Sukces Bartosza w konkursie plastycznym.
Miło nam poinformować, ze w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Jesteśmy dumni z Polski- z chlubnych kart i miejsc narodowej historii„ nasz wychowanek Bartosz Stadnik otrzymał nagrodę. Bartosz pod okiem nauczyciela plastyki Magdaleny Cieplechowicz- Buczak wykonał batik „ Zamojska rotunda”. Konkurs organizowany został przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Tychach.

XII Wigilia dla mieszkańców Zamościa „Bądźmy wszyscy razem”.
W dniu 14 listopada 2018 roku w Corner Pub odbyło się spotkanie dotyczące organizacji XII Wigilii dla mieszkańców Zamościa „Bądźmy wszyscy razem”. Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego już po raz kolejny włącza się w tę wyjątkową inicjatywę, w którą angażują się zamojscy restauratorzy organizując Spotkanie Wigilijne dla mieszkańców Zamościa.

Nasi wychowankowie dla Niepodległej
W dniu 10 listopada grupa wychowanków zajęć plastycznych, teatralnych i fotograficznych naszej placówki uczestniczyła w wyjeździe do Warszawy.

100 Rocznica Odzyskania Niepodległości
W dniu 11 listopada 2018 r. Młodzieżowy Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu uczestniczył w uroczystościach 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Warsztaty plastyczne.
W dniu 09.11.2018 r. wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu zajęć rękodzieła plastycznego prowadzonych przez Panią Wiolettę Brzozowską uczestniczyli w warsztatach plastycznych dla uzdolnionych dzieci i młodzieży organizowanych przez Ośrodek Edukacyjno - Muzealny Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu.

Wystawa "Być jak marszałek"
W dniu 07.11.2018 odbyło się w MDK Zamość otwarcie wystawy wychowanków zajęć informatycznych pt. „Być jak marszałek”. Na wystawie zaprezentowano prace wychowanków pracowni informatycznej wykonane w technice grafiki komputerowej przedstawiające fotomontaże zdjęć wychowanków ucharakteryzowane w elementy charakterystyczne dla postaci marszałka Józefa Piłsudskiego.

Patriotyzm przez szachy
W piątek 09.11.2018 r. zorganizowany został w MDK Zamość Międzyszkolny Turniej Szachowy z cyklu "Patriotyzm przez szachy". Zawody odbyły się w ramach obchodów setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Do turnieju przystąpiło 34 młodych szachistów reprezentujących szkoły w Zamościu.

Sukcesy szachowe
W środę 07.11.2018 r. odbyły się X Indywidualne Otwarte Mistrzostwa Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zamościu. Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu na w/w zawodach reprezentowało 3 szachistów, wychowanków nauczyciela gry w szachy Pana Andrzeja Czochry. W kategorii klasy IV - VI szkoły podstawowe pierwsze miejsce zdobył Igor Osmoliński, trzeci był Maciej Krzyżak. Na czwartym miejscu uplasował się Jan Radzik. Młodym szachistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Certyfikat dla MDK Zamość
W dniu 9 listopada o godz. 11.00 Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu odbyła się uroczystość pn.: „Lubelskie rekordy dla niepodległej” z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Komunikat MEN i Głównego Inspektora Sanitarnego
Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży przekazujemy Państwu list Pani Anny Zalewskiej Minister Edukacji Narodowej, oraz pana Jarosława Pinkasa Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczący zabezpieczenie Państwa dzieci przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.