Symultana z mistrzem okazją do wręczenia nagród dla najlepszych szachistów.
W sobotę 20 czerwca 2020 r. o godzinie 11.00 odbyła się na placu przed MDK Zamość niecodzienna impreza szachowa w której 14 młodych szachistów, wychowanków koła szachowego miało okazję spróbować swoich sił w seansie gry jednoczesnej z Mistrzem FIDE Zbigniewem Pydą.

Symultanę szachową otworzyła Pani Katarzyna Pleskaczyńska - dyrektor MDK Zamość. Głos zabrali również zaproszeni na symultanę goście, Pan Piotr Orzechowski (Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Miasta Zamość) oraz Pan Piotr Błażewicz (Przewodniczący Rady Miasta Zamość). Pani dyrektor wraz z zaproszonymi gośćmi wręczyła uczestnikom symultany pamiątkowe medale za udział w imprezie.

Seans gry jednoczesnej trwał do godziny 13.00. Mistrz nie miał łatwego zadanie. Wszyscy uczestnicy, wychowankowie Pana Andrzeja Czochry po raz kolejny pokazali znakomitą formę i wyszkolenie. Pierwszy z mistrzem zremisował Bartosz Ożóg. Następnie Milena Kawka i Maciej Krzyżak rozegrali znakomite partie, co umożliwiło im zwycięstwo z mistrzem. Najlepsza trójka otrzymała pamiątkowe statuetki. Seans gry jednoczesnej zorganizowany został w ramach obchodów 440 lecia Miasta Zamość. Wszyscy uczestnicy symultany otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział oraz nagrody rzeczowe przekazane przez dyrektora Wydziału Kultury i Sportu Miasta Zamość Pana Piotra Orzechowskiego.

Spotkanie podczas symultany szachowej z Mistrzem FIDE Zbigniewem Pydą, było okazją  do wręczenia nagród specjalnych dla najlepszych szachistów Miasta Zamość i MDK Zamość. Najlepszą szachistką MDK Zamość i Miasta Zamość została Milena Kawka. Tytuł najlepszego szachisty natomiast przypadł Bartoszowi Ożógowi. Bartosz otrzymał także tytuł Mistrza Rozwiązywania Zadań Szachowych. Nagrody, w postaci okolicznościowych statuetek wręczyli: Pan Piotr Orzechowski - Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Miasta Zamość, Pan Piotr Błażewicz - Przewodniczący Rady Miasta, Pani Katarzyna Pleskaczyńska - Dyrektor MDK Zamość. Wyróżnione osoby to wychowankowie koła szachowego, prowadzonego przez nauczyciela gry w szachy Andrzeja Czochrę.