9 Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej - Zamość 2018
W dniu 22 maja 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu odbył się IX Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Koziołek”. Na scenie zaprezentowało się wielu uzdolnionych wykonawców z województwa lubelskiego. Honorowym Patronatem Festiwal objęła Pani Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty. Na konkursie gościliśmy starszą wizytator Pani Dorotę Kurzyńską z Delegatury Kuratorium Oświaty w Zamościu.

ZTN „Raptis” - Pomagaliśmy osobom chorym
W dniu 19.05.2018 r. w sobotę w ZDK odbył się Koncert Charytatywny „Kapela Serc” . W koncercie na rzecz Stowarzyszenia Osób ze Stwardnieniem Rozsianym w Zamościu, wzięły udział grupy taneczne II i III Zespołu Tańca Nowoczesnego „Raptis” z Młodzieżowego Domu Kultury im K. Makuszyńskiego w Zamościu. W tak cennej inicjatywie nasi wychowankowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne w towarzystwie zamojskich zespołów przed zgromadzoną licznie publicznością. Koncert powiązany był z licytacją podczas której zebrano 2600 zł. W czym nasi wychowankowie i ich rodzice mieli swój udział. ZTN „Raptis” towarzyszył nauczyciel tańca MDK Anna Antoszczak.

MDK Zamość na Festiwalu - Opole Artis 2018
W dniach 15-18 maja 2018 r. wychowankowie zespołów artystycznych Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu: młodzi tancerze Zespołu Tanecznego „Kornelki” oraz Zespołu Tańca Nowoczesnego „Raptis” prezentowali swoje umiejętności taneczne na scenie słynnego amfiteatru w Opolu podczas „III Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych - Opole Artis 2018”. Do Opola przyjechało ponad 300 przedstawicieli Młodzieżowych Domów Kultury z całego kraju. Gwiazdą imprezy był Kamil Bednarek.

IX Wojewódzki Festiwal Piosenki - kolejność prezentacji
IX Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Koziołek” MDK Zamość 22.05.2018 r. - kolejność prezentacji. Harmonogram.

Uroczyste sadzenie Alei Dębów Niepodległości w Zamościu
We wtorek 15 maja 2018 r. o godz. 12.00 przy ul. Strefowej w Zamościu miało miejsce uroczyste sadzenie Alei Dębów Niepodległości. Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu również uczestniczył w tym wymownym geście, sadząc swój mały dąbek, który wyrośnie na symboliczne drzewo w kulturze Narodu Polskiego.

Nagroda dla Dagmary
W dniu 7 maja 2018 w Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie odbyło się posiedzenie Jury VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Magiczny Sopot - Parki i ogrody”. Nagrodę w I kategorii wiekowej otrzymała nasza wychowanka Dagmara Dudek lat 8 uczęszczająca na zajęcia plastyczne do Pani Wioletty Brzozowskiej. Gratulujemy serdecznie nagrody.

II Miejsce w Polsce
Dnia 12 maja 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie odbył się Finał II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Na polską nutę”. Na scenie zaprezentowało się 47 wykonawców z wielu polskich miast i miejscowości, którzy zostali wyłonieni przez komisję konkursową z ponad 100 zgłoszeń. II Miejsce w kategorii III 16 – 19 lat zajęła wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu – Adriana Różańska. Konkurs oceniało Jury w składzie: dr Katarzyna Sobas, Żaneta Łabudzka i Kamil Bijoś. Adriana została przygotowana przez Pana Pawła Kołodziejczyka – nauczyciela MDK Zamość. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Poznajemy barwy narodowe. Podsumowanie projektu w MDK
W dniu 11 maja 2018 r. w Galerii Sztuki Dziecka MDK „Na Kamiennej” w Zamościu odbyło się otwarcie wystawy i podsumowanie projektu działań edukacyjno - kulturalnych pod nazwą „Poznajemy barwy narodowe”, który zorganizowany był pod Patronatem Prezydenta Miasta Zamość - Pana Andrzeja Wnuka. Częścią organizowanego projektu był II Wojewódzki Konkurs Plastyczny pod nazwą „Nasza biało – czerwona”. Działanie zorganizowano we współpracy z Polskim Towarzystwem Weksylologicznym oraz Pogotowiem Flagowym. Konkurs P organizowano w ramach 187 rocznicy ustanowienia barw narodowych i Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

XXXVII Mały Konkurs Recytatorski w MDK Zamość
Komunikat obrad jury z eliminacji powiatowych XXXVII Małego Konkursu Recytatorskiego

„Śpiewający” sukces wychowanek MDK Zamość
W dniu 9 maja 2018 r. w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbyły się Eliminacje Powiatu Zamojskiego do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”. Spośród wszystkich uczestników Jury nominowało trzy osoby, które będą reprezentowały nasz powiat w Rykach. Wśród wytypowanych znalazły się wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu – Amelia Kłos i Adriana Różańska otrzymując tytuły Laureatów. MDK Zamość reprezentowała również Karolina Szeremeta , która otrzymała Nagrodę rzeczową. Wokalistki przygotował Pan Paweł Kołodziejczyk - nauczyciel MDK Zamość. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszym etapie przesłuchań.