Wystawa - Azjatyckie impresje
W dniu 22 lutego 2018 r. o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Dziecka MDK w ramach obchodów siedemdziesięciolecia powstania placówki, obyło się otwarcie wystawy prac plastycznych pt.: „Azjatyckie impresje”. Autorami prac są wychowankowie zajęć plastycznych prowadzonych przez Panią Wiolettę Brzozowską.

Zgromadzonych gości powitał dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Pan Andrzej Szumowski. Podczas oficjalnego otwarcia wystawy dyrektor wręczył rodzicom i wychowankom podziękowania za pomoc w organizacji 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wystawa zorganizowano w ramach jubileuszu 70-lecia MDK Zamość. Jest również podsumowaniem pracy wychowanków I semestru roku szkolnego 2017/2018. Na ekspozycji zaprezentowano 54 prace poświęcone tematyce krajów Azjatyckich jak Indie, Nepal, Chiny wykonane metodą projektową. Celem realizacji wystawy było zapoznanie wychowanków z kulturą Azjatycką, przybliżenia  wiedzy na temat różnorodności, która występuje w religii, w innym kolorze skóry czy sposobie ubierania. To również zobrazowanie pięknych krajobrazów, kwiatów, zwierząt oraz wspaniałych budowli jakie tam występują. Prace plastyczne zostały wykonane przy użyciu środków wyrazu plastycznego jak: pastele olejne, kredki ołówkowe oraz farby temperowe.

Na zakończenie wystawy był poczęstunek w formie tortu finansowany przez Radę Rodziców MDK. Dziękujemy.

Zdjęcie: Radosław Oktaba

Autorzy prac: Adrianna Bondyra, Dagmara Dudek, Martyna Palikot, Aleksandra Bondyra, Gabriela Hasiec, Lena Brodaczewska, Julia Krupicka, Martyna Palikot, Mikołaj Frańczuk, Klaudia Chlebańska, Ignacy Pitwała, Tymoteusz Gontarz, Daria Winnicka, Florian Perzyński, Karol Flak, Emma Adamczuk, Magdalena Muszyńska, Wiktoria Pomazanka, Amelia Lachowska, Oriana Trześniowska-Cios, Justyna Zawiślak, Natalia Kwiatkowska, Natalia Kuśnierz, Victoria Kostubiec, Zofia Łyś, Gabriela Szadkowska,  Amelia Mendel, Magdalena Mudziuk, Eliza Hasiec, Magdalena Krawczuk, Weronika Czochra, Gabriela Pułtorak, Wiktoria Rucińska, Oliwia Zub, Aleksandra Filipiuk, Luiza Podgórska, Gabriela Muzyczuk, Hanna Brzozowska, Izabela Koładziej, Angelika Wyłupek, Aleksandra Padyasek, Natalia Kozyra vel Sirkowska, Martyna Szewc i Anita Truba.