Przygoda życia - nowa wystawa fotografii w MDK Zamość
Dnia 3 czerwca 2019 r. o godz. 16:30 w Galerii Fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu „Na Poddaszu” odbył się wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pod nazwą „Przygoda życia”.

Na przełomie września i października 2018 roku grupa 12 gimnazjalistów - uczniów  zamojskich szkół poleciała do miasteczka Fountain Hills w stanie Arizona, na wymianę organizowaną przez Miasto Zamość. Podczas dwutygodniowej wyprawy młodzi ludzie mieli okazję poznać kulturę, zwyczaje, szkołę, historię oraz życie codzienne amerykańskich nastolatków. Prezentowane na ekspozycji zdjęcia są zapisem tej wyprawy. Jak pisze jedna z uczestniczek w katalogu wystawowym: „chcemy, aby Państwo chociaż trochę mogli zaczerpnąć i poczuć klimat jaki tam panował”.

Swoją obecnością w Galerii MDK Zamość zaszczycili nas Pani Małgorzata Bzówka - Zastępca Prezydenta Miasta Zamość, Pani Agnieszka Kowal – Dyrektor Wydziału Oświaty, nauczyciele i opiekunowie grupy amerykańskiej oraz młodzież, która przyjechała do swoich przyjaciół do Zamościa z rewizytą.

Kuratorem wystawy oraz autorem katalogu jest Pan Andrzej Szumowski – nauczyciel fotografii w MDK Zamość.

Wystawę będzie można oglądać do dnia 8 czerwca 2019 roku. Serdecznie zapraszamy!