Zamościanie wykazali się hojnością i pobili rekord sprzed roku. 28 Finale WOŚP zagrał z sukcesem
W Zamościu jak w całym kraju i poza jego granicami w niedzielę 12 stycznia zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dla naszego sztabu był to kolejny finał zakończony sukcesem. Na chwilę obecną kwota zebrana przez sztab o numerze 5535 zarejestrowany w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu to 243 112,30. Nie jest to jednak kwota ostateczna.
 
W Zamościu ruszył 28 Finał WOŚP
Zamość zbiórkę dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej zaczął już w sobotę 11 stycznia. Tego dnia wszystkie działania sztabu WOŚP o numerze 5535 skupiły się w Galerii Handlowej Twierdza będącej współorganizatorem 28 Finału w naszym mieście. Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego przy wsparciu wielu zamojskich instytucji i osób o wielkim sercu przygotował ponad siedmiogodzinny koncert.
 
"Wędrująca wystawa"- malarstwo Alicji Siemko
W dniu 8 stycznia 2020 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu odbył się wernisaż prac malarskich Alicji Siemko, uczennicy klasy 3b Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernarda Morando w Zamościu. Wystawa zapoczątkowuje współpracę pomiędzy MDK i ”Plastykiem” w ramach innowacji „Wędrująca wystawa”, mającej na celu promocję uzdolnionych artystycznie uczniów i wychowanków obu placówek.
 
Za nami XX Wojewódzkie Spotkania z Kolędą i Pastorałką
„Lulajże Jezuniu”- tą kolędą 9 stycznia 2020r. rozpoczęły się przesłuchania XX Wojewódzkich Spotkań z Kolędą i Pastorałką. Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Biskup Zamojsko – Lubaczowski ks. Marian Rojek i Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk.
 
Wciąż nowe dary dla WOŚP
Do 28 Finału już tylko 2 dni, a darczyńcy ciągle napływają...
 
Dary dla WOŚP w Galerii Handlowej Twierdza
Już od dziś w pasażu Galerii Handlowej Twierdza można oglądać przedmioty jakie na 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazali nasi darczyńcy...
 
Ferie w MDK-nabór zakończony
Informujemy, że zakończyliśmy zapisy na zajęcia feryjne w MDK. Zainteresowanie z Państwa strony przerosło nasze oczekiwania, co nas bardzo cieszy. Istnieje możliwość zapisania się na listę rezerwową, która będzie brana pod uwagę w sytuacji gdyby ktoś zrezygnował.
 
Wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu wzięli udział w VI edycji Orszaku Trzech Króli
Zamojskie obchody Objawienia Pańskiego rozpoczęły się od Mszy Świętej. Następnie zamościanie zgromadzeni wokół kościoła pw. św. Michała Archanioła mieli okazję być świadkami ,,Pokłonu pasterzy", który stanowił punkt pierwszy w wędrówce monarchów Kacpra, Melchiora oraz Baltazara do miejsca narodzin Jezusa Chrystusa.
 
28 Finał WOŚP- program działań zamojskiego sztabu
Już niecały tydzień dzieli nas od 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę, 12 stycznia na ulicach naszego miasta pojawi się 550 wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami, żeby wspomóc najmłodszych potrzebujących. W tym roku zbierać będziemy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.
 
Sztab 28 Finału WOŚP zaprasza na konferencję prasową
W związku z organizacją działań 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy serdecznie zapraszamy Państwa na konferencję prasową w dniu 8 stycznia 2020 r. o godz. 12:00 w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego przy ul. Kamiennej 20. Współorganizatorami spotkania są: Galeria Handlowa "Twierdza", Zamojski Dom Kultury i Restauracja "Morandówka".
 
28 Finał WOŚP coraz bliżej
Wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu pod opieką pań Anny Antoszczak i Aleksandry Baranowicz oraz pana Radosława Oktaby gościli w siedzibie Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie. W dniu 29 grudnia przygotowali identyfikatory, przywieźli banderole, serduszka dla ofiarodawców oraz gadżety 28 Finału, a także zwiedzili Fundację.
 
MDK na "Wigilii mieszkańców Zamościa"
W dniu 22 grudnia 2019 roku na Rynku Wielkim odbyła się XIII Wigilia dla mieszkańców Zamościa „Bądźmy wszyscy razem”. Jest to wyjątkowa inicjatywa w którą angażują się zamojscy restauratorzy organizując Spotkanie Wigilijne dla mieszkańców. Jak co roku Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu włączył się w tą szlachetną akcję.
 
„Kolęda płynie z wysokości”
Piątek 20 grudnia upłynął wychowankom zajęć wokalnych i rytmicznych bardzo uroczyście i świątecznie. W godzinach przedpołudniowych w Kaplicy Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła w Zamościu odbył się koncert kolęd przygotowany przez Zespół Wokalny MDK, którego nauczycielem jest pan Paweł Kołodziejczyk.
 
Kolejne dary dla WOŚP
Prezentujemy kolejne przedmioty podarowane przez Zamościan o wielkim sercu, jakie będzie można nabyć podczas 28 Finału WOŚP ...
 
Spotkanie wigilijne Samorządu Wychowankóów
Przy wspólnym, wigilijnym stole zasiedli razem nauczyciele, rodzice oraz wychowankowie, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia świąteczne oraz przy akompaniamencie pana Pawła Kołodziejczyka zaśpiewać tradycyjne, polskie kolędy.
 
Kociewska Kartka Pocztowa o Tematyce Bożonarodzeniowej z nagrodami
W dniu 11 grudnia 2019 roku komisja w składzie: Marta Woźniak; Joanna Chudzik; Mirosława Möller; Grzegorz Oller dokonała oceny 479 prac nadesłanych na XXVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na Kociewską Kartkę Pocztową o Tematyce Bożonarodzeniowej i przyznała w Kategorii Szkół Ponadpodstawowych nagrodę Karolowi Niemczyckiemu, natomiast w Kategorii Szkół Podstawowych wyróżnienie Hannie Szarzyńskiej i Hannie Wolskiej. Laureaci konkursu uczestniczą w zajęciach plastycznych „Mały Artysta” w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. prowadzonych przez nauczyciela Małgorzatę Magryta. Organizatorem konkursu jest Ośrodek Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim.
 
Ferie w MDK
Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym na otwarte zajęcia podczas ferii zimowych w styczniu 2020 roku. Szczegóły poniżej...
 
Wigilia w MDK
W dniu 18 grudnia 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu odbyło się spotkanie świąteczne „Wigilijny Wieczór w MDK”. W programie wzięły udział zespoły rytmiczno – taneczne „Rising Stars” oraz „Gwiazdki”, zespół wokalny, który uświetnił uroczystość pięknymi kolędami oraz wychowankowie prowadzący imprezę, a także prezentujący swoje umiejętności recytatorskie.
 
Cicha Noc, Święta Noc…
W dniu 17 grudnia 2019 r. w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Zamościu odbyła się wigilijna wieczerza w której uczestniczyli nauczyciele, pracownicy, zaproszeni goście oraz młodzież. Spotkanie umilił koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Wokalnego Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu. Na scenie zaprezentowali się: Natalia Adamczyk, Wiktoria Fiedurek, Marcin Grabowski, Wiktoria Grela, Katarzyna Gromek, Wiktoria Kostrubiec, Sebastian Palikot, Dominika Radlińska, Sylwia Struzik, oraz nauczyciel i opiekun zespołu pan Paweł Kołodziejczyk.
 
Nagrody w wojewódzkim konkursie plastycznym
W dniu 17 grudnia 2019 r. o godz 12.00 w Ogrodzie Zoologicznym im. Stefana Milera w Zamościu odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego konkursu plastycznego pt.”Nocni mieszkańcy Zamojskiego Zoo” Na konkurs wpłynęło 798 prac z 83 szkół i placówek edukacyjnych. Wśród laureatów konkursu znalazły się również nasze wychowanki. Nagrody wręczył dyrektor Ogrodu Zoologicznego pan Grzegorz Garbuz.
 
KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY