A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 0

Filename: galleryio/galleryio.php

Line Number: 53

Młodzieżowy Dom Kultury - Fotogaleria
Nowe atrakcje w MDK Zamość
W Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu w okresie ferii zimowych dzieci i młodzież naszego miasta uczestniczą w stałych i otwartych zajęciach edukacyjnych i wychowawczych pod nazwą „Śladami historii Zamościa”.

Zajęcia odbywają się w miłej atmosferze. Dzieci fotografują, rysują i grają w szachy. Bawią się w teatr, kształtują umiejętności językowe i informatyczne. Uczą się tańczyć i śpiewać oraz poznają nowy hymn MDK Zamość. Uczestniczą w wystawach plastycznych i wernisażach w Galerii Sztuki Dziecka MDK "Na Kamiennej" i "Na Poddaszu" Każdego dnia odkrywają nowe zagadnienia związane z naszym miastem, jego historią, kulturą oraz tradycjami.

W pierwszym tygodniu wychowankowie dowiedzieli się m.in. jak powstał Zamość. Poznali fragmenty historii rodziny Zamoyskich. Dowiedzieli się także dlaczego Zamość jest nazywany „Miastem Idealnym”.

Podczas prezentacji „Zamość – miejscem wielu kultur” młodzi mieszkańcy naszego miasta poznali obyczaje oraz elementy kultury przedstawicieli różnych narodowości, którzy niegdyś  zamieszkiwali „Padwę Północy”. Wykonali prace plastyczne, a w ramach zajęć językowych uczyli się kaligrafować alfabet hebrajski.

 W naszej placówce odbyły się także wyjątkowe spotkania. MDK Zamość odwiedzili funkcjonariusze komendy Miejskiej Policji w Zamościu, którzy poprowadzili bardzo ciekawe zajęcia dotyczące porządku i bezpieczeństwa. Zorganizowano wystawę i podsumowanie 6 Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt.: „Piękny uśmiech zdrowe zęby”. Odbyło się również niecodzienne spotkanie p.n.: „Akademia Azora”, na które wszystkie dzieci czekały z wielkim entuzjazmem. Na zajęciach tych wychowankowie spotkali się z trenerką psów, Panią Ewą Machowską. Na co dzień pani Ewa w szkole dla czworonogów pomaga zwierzętom i ich właścicielom rozwiązywać problemy wychowawcze i szkoleniowe (www.muffdog.pl).

Dodatkowo w MDK odbył się Feryjny Turniej Gier Komputerowych oraz Feryjny Konkurs Taneczny „Pierwszy krok”.

Nasza placówka zorganizowała także wycieczki do Muzeum Zamojskiego na warsztaty historyczne oraz do Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał na "Dzień z historią na planszach".

 Zapraszamy na bezpłatne zajęcia do naszej placówki.

Zdjęcia: Aleksandra Baranowicz, Radosław Oktaba, Wioletta Brzozowska Ewa Krupa i Andrzej Szumowski.

KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY