Wystawa fotografii „Non omnis moria”
Wystawa fotografii „Non omnis moria” - nie wszystek umrę, nie cały umrę, bo będę żył w moich dziełach (cytat z „Pieśni Horacego” nawiązujący do nieśmiertelności sztuki i artysty), której autorami są wychowankowie zajęć fotograficzno – multimedialnych Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, przygotowana została z okazji podsumowania całorocznych zajęć prowadzonych przez Pana Andrzeja Szumowskiego.

Twórcami zdjęć są: Katarzyna Blicharz, Izabella Frąc, Zuzanna Niemczuk, Anna Skrzypik, Aleksandra  Tymura, Marlena Szynkarczuk oraz Oliwia Minta.

Na wystawie będziemy mogli oglądać różnobarwne prace, których głównym tematem są pejzaże, martwa natura oraz przyroda.

Młode artystki starały się poprzez swoje zdjęcia uchwycić to, co ulotne, chwilowe i przemijające. Wiele obrazów rzeczywistości, która nas otacza ulega zmianie lub powoli znika, a my nie jesteśmy w stanie tego zmienić, czy zatrzymać.

Warto podkreślić, że dużo w tych fotogramach jest spokoju, harmonii oraz ciszy.

Gorąco zapraszamy na zajęcia fotograficzne w nowym roku szkolnym.