Przemocy mówię NIE - Zamość 2018 - turniej szachowy, wyniki.
W środę 11 kwietnia 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbył się turniej szachowy, który jest częścią programu działań profilaktycznych „Przemocy mówię NIE” - Zamość 2018. Działania te Honorowym Patronatem objęli Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk, Komendant Miejski Policji w Zamościu Pan Wiesław Pawluk oraz Komendant Staży Miejskiej Miasta Zamość Pan Marian Puszka. Wsparcia przy tym projekcie udziela nam Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Zamościu.

W zawodach wzięło udział 36 młodych szachistów z zamojskich szkół i placówek oświatowych. W poszczególnych kategoriach najlepszymi okazali się:

Kategoria I - szkoły podstawowe kl. I - IV

1 miejsce - Gracjan Cybulski (Szkoła Społeczna Zamość)

2 miejsce - Karol Prochowicz (MDK Zamość)

3 miejsce - Szymon Skorupski (MDK Zamość)

Kategoria II - szkoły podstawowe kl. V - VII

1 miejsce - Igor Osmoliński (MDK Zamość)

2 miejsce - Maciej Krzyżak (MDK Zamość)

3 miejsce - Jan Radzik (MDK Zamość)

Kategoria III - szkoły ponadpodstawowe

1 miejsce - Ton Ton (Szkoła Społeczna Zamość)

2 miejsce - Mateusz Janowski (MDK Zamość)

3 miejsce -  Paweł Chmiel (MDK Zamość)

Podsumowanie projektu oraz wręczenie nagród odbędzie się 24 kwietnia 2018 roku (tj. wtorek) o godz. 15:00,  w Galerii Sztuki Dziecka MDK  „Na Kamiennej” w Zamościu. Turniej szachowy organizowany był w ramach jubileuszu 70- lecia Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, którego finał odbędzie się w marcu 2019 roku. Organizatorem i Sędzią głównym turnieu był Pan Andrzej Czochra nauczyciel MDK Zamość.

Serdecznie zapraszamy na uroczyste posumowanie projektu.