Święto 3 maja w Zamościu
W czwartek 3 maja 2018 r. świętowaliśmy 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości zainaugurowała msza święta w intencji Ojczyzny odprawiona w Zamojskiej Katedrze. Po nabożeństwie, o godz. 11.15, na Rynku Wielkim odbyła się manifestacja patriotyczna z ceremoniałem wojskowym, a także wystąpieniem okolicznościowym Prezydenta Miasta Zamość. Delegacje władz miejskich, pocztów sztandarowych, oraz instytucji i placówek oświatowych złożyły kwiaty przy tablicy upamiętniającej pobyt Józefa Piłsudskiego w naszym mieście.

Manifestację zakończyła  defilada z udziałem żołnierzy służb mundurowych, pocztów sztandarowych i Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w barwach 9. Pułku Ułanów Małopolskich.

 Po tych uroczystościach w Sali Consulatus zamojskiego Ratusza miała miejsce uroczysta sesja Rady Miasta, podczas której została otwarta „Księga wpisów z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości”.

Udział w miejskich obchodach 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja to z pewnością ważna lekcja patriotyzmu dla młodych mieszkańców naszego miasta, w tym wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury.

W tym roku naszą placówkę reprezentowała pani Magdalena Majer wraz wychowankami: Izabelą Kołodziej, Julią Majer i Emilią Nowak.

KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY