VI Międzynarodowy Mecz Szachowy
W środę 21 czerwca 2017 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu rozegrany został VI Międzynarodowy Mecz Szachowy pomiędzy młodzieżową drużyną Żółkwi z Ukrainy a drużyną MDK Zamość.

Drużynę gości z Ukrainy reprezentowali: Oleg Kiernicki, Kusznir Denys, Kaziuk Solomija, Dubnewycz Maksym, Salo Markian, Parchomenko Maksym, Parchomenko Mykola, Nestor Ostap, Haniuczenko Denys. Trenerem drużyny z Ukrainy był Hariaczyj Taras. Do drużyny MDK Zamość powołani zostali: Ton Ton, Paweł Chmiel, Wiktor Kiełbiński, Maciej Krzyżak, Łukasz Kordulski, Jan Radzik, Igor Osmoliński, Borys Artymiak, Aleksander Styczyński i Karol Prochowicz.

Mecz zakończył się zwycięstwem gości 56,5 pkt do 43,5 pkt. Gratulujemy.

Wszyscy uczestnicy szachowych zmagań otrzymali materiały promocyjne naszego miasta, pamiątkowe dyplomy oraz medale wręczone przez dyrektora placówki Pana Andrzeja Szumowskiego.

Międzynarodowy VI Mecz Szachowy koordynował z ramienia MDK Zamość Pan Andrzej Czochra – trener drużyny MDK Zamość. Po meczu zagraniczni goście udali się na zwiedzanie Zamościa oraz Muzeum Szachów.