawa zorganizowana przy współpracy MDK i PLSP w ramach innowacji pedagogicznej "Wędrująca wystawa" zdobi ściany Młodzieżowego Domu Kultury już od 12 marca.
 
Podsumowanie konkursu "Krew ratuje życie"
W czwartek 17 stycznia 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu podsumowano VII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Krew ratuje życie”, na który wpłynęło 408 prac z 49 placówek województwa lubelskiego. Konkurs objęty został Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty – Pani Teresy Misiuk, Prezydenta Miasta Zamość - Pana Andrzeja Wnuka, oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.
 
Miejsca wpisane na Światową Listę UNESCO. Nowa wystawa w MDK
W dniu 16 czerwca 2018 roku w Galerii Sztuki Dziecka „Na Kamiennej” w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbyło się otwarcie wystawy pt.: „Bez nazwy” oraz podsumowanie pracy grupy „Mały Artysta” w roku szkolnym 2017/2018. Wychowankowie dwóch grup plastycznych pracujących pod okiem Pani Małgorzaty Magryta zaprezentowali prace ukazujące świat flory i fauny oraz obiekty architektoniczne wpisane na Światową Listę UNESCO
 
Wystawa grafiki w MDK Zamość
W dniu 18 czerwca 2018 r. w Galerii Sztuki Dziecka Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego „Na Kamiennej” odbyło się otwarcie wystawy grafiki pt.: „Black & white - Zamość” oraz podsumowanie zajęć plastycznych prowadzonych przez Panią Magdalenę Majer.
 
Wigilia 2017 - w Młodzieżowym Domu Kultury.
We wtorek 19 grudnia 2017 roku o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu miało miejsce wydarzenie artystyczne o bożonarodzeniowym wydźwięku.
 
„Monochromatycznie” nowa wystawa w Galerii MDK Zamość
W czwartkowe popołudnie, dnia 8 czerwca 2017 r. w Galerii Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego „Na Poddaszu” odbył się wernisaż wystawy linorytów zatytułowany „Monochromatycznie”. Autorkami prezentowanych prac są wychowanki zajęć plastycznych Wiktoria Barabas, Julia Goździuk, Eryka Krzyżanowska, Izabela Lachowicz, Julia Majer, Gabriela Michońska, Izabela Sanocka, Agata Sawicka, Wiktoria Szymanek, Zuzanna Wilkołazka i Wiktoria Złotko. Prezentowane prace są cząstkowym efektem całorocznych zajęć, odzwierciedlających pasję uczniów, zdobytą wiedzę i nabyte umiejętności, a powstały pod okiem nauczyciela naszej placówki pani Magdaleny Majer.
 
Nasza biało – czerwona - wyniki konkursu plastycznego
Na Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Nasza biało – czerwona” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu w ramach 186 rocznicy ustanowienia barw narodowych i Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej wpłynęło 205 prac z 25 placówek województwa lubelskiego. Konkurs zorganizowany został pod Patronatem Prezydenta Miasta Zamość - Pana Andrzeja Wnuka, przy współpracy z Polskim Towarzystwem Weksylologicznym oraz Pogotowiem Flagowym.
 
Inauguracja Roku Leśmiana w MDK Zamość
W dniu 17 stycznia 2017 r. o godz. 17.00 uroczystym wernisażem wystawy pt.: „Kobiece inspiracje i poetyckie stworki” w Galerii Sztuki Dziecka MDK inaugurowano Rok Bolesława Leśmiana – Zamość 2017.
 
Portrety - wystawa w galerii MDK
Wystawą zatytułowaną „Portrety” dnia 8 czerwca 2016 r w Galerii Sztuki Dziecka MDK „Na Kamiennej” odbyło się podsumowanie zajęć plastycznych 4 grup z pracowni Magdaleny Cieplechowicz - Buczak.
 
Światło i barwa – portrety Zamościan
W dniu 31 maja o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Dziecka MDK „Na Kamiennej „miał miejsce wernisaż niecodziennej wystawy, na której królowało światło i barwa. Na wystawie zobaczyć można prace wykonane przez wychowanków placówki przygotowane pod kierunkiem Pani Magdaleny Cieplechowicz-Buczak i fotografie Zamościan, których autorem jest Andrzej Szumowski nauczyciel fotografii.
 
Adriatyckie fascynacje
W dniu 16 maja 2016 r. w Galerii Sztuki Dziecka Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego Na Kamiennej w Zamościu odbyło się otwarcie zbiorowej wystawy plastycznej pt.: „Adriatyckie fascynacje”. Prace wykonali wychowankowie grupy plastycznej MDK Zamość „Mały Artysta”, prowadzonej przez Panią Małgorzatę Magryta.
 
Podsumowanie konkursu - Kartka Wielkanocna
W dniu 18 marca 2016 r. odbyło się w naszej placówce podsumowanie konkursu na Kartkę Wielkanocna, w której uczestniczyli nasi wychowankowie reprezentując różne pracownie i formy zajęć.
 
Podsumowanie 16 edycji OKRA Igiełka - Zamość 2016
W dniu 17 marca 2016 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu podsumowano XVI Ogólnopolski Konkurs Rękodzieła Artystycznego „Igiełka”. Na konkurs organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu wpłynęło 65 prac z 25 placówek z terenu Polski.
 
VI Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Piękny uśmiech - zdrowe zęby”.
W dniu 16 lutego 2016 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu podsumowano VI Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Piękny uśmiech - zdrowe zęby”.
 
Kocie sprawy – Zamość 2016, wyniki konkursu
Na konkurs organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu pod Honorowym Patronatem Wojewody Lubelskiego Pana Przemysława Czarnka we współpracy z Zamojską Fundacją dla Zwierząt i Środowiska ZEA, Zarządem Osiedla Kilińskiego w Zamościu, Salonem Firmowy „Meblik” w Zamościu oraz Radą Rodziców MDK wpłynęło 977 prac plastycznych oraz 177 prac fotograficznych z 81 placówek oraz 4 prace indywidualne.
 
Wyniki konkursu plastycznego Kartka Bożonarodzeniowa – Zamość 2015
Na Konkurs Plastyczny „Kartka Bożonarodzeniowa – Zamość 2015” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im K. Makuszyńskiego w Zamościu przy współpracy z Radą Rodziców oraz Radą Wychowanków MDK wpłynęło 143 prace.
 
Inspiracje twórczością Kornela Makuszyńskiego - wyniki konkursu
Komunikat z posiedzenia komisji II Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Inspiracje twórczością Kornela Makuszyńskiego” – Zamość 2015 pod Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Pana Krzysztofa Babisza.
 
Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego
W dniu 20.06.2015 r. o godz. 12.00 w Galerii Sztuki Dziecka MDK Zamość „Na Kamiennej” odbyło się uroczyste podsumowanie i otwarcie wystawy pokonkursowej Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego pt.: „Mój dom, moja ojczyzna, moja Europa”. Konkurs organizowany był pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Pana Krzysztofa Hetmana oraz Prezydenta Miasta Zamość Pana Andrzeja Wnuka przy współpracy z Zarządem Osiedla Kilińskiego oraz Radą Rodziców.
 
Zwierzyniec - nowa wystawa batiku w MDK Zamość
W dniu 29 maja 2015 r. o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Dziecka MDK Zamość odbędzie się otwarcie wystawy prac plastycznych pt.: „Zwierzyniec”. Autorami prac są wychowankowie zajęć plastycznych MDK prowadzonych przez Magdalenę Cieplechowicz - Buczak.
 
Wystawa plastyczna w MDK - Motyle, ptaki i cudaki. Zdjęcia
W dniu 11 kwietnia 2015 r. o godz. 12.30 w Galerii Sztuki Dziecka MDK Zamość odbył się uroczysty wernisaż wystawy plastycznej pt.:„Motyle, ptaki i cudaki…”. Jest to już druga zbiorowa ekspozycja prac plastycznych wychowanków MDK „Mały Artysta” przygotowanych pod okiem nauczyciela plastyki Pani Małgorzaty Magryta.
 
Wyniki Konkursu Kartka Wielkanocna MDK - Zamość 2015
Na konkurs organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im K. Makuszyńskiego w Zamościu przy współpracy z Radą Rodziców MDK Zamość wpłynęło 138 prac. Tematem konkursu było przedstawienie własnej wizji, nastroju oraz tradycji na karcie świątecznej z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
 
Wyniki - WKF- P dla dzieci i młodzieży „Kocie sprawy” – Zamość 2015
Na Konkurs Wojewódzki organizowany pod Honorowym Patronatem Pana Wojciecha Wilka – Wojewody Lubelskiego przez Młodzieżowy Dom Kultury im K. Makuszyńskiego w Zamościu przy współpracy z Zamojska Fundacja dla Zwierząt i Środowiska ZEA oraz Radą Rodziców MDK wpłynęło 1161 prac plastycznych oraz 115 prac fotograficznych z 86 placówek.
 
Wyniki konkursu „Igiełka” – Zamość 2015
Komunikat z posiedzenia komisji XV Ogólnopolskiego Konkursu Rękodzieła Artystycznego „Igiełka” – Zamość 2015
 
Otwarcie wystawy i wręczenie nagród w MDK Zamość
W dniu 27 lutego 2015 r. o godz. 14.00 w Galerii Sztuki Dziecka MDK Zamość „Na Kamiennej” odbyła się uroczystość podsumowania V Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt.: Piękny uśmiech, zdrowe zęby – 2015” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury im K. Makuszyńskiego przy współpracy z Wielospecjalistycznym Centrum Stomatologiczne w Zamościu oraz Radą Rodziców MDK.
 
Wyniki konkursu - Piękny uśmiech, zdrowe zęby
Komunikat z posiedzenia komisji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży „Piękny uśmiech, zdrowe zęby” – Zamość 2015
 
Wiosenne kwiaty inspiracją działań plastycznych.
W dniu 30 stycznia 2015 roku o godzinie 16.30 w Galerii Sztuki Dziecka Młodzieżowego Domu Kultury odbył się wernisaż praz wychowanków z pracowni plastycznej prowadzonej przez Panią Magdalenę Cieplechowicz- Buczak pt.: „Ale kwiatki…”. Uroczystości uświetnił występ Zespołu Tanecznego MDK Zamość „Kornelki” prowadzonego przez Panią Alę Bochniak. Gośćmi specjalnymi wernisażu były Panie Monika Żur i Alicja Siedlecka z Lubelskiego Kuratorium Oświaty oddział w Zamościu.
 
Wystawa - Wakacje z rzeźbami prof. Mariana Koniecznego
W styczniu 2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury można obejrzeć pokonkursową wystawę fotograficzną pt.: "Wakacje z rzeźbami prof. Mariana Koniecznego" zorganizowaną przez PGE Obrót S.A. i miasto Zamość.
 
Wschód słońca w Galerii Sztuki Dziecka MDK Zamość
W dniu 21 listopada 2014 r. w Galerii Sztuki Dziecka MDK Zamość „Na Kamiennej” odbył się wernisaż wystawy plastycznej pt.: Zachód słońca" wychowanków pracowni plastycznej prowadzonej przez Panią Wiolettę Brzozowską.
 
Mój Nauczyciel i jego praca 2014 - podsumowanie konkursu.
Dnia 13 listopada 2014 r. o godz. 14.00 w Galerii Sztuki Dziecka MDK Zamość „Na Kamiennej” odbyła się uroczystość podsumowania Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt.: Mój Nauczyciel i jego praca – 2014” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury im K. Makuszyńskiego w Zamościu przy współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu pod patronatem Jana Wojciecha Matwiejczuka - Przewodniczącego Rady Miasta Zamość.
 
Inspiracje Makuszyńskim 2014 - nowa wystawa w MDK
W dniu 24 października 2014 roku o godzinie 14.30 w Galerii Sztuki Dziecka MDK odbył się wernisaż I Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt.: ”Inspiracje twórczością Kornela Makuszyńskiego”.
 
Inspiracje Makuszyńskim…
30 maja 2014 roku o godzinie 17.00 w Galerii Sztuki Dziecka MDK odbył się wernisaż praz wychowanków z pracowni plastycznej prowadzonej przez Magdalenę Cieplechowicz- Buczak pt. Inspiracje twórczością Kornela Makuszyńskiego”.
 
Pejzaż Polski - w Galerii MDK Zamość
W dniu 22 lutego 2014 roku w Galerii MDK odbyło się uroczyste otwarcie wystawy plastycznej dzieci i młodzieży grupy "Mały Artysta" prowadzonej przez nauczyciela Panią Małgorzatę Magryta pt.:"Pejzaż Polski".
 
Anioły w Galerii MDK Zamość
W dniu 15 stycznia 2014 r. o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Dziecka Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac plastycznych wychowanków placówki, uczestników zajęć plastycznych prowadzonych przez Panią Magdalenę Cieplechowicz-Buczak pt.: „Anioły”.
 
KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY