Ten obcy i Wyspa Skrzebli w MDK Zamość
We czwartek 22 czerwca 2017 roku o godz. 16.30 w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbył się prapremierowy spektakl, zatytułowany ,,Ten obcy i Wyspa Skrzebli”, który był podsumowaniem całorocznych działań młodszej grupy wychowanków zajęć teatralnych prowadzonych przez nauczyciela MDK Pana Piotra Johaniuka.

Przedstawienie ,,Ten obcy i Wyspa Skrzebli” – jak sama nazwa wskazuje -  było wynikiem pracy nad połączeniem powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. ,,Ten obcy” oraz wierszem Bolesława Leśmiana pt. ,,Skrzeble biegną (...)”. Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu jeszcze srogą zimą, tuż po ogłoszeniu uchwały Rady Miasta Zamość o Roku Bolesława Leśmiana, podjął się inauguracji upamiętniającej 140. rocznicę urodzin poety związanego z Perłą Renesansu. Zatem w gorącym czerwcowym podsumowaniu artystycznej pracy scenicznej wychowanków koła aktorskiego nie mogło również zabraknąć Leśniowskich akcentów rodem z Zamojszczyzny.

Obsada:

Weronika Bojar – wstęp ,,Skrzeble biegną (...)”

Agata Budzyńska – Ula

Alicja Ziarkiewicz – Pestka