Piotr Szozda – Fotografia
Dnia 11 czerwca 2019 r. (tj. wtorek) o godz. 17.00 w Galerii Fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu „Na Poddaszu” odbędzie się otwarcie indywidualnej wystawy Piotra Szozdy pt.: "Fotografia". Wystawa została zorganizowana dzięki wsparciu i pomocy Zarządy Osiedla Kilińskiego w Zamościu.

Autor zdjęć jest uczniem Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zamościu, wychowankiem Internatu SOSW, którego opiekunem jest Pan Kamil Leńczuk oraz uczestnikiem zajęć pozalekcyjnych, prowadzonych w MDK Zamość przez nauczyciela fotografii Pana Andrzeja Szumowskiego.

Na wystawie będziemy mogli oglądać barwne prace formatu 50X70, których głównym tematem są krajobrazy. Prace prezentowane na ekspozycji cechuje bardzo duża wrażliwość plastyczna oraz to, co jest w fotografii bardzo ważne - wyczucie chwili i światła.

Warto zaznaczyć, że ww. ekspozycja jest pierwszą, indywidualną wystawą fotograficzną Piotra Szozdy.

Fotografie po wystawie, która będzie otwarta do dnia 15 czerwca zostaną przekazane do Internatu SOSW jako wystrój placówki.

Kuratorem wystawy i autorem katalogu jest Pan Andrzej Szumowski. Serdecznie zapraszamy!