Wycieczka do Sandomierza i Nowej Dęby
Prawie 50 wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu 27.10.2018 r. uczestniczyło w wycieczce do Nowej Dęby i Sandomierza. Dzieci brały udział w warsztatach artystycznych w fabryce ozdób choinkowych w Nowej Dębie gdzie odbyły się warsztaty malowania bombek, zwiedziły także muzeum i fabrykę, a także zobaczyły jak się wyrabia bombkę.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał bombkę choinkową z własnym imieniem oraz własnoręcznie wykonaną podczas warsztatów. Następnie uczestnicy odwiedzili Sandomierz, gdzie zwiedzili Zbrojownię, w której usłyszeli opowieści związane z historią Sandomierza. Mogli zobaczyć, a co najważniejsze i najciekawsze poczuć na własnej skórze przymierzając jak ciężka jest zbroja rycerska, a także własnoręcznie wziąć w ręce miecz, kuszę czy halabardę. Natomiast dziewczyny mogły na chwilę poczuć się jak renesansowe czy barokowe księżniczki przymierzając stroje szlacheckie.

Wychowankowie odwiedzili także wystawę „Świat Ojca Mateusza”, gdzie stworzona została przestrzeń, która wiernie oddaje klimat najważniejszych miejsc znanego serialu telewizyjnego „Ojciec Mateusz”, a naturalnych rozmiarów postaci woskowe aktorów przenoszą zwiedzających do świata, który znali jedynie z telewizyjnego ekranu. Wyjazd zakończył się sukcesem, ponieważ wycieczkowiczom dopisały nie tylko humory, ale wbrew wcześniejszym zapowiedziom – także pogoda.

KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY