Biuletyn 02.04.2015
Wszystkim Przyjaciołom i Sympatykom Fundacji z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy miłych chwil w gronie Bliskich, spokoju od zgiełku świata i dobrej lektury, Zespół Fundacji

Potrzebujemy Waszej pomocy, by kontynuować kampanię czytania i mądrego wychowania. Przekazując 1% podatku na działania Fundacji pomagacie nam budować kraj mądrych ludzi, w którym wszystkim będzie się żyło lepiej! Dziękujemy!

http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/przekaz-1-procent

 

IV Konkurs im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży

 

21 marca br. Fundacja ogłosiła IV Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren. Regulamin Konkursu znajduje się na www.calapolskaczytadzieciom.pl/iv-edycja-konkursu-al. W jury konkursu zasiadają literaturoznawcy, wydawcy i przedstawiciele Fundacji. Wszystkie nagrodzone książki zostaną w szybkim terminie wydane. Do 30 września czekamy na dobre książki dla dzieci!    

Więcej informacji: 
www.calapolskaczytadzieciom.pl/iv-edycja-konkursu-al  

                           

 

Kurs on-line dla rodziców i nauczycieli pt. „Wychowanie przez czytanie”

Jeśli chcesz:

- rozwinąć kompetencje językowe dziecka
- wychować zapalonego czytelnika
- zyskać wsparcie ekspertów i wymienić się doświadczeniem
Weź udział w kursie „Wychowanie przez czytanie” na Internetowym Uniwersytecie Mądrego Wychowania! Najbliższe terminy kursów: 8 i 15 kwietnia br.

Więcej informacji:http://www.iumw.pl/kurs-wychowanie-przez-czytanie.html


 

Przypominamy, że w każdą środę, o godz. 21.00 na falach Radia Bajka - częstotliwości: Warszawa: 87,8 fm, Kraków: 95,2 fm - oraz na stronie internetowej Radia -http://radiobajka.pl/, możecie posłuchać audycji z cyklu "Mądre wychowywanie - Rodzice: architekci dzieciństwa". Cykl powstaje we współpracy z naszą Fundacją.  Zapraszamy!

Partnerem programu jest Fundacja PZU.

 

 

 


Konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci (2 kwietnia 2015)!

Jeśli lubisz czytać książki, napisz dlaczego i weź udział w konkursie organizowanym przez Papiery biurowe POL. Dla 100 osób, które udzielą najciekawszych odpowiedzi, firma International Paper przygotowała wybrane książki nagrodzone w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Szczegóły na: http://internationalpaper.com/apps/papierypol/dzien-ksiazki-dla-dzieci-2015.html. Konkurs potrwa do 12 kwietnia br., zapraszamy! 

 Akademia Umysłu® JUNIOR – bawi, uczy, rozwija

Kupując dziecku prezent zwykle mamy dylemat - czy wybrać coś, co sprawi mu przyjemność, czy coś, co będzie wspierać jego rozwój. 
Połączeniem radosnej zabawy z nauką jest zestaw gier edukacyjnych Akademia Umysłu® JUNIOR rozwijających pamięć, wspomagających koncentrację oraz pobudzających wyobraźnię u dzieci w wieku 5-9 lat. 

Każdy z 4 programów z tej popularnej serii zawiera aż 20 ćwiczeń stymulujących rozwój intelektualny dziecka, wszystkie o stopniowanym poziomie trudności. Podczas treningu dziecku towarzyszą pochwały lektora oraz wirtualne nagrody (puchary i medale). Wszystkie przyciski i polecenia są czytane przez lektorkę – dzięki temu z programu mogą korzystać dzieci, które jeszcze nie potrafią czytać.

Dla Rodzica to szansa, aby jeszcze więcej czasu spędzić na zabawie ze swym dzieckiem. Nic nie sprawi mu większej radości, jak doping Rodzica!

Zakupu programów można dokonać na stronie: www.akademia-umyslu.pl/zamowienie.

 

KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY
JAK TRAFIĆ?