Odznaka Przyjaciela Dziecka TPD
Dnia 17 czerwca 2019 roku w Świetlicy Osiedlowej Spółdzielni Mieszkaniowej im. W. Łukasińskiego w Zamościu odbyła się uroczystość z okazji 100 lat Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Wydarzenie to było okazją do wręczenia odznaczeń i medali osobom szczególnie zasłużonym, pracującym społecznie na rzecz dzieci i młodzieży naszego miasta oraz pracownikom i wieloletnim działaczom TPD. Miło nam poinformować, że wśród osób wyróżnionych znalazł się również Pan Andrzej Szumowski wieloletni nauczyciel, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu., który z rąk Prezes TPD Oddział Zamość Pani Heleny Hass otrzymał odznakę „Przyjaciel Dziecka ”. Odznakę „Przyjaciel Dziecka” wręczono osobom zasłużonym za wkład pracy społecznej w dziedzinie wychowania i opieki nad dzieckiem. Serdecznie gratulujemy!

Wystawa fotografii „Non omnis moria”
Wystawa fotografii „Non omnis moria” - nie wszystek umrę, nie cały umrę, bo będę żył w moich dziełach (cytat z „Pieśni Horacego” nawiązujący do nieśmiertelności sztuki i artysty), której autorami są wychowankowie zajęć fotograficzno – multimedialnych Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, przygotowana została z okazji podsumowania całorocznych zajęć prowadzonych przez Pana Andrzeja Szumowskiego.

Wystawa Piotra Szozdy - zdjęcia
W dnia 11 czerwca 2019 r. (tj. wtorek) o godz. 17.00 w Galerii Fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu „Na Poddaszu” odbyło się uroczyste się otwarcie indywidualnej wystawy Piotra Szozdy pt.: "Fotografia".

Nowe nagrody dla młodych plastyków z MDK Zamość.
W dniu 7 czerwca 2019 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Zamość w Mokrem odbyło się podsumowanie XI Konkursu Plastycznego pt.: „Poezja i Bajka, Słowem i Pędzlem Malowana” organizowanego pod patronatem Wójta Gminy Zamość.

Bohater mojej ulubionej książki - wyniki
W dniu 6 czerwca 2019 r. Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu rozstrzygnęła konkurs plastyczny „Bohater mojej ulubionej książki”. Konkurs był adresowany do dzieci 5-6-letnich i uczniów kl. 1-3 szkół podstawowych z Zamościa i powiatu zamojskiego.

Publikacje MDK Zamość 2001 - 2019
Od 7 czerwca 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu z okazji Jubileuszu 70-lecia placówki prezentowana jest wystawa pt.: "Publikacje MDK Zamość 2001 - 2019".

Piotr Szozda – Fotografia
Dnia 11 czerwca 2019 r. (tj. wtorek) o godz. 17.00 w Galerii Fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu „Na Poddaszu” odbędzie się otwarcie indywidualnej wystawy Piotra Szozdy pt.: "Fotografia". Wystawa została zorganizowana dzięki wsparciu i pomocy Zarządy Osiedla Kilińskiego w Zamościu.

Finał konkursu - Jestem bezpieczny
Dnia 7 czerwca 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbyły się finał powiatowego XIX Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem bezpieczny”. Organizatorem ww. przedsięwzięcia była Komenda Miejskie Policji w Zamościu. Zmagania konkursowe zakończyły się zwycięstwem Szkoły Podstawowej w Gdeszynie. Gratulujemy serdecznie

Przygoda życia - nowa wystawa fotografii w MDK Zamość
Dnia 3 czerwca 2019 r. o godz. 16:30 w Galerii Fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu „Na Poddaszu” odbył się wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pod nazwą „Przygoda życia”.

Konkurs Wiedzy Prewencyjnej - Jestem Bezpieczny
Dnia 28 maja 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbyły się eliminacje miejskie i gminne XIX Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”. Organizatorem ww. przedsięwzięcia była Komenda Miejskie Policji w Zamościu.