I Drużynowy Turniej Wiedzy o Wielkiej Brytanii w MDK Zamość
W jakiej miejscowości urodził się William Shakespeare? W którym roku zakończono budowę Tower Bridge? Ile waży mechanizm kuranta zegara Big Ben? Na te i podobne pytania 15 maja odpowiedzi udzielili uczestnicy I Drużynowego Turnieju Wiedzy o Wielkiej Brytanii, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury im Kornela Makuszyńskiego w Zamościu.

 Do udziału w konkursie zgłosiło się 14 trzy-osobowych drużyn z gimnazjów reprezentujących Zamość, Płoskie, Sitno, Jarosławiec, Rudnik, Orłów Drewniany oraz Rejowiec. Drużyny rywalizowały ze sobą w dwóch etapach.   W pierwszym etapie uczestnicy musieli udzielić 50 poprawnych odpowiedzi na pytania dotyczące kultury oraz obyczajów Wielkiej Brytanii. Natomiast II etap składał się z quizów, ćwiczeń praktycznych, rozpoznawania budynków typowych dla Wielkiej Brytanii oraz sławnych Brytyjczyków.

Zwycięzcą I Drużynowego Turnieju Wiedzy o Wielkiej Brytanii organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu została drużyna reprezentująca Zespół Szkół im. Papieża Jana Pawła II w Płoskiem. Miejsce II zdobyła drużyna z Gimnazjum im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Jarosławcu, a miejsce III drużyna z Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sitnie. Nagrody laureatom wręczył dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu – Pan Andrzej Szumowski. Koordynatorem turnieju była Pani Aleksandra Baranowicz – nauczyciel j. angielskiego MDK Zamość.

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy uczestnikom oraz ich opiekunom za udział w turnieju i zapraszamy w przyszłym roku.

KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY