Severity: Notice

Filename: galleryio/galleryio.php

Młodzieżowy Dom Kultury - Strona Główna
II Drużynowy Turniej Wiedzy o Wielkiej Brytanii
Jak długa jest Tamiza? Ile stacji ma londyńskie metro? Ile waży mechanizm kuranta zegara Big Ben? W dniu 20 maja 2016 r. na te i podobne pytania odpowiedzi udzielili uczestnicy II Drużynowego Turnieju Wiedzy o Wielkiej Brytanii, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu.

Trzyosobowe drużyny rywalizowały ze sobą w dwóch etapach.  W pierwszym etapie uczestnicy musieli udzielić 50 poprawnych odpowiedzi na pytania dotyczące kultury oraz obyczajów Wielkiej Brytanii. Natomiast II etap składał się z quizów, ćwiczeń praktycznych, rozpoznawania budynków typowych dla Wielkiej Brytanii oraz sławnych Brytyjczyków.

Zwycięzcą II Drużynowego Turnieju Wiedzy o Wielkiej Brytanii organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu została drużyna reprezentująca Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sitnie. Miejsce II zdobyła drużyna z Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, a miejsce III drużyna z Gimnazjum Nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zamościu. Nagrody laureatom wręczył dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu – Pan Andrzej Szumowski. Koordynatorem turnieju była Pani Aleksandra Baranowicz – nauczyciel j. angielskiego MDK Zamość.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy uczestnikom oraz ich opiekunom za udział w turnieju i zapraszamy w przyszłym roku.

Zdjęcia: Radosław Oktaba i Aleksandra Baranowicz