Fundacja WOŚP zebrała 53 109 702,83 PLN!
Każdego roku Fundacja WOŚP stara się podsumować Finał w sposób szczególny. Wynik finałowych zbiórek ogłaszaliśmy już m. in. w iście karnawałowym stylu z brazylijskiej platformy, razem z setką kosmonautów, organizując koncert tuż pod budynkiem Fundacji WOŚP, w którym wzięli udział jedni z największych artystów polskiej sceny muzycznej. W tym roku jesteśmy w miejscowości Orneta - po raz pierwszy z ogłoszeniem wyniku Finału postanowiliśmy wyjechać z Warszawy.

Dlaczego? Akcja Orkiestry postrzegana jest przez pryzmat telewizyjnej transmisji i niesamowitych emocji, jakie przez cały dzień serwuje nam Program 2 Telewizji Polskiej. Ale siła i sedno Finału to 120 tysięcy wolontariuszy, to 35 mln samoprzylepnych, czerwonych serduszek i ponad 1700 sztabów w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie. I tym razem właśnie do jednego z lokalnych sztabów WOŚP postanowiliśmy wybrać się, by tam ogłosić wynik Finału i by podziękować za ogrom włożonego w naszą akcję serca, pracy i zaangażowania!

Kwota zadeklarowana na zakończenie 23. Finału WOŚP: 36 228 912 PLN

W czasie 23. Finału WOŚP zebraliśmy: 53 109 702,83 PLN

W formie środków pieniężnych otrzymaliśmy: 52 504 364,27 PLN, w tym na orkiestrowych aukcjach zebraliśmy 3 036 253,01  PLN. W darach rzeczowych na rzecz WOŚP otrzymaliśmy sprzęt medyczny wartości 605 338,56 PLN. Na kwotę 23. Finału WOŚP składają się m. in.:

 • wpłaty do puszek kwestarskich 120 tys. wolontariuszy WOŚP,
 • wpłaty do skarbon stacjonarnych,
 • darowizny indywidualne przekazane na rachunek bankowy,
 • darowizny przekazane poprzez wpłaty kartami płatniczymi za pomocą terminali płatniczych oraz za pomocą formularza na stronie internetowej,
 • środki zebrane w wyniku Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców,
 • środki przekazane poprzez charytatywne SMS-y,
 • środki wpłacone poprzez formularz wpłaty na stronie www.wosp.org.pl,
 • środki przekazane poprzez formularz wpłaty na kanale Facebook Orkiestry,
 • środki zebrane w wyniku akcji Wirtualne Serce WOŚP,
 • środki zebrane przez serwis www.siepomaga.pl,
 • środki zebrane w wyniku akcji prowadzonych przez sponsorów WOŚP,
 • środki przekazane na cele Finału przez sponsorów WOŚP.
Koszty zorganizowania i przeprowadzenia zbiórki 23. Finału WOŚP wyniosły 2 155 908,46 PLN. Na koszty te składają się m. in.: wyprodukowanie samoprzylepnych serduszek WOŚP, materiały promocyjne, obsługa wolontariatu, usługi programistyczne, usługi przewozowe, kurierskie i telekomunikacyjne, oraz wynagrodzenia osób dodatkowo zatrudnionych do prowadzenia obsługi wolontariatu.

Dokładnie 11 stycznia 2015 roku 120 tysięcy wolontariuszy wyszło na ulice nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast w wielu krajach na świecie, żeby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Dzięki zebranym środkom będziemy mogli zrealizować cel 23. Finału WOŚP - podtrzymanie wysokich standardów leczenia na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godna opieka medyczna seniorów. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przez 22 lata działalności zakupiła tysiące urządzeń za kwotę ponad 590 mln zł. Wszystko dzięki hojności darczyńców. 

Krzysztof Dobies
Rzecznik Prasowy WOŚP
rzecznik@wosp.org.pl


KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY