Wychowankowie MDK "zagrali dla Franka"
Dnia 14 kwietnia w Zamościu odbyła się akcja charytatywna pod hasłem „Gramy dla Franka”. Wolontariusze zbierali pieniądze na leczenie 2,5-letniego Franka podczas imprez w Galerii Twierdza, hali OSiR oraz na Rynku Wielkim w czasie Kiermaszu Wielkanocnego. Franek urodził się z wrodzoną, ciężką wadą serca, która doprowadziła do niewydolności krążenia i zatrzymania akcji serca. U chłopca doszło do ciężkiego niedotlenienia mózgu. W swoim krótkim życiu Franek przeszedł już ponad 10 operacji i zabiegów medycznych. Aby chłopiec mógł żyć i się rozwijać potrzebne jest długie, kosztowne leczenie i rehabilitacja. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz wielu osób o wielkim sercu podczas akcji udało się zebrać kwotę: 32,542,52 zł.

Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu aktywnie włączył się w te działania. Przez całą niedzielę, w Galerii Twierdza odbywał się koncert, na którym swoje umiejętności artystyczne zaprezentowali nasi wychowankowie: zespół taneczny „Kornelki”, którego opiekunem jest
pani  Ala Bochniak, zespół teatralno – taneczny „Gwiazdki”, prowadzony przez panią Ewę Krupę oraz zespół instrumentalno – wokalny MDK Zamość, a także wokalistki, które uczęszczają na zajęcia prowadzone przez pana Pawła Kołodziejczyka.

Nasi szachiści również wsparli tę akcję orgaznizując turniej szachowy, który odbył się w Galerii Twierdza. W rozgrywkach wzięło udział 27 szachistów. W sumie podczas turnieju zebrano 325 zł. I miejsce wywalczył Wiktor Kiełbiński, II miejsce zajął Bartosz Pawelec, a III miejsce zdobył Dominik Pańko. Nagrody zwycięzcom turnieju wręczył pan Andrzej Czochra, nauczyciel zajęć szachowych MDK Zamość, będący fundatorem  w/w nagród. Imprezę współprowadziła pani Aleksandra Baranowicz, nauczyciel MDK Zamość.

Za pomoc i zaangażowanie dziękujemy wszystkim ludziom wielkiego serca.

 

KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY