"Niebiańskie szachy" na Rynku Wielkim w Zamościu
W niedzielę 20 października 2019 r. miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Na Rynku Wielkim w Zamościu na szachownicy stanęły na przeciwko siebie aniołki i diabełki, które rozegrały partię "Niebiańskich Szachów". Rolę aniołów i diabłów odegrały dzieci, wychowankowie koła szachowego MDK oraz uczniowie Szkoły Społecznej w Zamościu. Organizatorem żywych szachów był Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu.

Tekst stanowiący tło do inscenizacji  zaprezentował wraz z wychowankami koła teatralnego nauczyciel MDK pan Piotr Johaniuk, będący  jednocześnie jego autorem .

Nietypowa partia szachowa uświetniona została występami tanecznymi zespołu „Kornelki” prowadzonego przez panią Alę Bochniak.

Wszystkie dzieci biorące udział w przedsięwzięciu zostały obdarowane pisemnym podziękowaniem, wręczonym przez panią Katarzynę Pleskaczyńską dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury.

Wielkie podziękowania  za pomoc należą się pani Ewie Jagielskiej, nauczycielowi Państwowej  Szkoły Muzycznej  w Zamościu oraz dyrektorowi OSiR Zamość panu Mateuszowi Ferensowi.

„Niebiańskie szachy” zorganizowane zostały w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej. Koordynatorem i pomysłodawcą widowiska był Andrzej Czochra nauczyciel gry w szachy w MDK Zamość.

 

KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY