Podsumowanie projektu ,,Profilaktyka! Niech rak nas unika”
We wtorek 5. grudnia o godzinie 12.00 miało miejsce podsumowanie projektu ,,Profilaktyka! Niech rak nas unika” w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. We wspólnym przedsięwzięciu pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość – Pana Andrzeja Wnuka – wzięły również udział takie instytucje jak III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu oraz Nu-Med Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Zamościu.

Na sali konferencyjnej MDK zgromadziły się osoby związane z projektem profilaktycznym: przedstawiciele Nu-Med Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Zamościu: dyr. ds. medycznych Pan Krzysztof Patyra, dyr. Nu-Med Pani Barbara Nizio, kierownik ds. administracji Pani Katarzyna Flak, rzecznik prasowa Nu-Med Pani Agata Surmacz-Wójcicka oraz psycholog Nu-Med Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Zamościu Pani Milena Milczuk, która 20. października poprowadziła warsztaty dla dzieci na temat budowania świadomości onkologicznej poprzez promowanie i popularyzowanie w środowiskach szkolnych i lokalnych prozdrowotnego stylu życia.  Na podsumowaniu działań profilaktycznych obecna była także Prof. Anna Stopyra, pod której kierunkiem 24. października 2017 r. została przeprowadzona akcja ,,Razem możemy więcej! I Ty możesz uratować komuś życie!”.

Podczas spotkania został wyemitowany film,będący zapisem dotychczasowych działań profilaktycznych we współpracy z MDK Zamość. Projekcja przypomniała również o koncercie MDK pt.„Dajemy uśmiech”, dla pacjentów Nu- Med Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Zamościu, który odbył się 18. października 2017 r.

5 grudnia 2017 r. to dodatkowo data ogłoszenia wyników I Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pod szyldem ,,Profilaktyka! Niech rak nas unika”. Dwudziestu autorów prac, będących laureatami odebrało szereg nagród ufundowanych min. przez Nu-Med, firmy Amoena oraz Medicus, jak również nagrodę specjalną Dyrektora MDK w Zamościu Pana Andrzeja Szumowskiego.

Podsumowanie wspólnych działań rakowych oraz gala nagród zostały okraszone oprawą artystyczną przygotowaną przez nauczycieli Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu: Pana Pawła Kołodziejczyka, Panią Alę Bochniak, Pana Radosława Oktabę, Panią Annę Antoszczak, Pana Piotra Johaniuka oraz Panią Wiolettę Brzozowską.

Projekt ,,Profilaktyka! Niech rak nas unika” to zaledwie początek postulatu uświadamiania dzieciom, młodzieży oraz dorosłym potrzeby prowadzenia zdrowego trybu życia.

Nowy Kurier Zamojski: Podsumowanie konkursu „Profilaktyka! Niech rak nas unika.” [ZDJĘCIA]