30 maja – 6 czerwca 2015 - XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.
W dniach 30 maja – 6 czerwca br. odbędzie się XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (OTCD) organizowany przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

Tygodnie Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Mobilizują one do aktywnej promocji czytelnictwa blisko 8700 wolontariuszy kampanii czytania oraz placówki, instytucje i społeczeństwo w całym kraju. W wielu miejscowościach Tydzień Czytania Dzieciom jest od lat stałym, i często jedynym, dużym wydarzeniem kulturalnym z udziałem lokalnych osobistości, władz samorządowych i mediów. Wypełniają go tysiące imprez czytelniczych, bajkowe parady i festyny, spotkania z autorami książek, konkursy literackie i plastyczne związane z lekturami oraz przedstawienia i zabawy inspirowane literaturą dla dzieci.

W tym roku w obchodach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, organizowanego pod hasłem „Cała Polska czyta w bibliotekach“, weźmie udział ponad 3270 miast i miejscowości w całej Polsce.

W Zamościu czytanie odbędzie się w wielu placówkach kultury i oświaty. W przedszkolach, szkołach i bibliotekach. Nasza placówka podsumuje swoje działania w niedzielę 7 czerwca 2015 na Rynku Wielkim. O godzinie 15.00 w trakcie koncertu „Dzieciaki dziękują” zaproszeni goście i nauczyciele MDK zostaną zaproszeni do wspólnego czytania LOKOMOTYWY Juliana Tuwima, które tradycyjnie towarzyszy Tygodniu Czytania Dzieciom.

Honorowy patronat nad XIV OTCD objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska, Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska oraz Dyrektor Biblioteki Narodowej dr Tomasz Makowski.

Zapraszamy na I Ogólnopolską Noc Bibliotek - więcej ...Plakat-z-programem-Noc_bibliotek_(1).pdf

KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY
JAK TRAFIĆ?