Wizyta wychowanków zajęć teatralnych MDK w Zamościu na scenie Teatru Kameralnego z Lublina
W poniedziałek 7 października 2019 r. o godz. 9 rano reprezentacja wychowanków zajęć teatralnych, prowadzonych przez nauczyciela Piotra Johaniuka udała się do Zamojskiego Domu Kultury na spektakl pt. ,,Szatan z siódmej klasy". Jest to sceniczna adaptacja powieści przygodowej dla młodzieży autorstwa patrona Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu – Kornela Makuszyńskiego.

W role bohaterów epiki, pod reżyserską wodzą Jana Wojciecha Krzyszczaka, wcielili się zawodowi aktorzy Teatru Kameralnego w Lublinie, którzy zawitali ze swoją propozycją do Zamościa. Wersja sceniczna nie przedstawia bynajmniej oryginalnej w lekturze rzeczywistości z okresu przedwojennego,  lecz świadome przeniesienie całego scenicznego pokładu w konwencję teatru rodem z lat siedemdziesiątych.

Wizyta MDK w Zamościu była niebywałą okazją do zapoznania się z technikami gry, od jakiej współczesne pokolenie młodych aktorów już bezpowrotnie odeszło. Jak na zderzenie oświaty i kultury przystało – Teatr Kameralny przedstawił sztukę edukacyjną z głębokim morałem, jakiego dziś ze świecą szukać w nowoczesnych mediach.

Kilkoro wybranych wychowanków zajęć teatralnych Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu miała dodatkowo okazję wejść po spektaklu na scenę i porozmawiać z aktorami, którzy nie kryli radości z zainteresowania młodzieży niniejszą nadal aktualną historią, opowiadającą o wyżynach pedagogiki.