List Anny Zalewskiej - Minister Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo, Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych. Zbliżające się wakacje to piękny i zasłużony czas wypoczynku, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i kadry pedagogicznej. Ważne jest, aby przebiegał on w bezpiecznych warunkach.

Wakacje w MDK Zamość
Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu serdecznie zaprasza na zajęcia w okresie wakacyjnym od 25 czerwca 2018 r. do 31 sierpnia 2018 roku.W ostatnim tygodniu czerwca oraz przez cały lipiec odbywać się będą zajęcia taneczne, plastyczne, językowe, teatralno-taneczne, komputerowe. Natomiast od sierpnia zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia szachowe, wokalne, teatralne i plastyczne. Więcej informacji: sekretariat MDK tel. 846384446

Miejsca wpisane na Światową Listę UNESCO. Nowa wystawa w MDK
W dniu 16 czerwca 2018 roku w Galerii Sztuki Dziecka „Na Kamiennej” w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbyło się otwarcie wystawy pt.: „Bez nazwy” oraz podsumowanie pracy grupy „Mały Artysta” w roku szkolnym 2017/2018. Wychowankowie dwóch grup plastycznych pracujących pod okiem Pani Małgorzaty Magryta zaprezentowali prace ukazujące świat flory i fauny oraz obiekty architektoniczne wpisane na Światową Listę UNESCO

Wychowankowie MDK Zamość nagrodzeni
W dniu 20 czerwca Wydział Oświaty UM Zamość podsumował rok szkolny 2017/2018 nagradzając laureatów przedmiotowych konkursów kuratoryjnych, oraz konkursów artystycznych i turniejów sportowych. Wśród młodych, szczególnie uzdolnionych Zamościan, znaleźli się również wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu.

Wystawa grafiki w MDK Zamość
W dniu 18 czerwca 2018 r. w Galerii Sztuki Dziecka Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego „Na Kamiennej” odbyło się otwarcie wystawy grafiki pt.: „Black & white - Zamość” oraz podsumowanie zajęć plastycznych prowadzonych przez Panią Magdalenę Majer.

Dzień Dziecka, Dzień Rodziny - Zamość 2018
W dniu 15 czerwca 2018 r. na terenach zielonych Osiedla Kilińskiego odbył się coroczny festyn pn.: "Dzień Dziecka, Dzień Rodziny". Organizatorami tej imprezy byli: Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego oraz Zarząd Osiedla Kilińskiego w Zamościu.

Nagrody – „Dzieciaki Dziękują” – Zamość 2018
W dniu 14 czerwca 2018 r. o godz. 16.00 w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbył się koncert i uroczyste wręczenie statuetek „Dzieciaki Dziękują – Zamość 2018”. Ta nagroda przyznawana jest od 2013 r. na wniosek dzieci osobom dorosłym, zaangażowanym w pracę na ich rzecz: „za wspaniałe serce, uśmiech oraz pomoc dzieciom naszego miasta”.

KONWENCJA O PRAWACH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Samorząd Wychowanków MDK Zamość w Sejmie
W dniu 12 czerwca 2018 roku przedstawiciele Samorządu Wychowanków MDK Zamość – Izabela Kołodziej, Gabriela Grzywińska oraz Agata Kluczek wspólnie z opiekunem, Panią Aleksandrą Baranowicz uczestniczyli w „IX Wyjazdowym Sejmiku Samorządowym Szkół Podstawowych Miasta Zamość” organizowanym w roku Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Koncert Zespołu Tanecznego MDK Zamość „Kornelki”
W dniu 12 czerwca 2017 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu odbyło się koncert Zespołu Tanecznego „Kornelki” prowadzonego przez Panią Alę Bochniak.