Dzień Edukacji Narodowej 2018 w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu
W środę 10. października 2018 r o godz. 17.15 w sali konferencyjnej Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbyło się spotkanie poświęcone świętu oświaty i szkolnictwa wyższego.

Na widowni oglądającej część artystyczną, zebrali się nie tylko pedagodzy MDK wraz z całą kadrą pracowniczą, ale również nauczyciele seniorzy przez lata związani z placówką.Występy sceniczne rozpoczął tradycyjnie hymn MDK w Zamościu, wykonany przez wychowanków zajęć wokalnych, prowadzonych przez nauczyciela Pawła Kołodziejczyka. Wspaniałą kontynuacją niniejszych prezentacji wokalnych było również wykonanie piosenki dedykowanej edukacji.

Swoją cegiełkę dołożyli także wychowankowie zajęć teatralnych, prowadzonych przez nauczyciela Piotra Johaniuka, interpretując teksty o przesłaniu dydaktycznym.

Spotkanie nabrało wesołego tempa, dzięki młodym tancerzom z zespołu MDK ,,Kornelki, z  którymi zajęcia prowadzi nauczyciel Ala Bochniak. Roztańczone ,,Kornelki” zaskoczyły widzów niespodzianką w formie prezentów.

Oficjalne słowa do audytorium skierował przewodniczący Rady Rodziców – pan Mariusz Kołodziej. Pojawiły się także upominki od Samorządu Wychowanków. Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu – pan Andrzej Szumowski podziękował wszystkim zgromadzonym za wspaniałą pracę oraz udane współdziałanie pedagogów, rodziców i wychowanków. Ponadto Dyrektor MDK zauważył wspaniałe perspektywy na podsumowanie 70-lecia istnienia publicznej placówki pozaszkolnej, której maskotką jest oczywiście Koziołek Matołek. Trzech pracowników MDK otrzymało Nagrodę Dyrektora za jakość swojej pracy, w tym dwóch nauczycieli.Następnie miał miejsce słodki poczęstunek w formie tortu okolicznościowego, rozgrzany jesienną kawą i herbatą.