„Wędrująca Wystawa” w „Lunecie”
Młodzieżowy Dom Kultury i Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu zapraszają do obejrzenia fotorelacji z "Wędrującej wystawy" batików Bartosza Stadnika...
 
Wielkanoc oczami dzieci i młodzieży
Przypominamy, że do wtorku 7 kwietnia przyjmujemy prace na "Kartkę Wielkanocną on-line". Już od dziś będziemy zamieszczać Wasze propozycje twórczej oprawy życzeń świątecznych, jakie Młodzieżowy Dom Kultury zechce złożyć zaprzyjaźnionym placówkom i instytucjom. Konkurs skierowany jest do wszystkich wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury, także tych, którzy na co dzień zajmują się inną aktywnością niż plastyka. Czekamy na piękne prace które pozwolą nam wszystkim poczuć wyjątkową atmosferę nadchodzącej Wielkanocy.
 
"Kocie i psie sprawy"- online
Zapraszamy o obejrzenia fotorelacji z wystawy pokonkursowej XI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Kocie i psie sprawy". Autor wystawy: Magdalena Cieplechowicz- Buczak
 
"Wędrująca wystawa"- fotorelacja
Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu zaprasza do obejrzenia fotorelacji z wystawy malarstwa Katarzyny Jabłońskiej - uczennicy klasy II Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Wystawa zorganizowana przy współpracy MDK i PLSP w ramach innowacji pedagogicznej "Wędrująca wystawa" zdobi ściany Młodzieżowego Domu Kultury już od 12 marca.
 
Stuknęło nam 70 lat- koncert jubileuszowy
„Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu”- takie motto pióra Kornela Makuszyńskiego przyświeca Młodzieżowemu Domowi Kultury w Zamościu, którego to jest on patronem. Uśmiechów i poczucia humoru nie zabrakło również podczas Jubileuszowego Koncertu z okazji 70-lecia placówki jaki odbył się w Klubie Batalionowym w dniu 21 marca 2019 roku.
 
Dzień Dziecka, Dzień Rodziny - Zamość 2018
W dniu 15 czerwca 2018 r. na terenach zielonych Osiedla Kilińskiego odbył się coroczny festyn pn.: "Dzień Dziecka, Dzień Rodziny". Organizatorami tej imprezy byli: Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego oraz Zarząd Osiedla Kilińskiego w Zamościu.
 
Nagrody – „Dzieciaki Dziękują” – Zamość 2018
W dniu 14 czerwca 2018 r. o godz. 16.00 w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbył się koncert i uroczyste wręczenie statuetek „Dzieciaki Dziękują – Zamość 2018”. Ta nagroda przyznawana jest od 2013 r. na wniosek dzieci osobom dorosłym, zaangażowanym w pracę na ich rzecz: „za wspaniałe serce, uśmiech oraz pomoc dzieciom naszego miasta”.
 
Nagrody Koziołka 2018
W dniu 10.06.2018 r. w Parku Miejskim w Zamościu odbył się festyn rodzinny oraz koncert, który był jednocześnie podsumowaniem pracy Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu w roku szkolnym 2017/2018. Uroczystość swoją obecnością zaszczyciły władze miasta z Panem Prezydentem Andrzejem Wnukiem na czele. W trakcie koncertu odbyło się uroczyste wręczenie dzieciom i młodzieży Nagród Dyrektora MDK w Zamościu Pana Andrzeja Szumowskiego pn.: „Koziołek 2018” oraz podziękowań Radzie Rodziców MDK.
 
9 Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej - Zamość 2018
W dniu 22 maja 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu odbył się IX Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Koziołek”. Na scenie zaprezentowało się wielu uzdolnionych wykonawców z województwa lubelskiego. Honorowym Patronatem Festiwal objęła Pani Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty. Na konkursie gościliśmy starszą wizytator Pani Dorotę Kurzyńską z Delegatury Kuratorium Oświaty w Zamościu.
 
Poznajemy barwy narodowe. Podsumowanie projektu w MDK
W dniu 11 maja 2018 r. w Galerii Sztuki Dziecka MDK „Na Kamiennej” w Zamościu odbyło się otwarcie wystawy i podsumowanie projektu działań edukacyjno - kulturalnych pod nazwą „Poznajemy barwy narodowe”, który zorganizowany był pod Patronatem Prezydenta Miasta Zamość - Pana Andrzeja Wnuka. Częścią organizowanego projektu był II Wojewódzki Konkurs Plastyczny pod nazwą „Nasza biało – czerwona”. Działanie zorganizowano we współpracy z Polskim Towarzystwem Weksylologicznym oraz Pogotowiem Flagowym. Konkurs P organizowano w ramach 187 rocznicy ustanowienia barw narodowych i Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
 
Debiut - nowa wystawa fotografii w MDK Zamość
Dnia 3 października 2017 r. o godz. 17.00 w Galerii Fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu „Na Poddaszu” odbędzie się pierwsza, autorska wystawa Karoliny Mioduny, wychowanki zajęć fotograficznych MDK prowadzonych przez Pana Andrzeja Szumowskiego.
 
Tulipany i róże - zbiorowa wystawa fotografii.
W dniu 9 maja 2017 r. o godz. 17.00 w Internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Zamościu przy ul Okrzei 6, odbył się wernisaż zbiorowej wystawy fotograficznej pt.: „Tulipany i róże”. Na ekspozycji zaprezentowano 16 barwnych prac fotograficznych formatu 50 x 70, których autorami są wychowankowie SOSW i MDK w Zamościu: Beata Szozda, Kamil Salamon, Arleta Zawiślak, Wojciech Pułapa, Marcin Kraczkowski, Przemysław Pijajko, Piotr Szozda oraz Karolina Mioduna.
 
Fotograficzny świat wyobraźni. Wystawa
W dniu 27.04.2017 r. o godz. 17.00 w Galerii Fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu „Na Poddaszu”, odbył się wernisaż zbiorowej wystawy fotograficznej wychowanków MDK Zamość pt.: „Świat wyobraźni”. Na ekspozycji pokazano prace formatu 50 x 70, których autorami są uczniowie szkól podstawowych i gimnazjalnych: Julia Binięda, Marta Kiluk, Zuzanna Niemczuk, Martyna Mulawa, Natalia Zderkiewicz, Weronika Zalewska, Gabriela Wasilewska, Emilia Walas, Monika Sokołowska oraz Weronika Tkaczyk.
 
11 Wiosenne Spotkania Taneczne – Zamość 2017
W dniu 22 kwietnia 2017 r. na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbył się Wojewódzki Przegląd Zespołów Tanecznych – „11 Wiosenne Spotkania Taneczne – Zamość 2017”. Honorowy Patronat nad imprezą objął Pan Andrzej Wnuk Prezydent Miasta Zamość. Na przegląd zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu przyjechało do Zamościa 812 tancerzy z 47 zespołów województwa lubelskiego prezentując 58 układów tanecznych.
 
Wystawa fotografii pt.: Wstrzymać oddech
Dnia 04.04.2017 r. o godz. 10.30 w Szkole Podstawowej Nr 2 w Zamościu odbyła się wystawa pt.: „Wstrzymać oddech”, która jest zbiorową prezentacją prac uczniów, powstałych podczas warsztatów fotograficznych w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu.
 
Malowanie światłem - zbiór fotografii
Dnia 26.01.2017 r. o godz. 16:00 w Galerii Fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu „Na Poddaszu” odbędzie się pierwsza, autorska wystawa wychowanki MDK Zamość Sylwii Sadło.
 
Komunikat. Zdjęcia - XVII Spotkania z Kolędą i Pastorałką - Zamość 2017
Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu w dniu 10 stycznia 2017 r. w godz. 8.30 - 18.00 zorganizował XVII Spotkania z Kolędą i Pastorałką - Zamość 2017. Konkurs ogłoszony został pod Honorowym Patronatem JE Mariana Rojka Biskupa Diecezji zamojsko - lubaczowskiej. W przesłuchaniach wzięło udział 15 zespołów i 62 solistów. Jury w składzie: Pani Wiesława Badach, ksiądz Piotr Spyra, Pan Witold Paszt, Pan Dariusz Tokarzewski i Pan Marian Szewera postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
 
Światło i barwa – portrety Zamościan
W dniu 31 maja o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Dziecka MDK „Na Kamiennej „miał miejsce wernisaż niecodziennej wystawy, na której królowało światło i barwa. Na wystawie zobaczyć można prace wykonane przez wychowanków placówki przygotowane pod kierunkiem Pani Magdaleny Cieplechowicz-Buczak i fotografie Zamościan, których autorem jest Andrzej Szumowski nauczyciel fotografii.
 
Światło i barwa - portrety Zamościan. Zaproszenie.
Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu zaprasza w dniu 31.05.2016 r. o godz. 17:00 na wernisaż wystawy pt.: „Światło i barwa - portrety Zamościan”, który odbędzie się w Galerii Sztuki Dziecka MDK Zamość „Na Kamiennej”.
 
Mała książka kucharska
W dniu 21 maja 2016 r. w Galerii Fotograficznej MDK „Na poddaszu” odbyło się uroczyste podsumowanie całorocznego projektu i wernisaż wystawy pt.: „Mała książka kucharska”. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Przewodniczący Rady Miasta Zamość - Pan Jan Wojciech Matwiejczuk.
 
Adriatyckie fascynacje
W dniu 16 maja 2016 r. w Galerii Sztuki Dziecka Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego Na Kamiennej w Zamościu odbyło się otwarcie zbiorowej wystawy plastycznej pt.: „Adriatyckie fascynacje”. Prace wykonali wychowankowie grupy plastycznej MDK Zamość „Mały Artysta”, prowadzonej przez Panią Małgorzatę Magryta.
 
Wystawa fotograficzna - Tacy jesteśmy
W dniu 26 kwietnia 2016 r. w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego odbyło się otwarcie zbiorowej wystawy fotograficznej pt.: „Tacy jesteśmy”. Projekt ten został przygotowany przez dzieci i młodzież z pracowni fotograficznej MDK Zamość prowadzonej przez Pana Andrzeja Szumowskiego.
 
Kreatywna Fabryka Talentów - podsumowanie
W dniu 21 kwietnia 2016 r odbyło się w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego podsumowanie drugiej edycji projektu profilaktycznego "Kreatywna Fabryka Talentów".
 
Stypendia dla wychowanków MDK Zamość
W dniu 11 kwietnia 2016 roku w sali widowiskowej Teatru im. Janusza Osterwy w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendialnych Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.
 
Nowa wystawa fotograficzna
Młodzieżowy Dom Kultury im Kornela Makuszyńskiego w Zamościu zaprasza na wystawę fotograficzną Stanisława Orłowskiego, założyciela i honorowego prezesa Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego. Ekspozycja czarno-białych zdjęć nosi nazwę „Mój Zamość”.
 
Nowe atrakcje w MDK Zamość
W Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu w okresie ferii zimowych dzieci i młodzież naszego miasta uczestniczą w stałych i otwartych zajęciach edukacyjnych i wychowawczych pod nazwą „Śladami historii Zamościa”.
 
Taneczny koncert dla Babci i Dziadka
W dniu 25 stycznia 2016 r. o godz. 16.30 i 18.00 wychowankowie Zespołu Tanecznego MDK „Kornelki” zatańczyli dla swoich Babć i Dziadków.
 
WOŚP Zamość - relacja fotograficzna i filmowa
Do godz. 20.00 Sztab Nr 892 Zamość zebrał 108 545,12 zł. To nie jest ostateczna kwota.
 
Orszak Trzech Króli - Zamość 2016
Fotorelacja Andrzeja Szumowskiego
 
Wolontariusze WOŚP w zamojskim szpitalu im. Jana Pawła II
W dniu 4 stycznia 2016 roku wolontariusze z Zamojskiego Sztabu WOŚP Nr 892 odwiedzili Oddział Chorób Wewnętrznych Wojewódzkiego Szpitala im. Jana Pawła II w Zamościu.
 
WOŚP - wspólne dzieło pokoleń. Fotografie cz. III
23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, MDK Zamość. 11 stycznia 2015 r.
 
WOŚP - wspólne dzieło pokoleń. Fotografie cz. II
8 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ZDK Zamość. 9 stycznia 2000 r.
 
WOŚP - wspólne dzieło pokoleń. Fotografie cz. I
2 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Rynek Wielki w Zamościu. 2 stycznia 1994 r.
 
Nowa wystawa w Galerii Fotograficznej MDK Zamość
W dniu 23 czerwca 2015 r. o godz. 17.30 w Galerii Fotograficznej MDK „Na poddaszu” odbyło się uroczyste podsumowanie zajęć fotograficznych i wernisaż wystawy zdjęć pt.: „Nasze fotografie”. Autorami prac są uczestnicy zajęć fotograficznych Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego prowadzonych przez Pana Andrzeja Szumowskiego.
 
Nowa wystawa plastyczna w Galerii Sztuki Dziecka MDK
W piątek 19 czerwca 2015 r. w Galerii Sztuki Dziecka MDK „Na Kamiennej” odbył się wernisaż wystawy plastycznej wychowanków zajęć plastycznych „Klubu Działań Plastycznych MDK”, prowadzonego przez nauczyciela MDK Zamość Panią Magdalenę Majer.
 
Dzień Dziecka – Dzień Rodziny - zdjęcia
W sobotę 13 czerwca 2015 r w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego przy ul. Kamiennej 20 wspólnie z Zarządem Osiedla Kilińskiego zorganizowano festyn rodzinny p.n.: "Dzień Dziecka – Dzień Rodziny".
 
Dzieciaki Dziękują - relacja fotograficzna
W dniu 7 czerwca 2015 r o godz.15.00 na Rynku Wielkim w Zamościu odbył się koncert w wykonaniu zespołów artystycznych Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu w trakcie którego wręczono honorowe nagrody p.n. :„Dzieciaki Dziękują”
 
„Koncert wiosenny dla Mamy i Taty”
26 maja 2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu odbył się koncert przygotowany przez wychowanków zajęć rytmiczno – wokalnych.
 
Komunikat VI Festiwal Piosenki Dzieci i Młodzieży - Koziołek - Zamość 2015
W dniu 20 i 21 maja 2015 r. obył się VI Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Koziołek” – Zamość 2015 r. organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. W festiwalu uczestniczyło 75 wykonawców w pięciu kategoriach wiekowych.
 
Zaproszenie dzieci i młodzieży z MDK Zamość do Kobrynia na Białorusi
W dniach 15-17 kwietnia 2015 r. w Kobryniu na Białorusi odbyła się konferencja szkoleniowa poświęcona doświadczeniom i nowym perspektywom polsko - białoruskiej transgranicznej współpracy kulturalnej.
 
75. rocznica Zbrodni Katyńskiej - zdjęcia z Katynia
Mija 75 lat od Zbrod­ni Ka­tyń­skiej. NKWD roz­po­czę­ło wów­czas li­kwi­da­cję obo­zów dla pol­skich ofi­ce­rów w Ko­ziel­sku, Sta­ro­biel­sku i Ostasz­ko­wie. Na mocy de­cy­zji władz ZSRS wy­mor­do­wa­no też oby­wa­te­li pol­skich uwię­zio­nych na za­ję­tych przez So­wie­tów te­re­nach RP. W wy­ni­ku Zbrod­ni Ka­tyń­skiej śmierć po­nio­sło ok. 22 tys. osób. Zdjęcia: Andrzej Szumowski
 
Podsumowanie VI Wojewódzkiego Konkursu Fotograficzno – Plastycznego „Kocie sprawy”
W dniu 26 marca 2015 r. o godz. 13.00 w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie VI Wojewódzkiego Konkursu Fotograficzno – Plastycznego „Kocie sprawy” – Zamość 2015 pod Honorowym Patronatem Wojewody Lubelskiego Pana Wojciecha Wilka. Na konkurs dla dzieci i młodzieży naszego województwa organizowany przez MDK przy współpracy z Zamojską Fundacją dla Zwierząt i Środowiska ZEA, Zarządem Osiedla Kilińskiego oraz Radą Rodziców MDK wpłynęło 1161 prac plastycznych oraz 115 prac fotograficznych z 86 placówek województwa lubelskiego.
 
Podsumowanie działań sztabu WOŚP nr 892
W dniu 4 marca 2015 roku w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbył się koncert pt. „Dziękujemy za pomoc i wspaniałe serce” podsumowujący działania Sztabu nr 892 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki wspaniałomyślności i zaangażowaniu wielu osób, instytucji, firm, placówek oraz kwesty wolontariuszy w tym roku zebraliśmy kwotę 111 779.15 zł.
 
Ferie zimowe MDK 2015 za nami – zdjęcia.
Dzięki władzom naszego miasta, Zarządowi Osiedla Kilińskiego, Komendzie Policji w Zamościu, Straży Miejskiej w Zamościu, Radzie Rodziców MDK, wspaniałym gościom oraz zaangażowaniu i pomysłowości nauczycieli i pracowników MDK zorganizowano dwutygodniowe bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży
 
Feryjny Turniej Tańca Nowoczesnego „ Pierwszy krok”
W ramach działań feryjnych i otwartych warsztatów tańca nowoczesnego Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu w dniu 12.02.2015 r. odbył się Feryjny Turniej Tańca Nowoczesnego „ Pierwszy krok”. W turnieju uczestniczyło 23 tancerzy debiutantów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności taneczne przed zgromadzoną publicznością.
 
Piąty dzień ferii zimowych w MDK Zamość
Już pierwszy tydzień Ferii zimowych w MDK za nami. Projekt "10 dni dookoła świata" - „Dzień angielski”, turniej wiedzy „Szachowy omnibus”, stałe zajęcia w grupach oraz spotkanie z pszczelarzem Panem Pawłem Kozłowskim to atrakcje piątego feryjnego dnia.
 
Czwarty dzień ferii zimowych w MDK Zamość
Projekt "10 dni dookoła świata" - "Dzień rosyjski", spotkanie z Panią Dorotą Hildebrand - Mrowiec Sędzią Sądu Rodzinnego w Zamościu i Panią Dorotą Kurz, Kuratorem Zawodowym ds. Spraw Rodzinnych i Nieletnich z cyklu „Jesteśmy społeczeństwem obywatelskim”, zajęcia stałe oraz „Lekcja z mistrzem” z Panem Waldemarem Turą – arcymistrzem kompozycji szachowych w ramach projektu „Odkrywamy talenty” to atrakcje przygotowane dla dzieci i młodzieży w kolejnym dniu zimowych ferii w MDK Zamość.
 
Trzeci dzień ferii zimowych w MDK Zamość
Kolejny dzień ferii upłynął na kontynuacji zaplanowanych edukacyjnych, artystycznych i sportowych działań w MDK. Grupa wychowanków placówki w ramach projektu "Jesteśmy społeczeństwem obywatelskim" uczestniczyła w spotkaniu w zamojskim Ratuszu z Prezydentem Miasta Panem Andrzejem Wnukiem.
 
Drugi dzień ferii zimowych w MDK Zamość
Kontynuacja projektu "10 dni dookoła świata" - Dzień niemiecki oraz spotkanie z Panią Martą Pfeifer - Radną Miasta Zamość w cyklu "Jesteśmy społeczeństwem obywatelskim" to drugi dzień atrakcyjnych ferii w MDK Zamość. Relacja fotograficzna: Aleksandra Baranowicz, Jakub Szumowski i Andrzej Szumowski.
 
Pierwszy dzień ferii zimowych w MDK Zamość
Ciekawe spotkanie, świetna i bezpieczna zabawa, dużo uśmiechu i radości oraz fascynująca nauka - tak upłynął pierwszy dzień zimowych ferii w Naszej Placówce. Projekty "10 dni dookoła świata" oraz "Jesteśmy społeczeństwem obywatelskim" rozpoczęły Ferie w MDK Zamość. Zdjęcia: Aleksandra Baranowicz, Jakub Szumowski i Andrzej Szumowski.
 
Wiosenne kwiaty inspiracją działań plastycznych.
W dniu 30 stycznia 2015 roku o godzinie 16.30 w Galerii Sztuki Dziecka Młodzieżowego Domu Kultury odbył się wernisaż praz wychowanków z pracowni plastycznej prowadzonej przez Panią Magdalenę Cieplechowicz- Buczak pt.: „Ale kwiatki…”. Uroczystości uświetnił występ Zespołu Tanecznego MDK Zamość „Kornelki” prowadzonego przez Panią Alę Bochniak. Gośćmi specjalnymi wernisażu były Panie Monika Żur i Alicja Siedlecka z Lubelskiego Kuratorium Oświaty oddział w Zamościu.
 
Św. Mikołaj zawitał do MDK Zamość
W dniu 5 i 6 grudnia 2014 r. Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego gościł Św. Mikołaja. Dzieciaki mogły wspólnie bawić się, śpiewać, słuchać bajek i piosenek, tańczyć, oglądać przedstawienie, poznać Mikołajów z innych krajów Europy oraz wziąć udział w Mikołajkowej Loterii.
 
Koncert dla rodziców
W dniu 20 listopada 2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbył się koncert w którym uczestniczyli wychowankowie Muzycznego Klubu Przedszkolaka i Zespołu Wokalnego. Na scenie MDK młodzi artyści prezentowali swoje umiejętności taneczne i wokalne. Nauczycielem prowadzącym zespoły jest Pan Paweł Kołodziejczyk.
 
„Krzyże i kapliczki Lubelszczyzny”
W dniu 15 listopada o godz. 10.30 w Galerii Fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego „Na poddaszu”odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego pod nazwą „Krzyże i kapliczki Lubelszczyzny” organizowanego w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem „Młody człowiek jest wrażliwy na prawdę, sprawiedliwość, piękno” (Św. Jan Paweł II) pod patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Mariana Rojka.
 
Jesienny koncert taneczny w MDK Zamość
W dniu 14 listopada o godz. 17.30 w Młodzieżowym Domu Kultury im Kornela Makuszyńskiego odbył się koncert taneczny dla rodziców w wykonaniu wychowanków zajęć tanecznych prowadzonych przez Alę Bochniak.
 
Mój Nauczyciel i jego praca 2014 - podsumowanie konkursu.
Dnia 13 listopada 2014 r. o godz. 14.00 w Galerii Sztuki Dziecka MDK Zamość „Na Kamiennej” odbyła się uroczystość podsumowania Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt.: Mój Nauczyciel i jego praca – 2014” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury im K. Makuszyńskiego w Zamościu przy współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu pod patronatem Jana Wojciecha Matwiejczuka - Przewodniczącego Rady Miasta Zamość.
 
Patriotyzm przez szachy - turniej szachowy w MDK Zamość
W dniu 12 listopada 2014 r. z okazji 96 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Naszej placówce odbył się otwarty turniej szachowy w ramach projektu pn.: „Patriotyzm przez szachy”.
 
Kolory jesieni na Osiedlu Kilińskiego - wyniki konkursu
Na konkurs fotograficzny pod nazwą „Kolory jesieni na Osiedli Kilińskiego” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu, Radę Rodziców MDK Zamość oraz Zarząd Osiedla Kilińskiego wpłynęło 68 fotografii w II kategoriach wiekowych.
 
Wystawa fotografii pt.: Santiago de Compostella
W dniu 24.10.2014 r. w Galerii Fotografii MDK „Na poddaszu” miało miejsce otwarcie wystawy fotograficznej pt.: „Santiago de Compostella” autorstwa nauczyciela fotografii w MDK Zamość - Andrzeja Szumowskiego.
 
Inspiracje Makuszyńskim 2014 - nowa wystawa w MDK
W dniu 24 października 2014 roku o godzinie 14.30 w Galerii Sztuki Dziecka MDK odbył się wernisaż I Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt.: ”Inspiracje twórczością Kornela Makuszyńskiego”.
 
Co daje nam cyfrowy świat.
W dniu dzisiejszym (23.10.2014) odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu spotkanie pod hasłem "Co daje nam cyfrowy świat".
 
Wystawa fotograficzna w MDK pt.: Bruksela - wizyta studyjna
w sobotę 11 października 2014 r. o godz.13.00 w Galerii Fotografii MDK "Na poddaszu" odbył się wernisaż wystawy fotograficznej z cyklu: "Fotografia Młodych" pt.: "Bruksela - wizyta studyjna". Autorkami prezentowanych zdjęć są Karolina Boratyn i Karolina Garbarz, wychowanki zajęć fotograficzno-multimedialnych MDK prowadzonych przez Andrzeja Szumowskiego.
 
Kreatywna Fabryka Talentów MDK Zamość
W dniu 1 października 2014 r. zajęciami tanecznymi prowadzonymi przez Panią Anne Antoszczak rozpoczął się projekt Kreatywna Fabryka Talentów. Jest to wspólne działanie Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu i Zespołu Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu.
 
Pracownia batiku MDK Zamość
Celem nadrzędnym działań plastycznych jest odkrywanie i kształtowanie uzdolnień, wprowadzenie do świata kultury i sztuki oraz umożliwienie swobodnej ekspresji plastycznej.
 
2003 - Wojewódzki Konkurs Fotograficzny
Z okazji obchodów 65-lecia Młodzieżowego Domu Kultury im K. Makuszyńskiego w Zamościu prezentujemy cykl archiwalnych zdjęć i dokumentów. Wystawa i podsumowanie II Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego Mój dom, moja ojczyzna – Zamość 2003 odbyło się w „Galerii Młodych” w ODK „Okrąglak”.
 
2000 - Majówka MDK na Rynku Wielkim
Podsumowanie pracy artystycznej zespołów placówek wychowania pozaszkolnego i szkół województwa lubelskiego. Impreza z okazji 50 lecia MDK Zamość pod patronatem władz miasta i Lubelskiego Kuratora Oświaty.
 
2000 - Jasełka MDK Zamość
Widowisko przygotowane przez nauczycieli oraz dzieci i młodzież uczęszczające na artystyczne zajęcia pozalekcyjne do Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu.
 
1993 - Tik –Tak i Ciotka Klotka w MDK Zamość
Tik-Tak był programem telewizyjnym dla dzieci. Pierwsze odcinki powstały w roku 1981 r. Początkowo był audycją Kukiełkową. W roku 1983 dołączyli do niego aktorzy.W 1993 roku program telewizyjny zagościł w Zamościu.
 
2004 - Cały Zamość Czyta Dzieciom
Celem akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” jest uświadomienie dorosłym potrzeby głośnego czytania, co ma zachęcić ich pociechy do częstszego sięgania po książki. Dzieci miały rzadką okazję usłyszeć bajki i opowiadania w interpretacji osób, na co dzień znanych bardziej ich rodzicom. Głośne czytanie rozbrzmiewało w domach kultury, szkołach i bibliotekach.
 
1991 - Spotkanie ze Stanisławem Orłowskim
Spotkanie ze Stanisławem Orłowskim, Prezesem Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego odbyło się w pomieszczeniu udostępnionum przez SM im. J. Zamoyskiego na pracownię fotograficzną MDK w piwnicy bloku ul. Zamoyskiego Nr 18.
 
1991 - Pracownie MDK Zamość
MDK Zamość, ul. Kołłątaja 1. Zajęcia pozalekcyjne.
 
1992 - Spektakle MDK Zamość na zamojskiej stawówce
Przedstawienia teatralne zespołów MDK Zamość na zamojskiej starówce - 1992 r
 
KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY