UWAGA! Zmiana adresu strony internetowej MDK w Zamościu
Szanowni Państwo! Z dniem 10 września 2020 roku obecna strona internetowa placówki ulegnie stopniowej likwidacji. Wszystkie osoby zainteresowane bieżącą działalnością Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu zapraszamy do odwiedzenia naszej nowej strony. Znajdziecie ją Państwo pod adresem: http://mdk.zamosc.pl/. Bezpośredni odnośnik do nowo powstałej strony znajduje się poniżej...
 
Balladyna nie dała plamy, czyli udane Narodowe Czytanie 2020
W piątek 4. września 2020 r. o godz. 17.00 na nowo wybudowanej scenie przed wejściem do Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbyła się prezentacja wybranych fragmentów ,,Balladyny" Juliusza Słowackiego. Głośna lektura romantycznego dramatu stanowiła element ogólnopolskiej IX edycji Narodowego Czytania, organizowanego od 2012 r przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.
 
Uwaga! Ważne informacje...
Prosimy zapoznać się z dokumentami zamieszczonymi w zakładce "informacje dla rodziców".
 
List Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego.
Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski i Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas skierowali do dzieci i rodziców specjalny list, w którym zachęcili do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. Szefowie MEN i GIS podkreślili, że narzędzie to pozwala ograniczać ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa i wspiera bezpieczny powrót dzieci do szkół.
 
Ogólnopolski Konkurs Batiku-zaproszenie
 
Serdecznie witamy Dzieci, ich Rodziców oraz Opiekunów na progu nowego roku szkolnego 2020/2021.
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego jest nam niezmiernie miło zaprosić wszystkich chętnych na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. Tegoroczna oferta naszego MDK została tak opracowana, aby każde dziecko mogło odnaleźć ciekawą propozycję dla siebie, a tym samym rozwijać swoje pasje i zainteresowania.
 
Zadanie wykonane
W poniedziałek 6 lipca 2020 roku, dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy MDK wraz z uczestnikami zajęć wakacyjnych i tancerzami z zespołu „Kornelki” wzięli udział w wyzwaniu #GaszynChallenge dla Maciusia Cieślika z Pszczyny. Zostaliśmy nominowani do wzięcia udziału w tej szczytnej akcji przez Szkołę Podstawową nr 6 w Zamościu.
 
Najlepsi w klubie szachowym
Klub szachowy w MDK Zamość jest największym klubem w Zamościu, który w roku szkolnym 2019/2020 skupiał w swoich szeregach ponad 70 wychowanków. Młodzi szachiści w minionym roku szkolnym reprezentowali MDK Zamość i Miasto Zamość w wielu turniejach organizowanych nie tylko w mieście, ale również na szczeblu gminy, powiatu, województwa czy też Polski. Godnie reprezentowali placówkę na turniejach rangi międzynarodowej. Na wszystkich turniejach zawsze plasowali się na najwyższych stopniach podium, zdobywając złote, srebrne i brązowe medale. Wśród wychowanków największymi osiągnięciami pochwalić się mogą m. in. : Maciej Krzyżak, Bartosz Ożóg, Krystian Kiszka, Jan Radzik, Igor Osmoliński, Karol Prochowicz.
 
Sukcesy w Pracowni Batiku
W dniu 24 czerwca w holu Ratusza odbyło się podsumowanie Konkursu Artystycznego “440 lat minęło” organizowanego przez Młodzieżową Radę Miasta. Honorowy Patronat nad konkursem objęło Miasto Zamość Celem konkursu było pokazanie otaczającego nas Zamościa i promowanie młodych artystów. Organizator w konkursie plastycznym przyznał 5 nagród w tym 3 dla Wychowanków Naszej placówki Emilii Buczak, Emilii Brykner i Karola Będziejewskiego. Wszyscy laureaci pracują pod kierunkiem Magdaleny Cieplechowicz- Buczak. Gratulujemy !!!
 
"Zamość w plastyce" na wystawie w MDK
W Galerii Sztuki Dziecka MDK można obejrzeć prace plastyczne wychowanków z pracowni Wioletty Brzozowskiej, Magdaleny Cieplechowicz- Buczak, Magdaleny Majer i Małgorzaty Magryty. Na ekspozycję składają się prace malarskie, czarno- białe grafiki oraz wielobarwne batiki z architekturą Zamościa, widziane oczami najmłodszych artystów.Wystawa to ukłon wychowanków z okazji Jubileuszu 440 lecia Zamościa.
 
Klub Działań Plastycznych MDK-wirtualna wystawa prac wychowanków
Dobiega końca rok szkolny 2019/2020. Dla polskiej oświaty był to rok wyjątkowo trudny, gdyż w połowie zrealizowany w formie zdalnej. Klub Działań Plastycznych MDK prowadzony przez Magdalenę Majer zaprasza na wirtualną wystawę prac powstałych w tym nietypowym dla edukacji czasie tj. w miesiącach marzec-czerwiec 2020 roku.
 
Symultana z mistrzem okazją do wręczenia nagród dla najlepszych szachistów.
W sobotę 20 czerwca 2020 r. o godzinie 11.00 odbyła się na placu przed MDK Zamość niecodzienna impreza szachowa w której 14 młodych szachistów, wychowanków koła szachowego miało okazję spróbować swoich sił w seansie gry jednoczesnej z Mistrzem FIDE Zbigniewem Pydą.
 
Wakacje w KORONIE
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, będzie organizował zajęcia dla dzieci i młodzieży w okresie ferii letnich tj. od 29 czerwca do 31 sierpnia 2020 roku. Oferta pod nazwą „Wakacje w KORONIE” zapewni wszystkim zainteresowanym bezpieczny i ciekawy wypoczynek. Uczestnicy będą mieli możliwość poznania oferty artystycznych działań, które na co dzień realizowane są w MDK Zamość. W naszej wakacyjnej ofercie znajdą się miedzy innymi zajęcia plastyczne, językowe, wokalne, teatralne, szachowe i informatyczne. Zajęcia fotograficzne, taneczne i rytmiczne będą odbywały się w formie teoretycznej przy użyciu narzędzi multimedialnych.
 
Katarzyna Gromek – Finalistką
Wychowanka zajęć wokalnych Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu została Finalistką XXI Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Wokalistów i Zespołów Wokalnych DEBIUTY Lublin 2020. Niestety z powodu zaistniałej sytuacji nie ma możliwości uczestniczenia w II etapie konkursu a tym samym wzięcia udziału w Koncercie Laureatów w Teatrze Starym w Lublinie. Gratulujemy naszej wychowance i nauczycielowi panu Pawłowi Kołodziejczykowi, który przygotował Kasię.
 
Z początkiem wakacji rusza nabór na wolne miejsca w pracowniach MDK
Szanowni Państwo! Informujemy, że nabór na rok szkolny 2020/2021 dla nowych uczestników do pracowni działających w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu rusza już 29 czerwca 2020 roku. Postępowanie rekrutacyjne na wolne miejsca trwa do 17.07.2020 roku. Wypełnione wnioski prosimy przekazywać do sekretariatu placówki (ul. Kamienna 20 w Zamościu). Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 84 638 44 46. Druk do pobrania jest na naszej stronie internetowej www.mdk.zam.pl zamieszczamy poniżej.
 
Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Zamki i pałace w Polsce ”
Justyna Rzemieniuk zajęła II Miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zamki i pałace w Polsce”. Laureatka konkursu uczestniczy w zajęciach plastycznych „Mały Artysta” w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. prowadzonych przez nauczyciela Małgorzatę Magryta. W dniu 25.05.2020r. jury w składzie: Karol Wiącek- artysta plastyk, Dariusz Kostecki- artysta plastyk, Agnieszka Pruszowska- Mikołajczak- artysta plastyk, dokonało niezwykle trudnego wyboru prac, które następnie zostały nagrodzone i wyróżnione w trzech kategoriach wiekowych, a także prac zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej. Na konkurs zgłoszono ogółem 833 prace plastyczne, wykonane w różnych technikach plastycznych. Organizatorem konkursu był Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie.
 
,,Jak to Zamoyski i Morando w rytmie Zamość stawiali''
Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu przedstawia audio-wizualny projekt o Janie Zamoyskim i Bernardo Morando z okazji jubileuszu 440-lecia Zamościa.
 
Prace Oliwii Kuźmy na "Wędrującej wystawie"
W środę 10 czerwca w Galerii Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu odbyło się otwarcie wystawy pt. "Batik" Oliwii Kuźmy, wychowanki Pracowni Batiku MDK, jednocześnie uczennicy klasy I Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernarda Morando w Zamościu. Wystawa to kolejna już odsłona współpracy pomiędzy MDK i ”Plastykiem” w ramach innowacji „Wędrująca wystawa”, mającej na celu promocję uzdolnionych artystycznie uczniów i wychowanków obu placówek.
 
Wróciliśmy do pracowni MDK
Z dniem 25 maja Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu wrócił do zajęć stacjonarnych. Nasze zajęcia odbywają zgodne z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego: pomiar temperatury, dezynfekcja rąk i pomieszczeń, lista wchodzących i wychodzących, rodzice oczekujący na zewnątrz, a także zachowywanie bezpiecznej odległości. Najważniejsze, że znowu wspólnie możemy rozwijać pasje i zainteresowania.
 
Wyniki eliminacji X Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Koziołek” 2020
W tym roku Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Koziołek” cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Do naszej placówki napłynęły 142 zgłoszenia z takich miejscowości jak: Biłgoraj, Dereźnia Solska, Janów Lubelski, Jarosławiec, Józefów, Komarów Osada, Krasnobród, Krasnystaw, Lublin, Łabunie, Łuków, Łuszczacz, Majdan Sopocki Pierwszy, Nielisz, Opatkowice, Skierbieszów, Tarnogród, Tomaszów Lubelski i Zamość.
 
KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY