Wychowankowie zajęć teatralnych MDK w ,,Szymonowiczowskich Reminescencjach"
Wychowankowie zajęć teatralnych wraz z nauczycielem panem Piotrem Johaniukiem aktywnie uczestniczyli w ,,Szymonowiczowskich Reminescencjach" poprzez przygotowanie scenicznej formy „Sielanek” Szymona Szymonowicza, wystawionych 27 września 2019 r. pod byłym gmachem Sądu Rejonowego.

Spektakl był efektem współpracy Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego  oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu. Przygotowali go wspólnie panowie Piotr Johaniuk i Piotr Linek angażując młodzież obu placówek. Premiera „Sielanek” wystawiona była również przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego, tyle że dokładnie przed wiekiem  tj. w 1919 roku. Oczywiście kontekst historyczny uległ zmianie od daty publikacji tekstów w 1614 roku, co zresztą obaj reżyserzy zgrabnie uchwycili, balansując między teatrem rapsodycznym, techniką dramy oraz szczyptą plastyki.

Renesansowe serce Szymona Szymonowica prawdopodobnie zabiłoby mocniej na widok takiej realizacji, a i Jan Zamoyski na koniu, stojący nieopodal w formie pomnika zerknął nieraz z zadumą. Sam były pracownik Sądu Rejonowego – pan Bolesław Leśmian – ponoć był widziany, gdy na stół biesiadny na scenie podrzucał swoje słodkie maliny.

 

KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY