5 zawodników MDK Zamość zdobyło tytuły Mistrzów Gminy Zamość
W sobotę 10.02.2018 r. piętnastu szachistów, wychowanków MDK Zamość wzięło udział w Mistrzostwach Gminy Zamość pod Patronatem Wójta Gminy Zamość. I tym razem podopieczni Pana Andrzeja Czochry zajęli czołowe miejsca.

Spotkanie z Markiem Marcolą
W dniu 7 lutego 2018 r. o godz. 17.00 w Galerii Fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu „Na poddaszu” odbyło się spotkanie z Panem Markiem Marcolą oraz otwarcie wystawy pt.: „Maski”.

Historia Polski w barwach narodowych. Spotkanie i warsztaty
Dnia 07.02.2018 roku o godz. 9:00 w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbyły się otwarte zajęcia pod nazwą „Historia Polski w barwach narodowych” oraz warsztaty rękodzieła artystycznego „Kokarda narodowa” . Gościem specjalnym spotkania był wiceprezes Polskiego Towarzystwa Weksylologicznego, płk Marek Kwiecień, który w związku z 187 rocznicą (przypadającą właśnie na 7 lutego) pierwszego oficjalnego dokumentu ustanawiającego biel i czerwień barwami narodowymi Polaków, przeprowadził krótką pogadankę na temat historii barw narodowych Polski. Warsztaty prowadziła Pani Wioletta Brzozowska - nauczycielka MDK Zamość.

Szachowy Feryjny Turniej Dzikich Drużyn
W poniedziałek 05.02.2018 r. w ramach programu "Radośni w niepodległej" odbył się w MDK Zamość "Feryjny Turniej Szachowy Dzikich Drużyn".

Zaproszenie na kulig
Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu zaprasza dzieci oraz młodzież do udziału w kuligu w dniu 8.02.2018 r. (czwartek).

Warsztaty tańca narodowego
W dniu 06.02.2018 roku w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu w ramach programu „Radośni w Niepodległej” odbyły się warsztaty tańca narodowego prowadzone przez Panią Alę Bochniak nauczyciela tańca MDK. Warsztaty przybliżyły uczestnikom nasze tańce narodowe: poloneza, krakowiaka, kujawiaka, oberka oraz mazura. Umożliwiły dzieciom naukę kroków tanecznych, figur parowych oraz zespołowych z poszczególnych tańców. Uczestnicy mieli również okazję poznać stroje narodowe i zaprezentować je w tańcu. Za aktywny udział w warsztatach wszyscy otrzymali skromne upominki.

Feryjny turniej e-sportowy
W dniu 01.02.2018 roku odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu turniej e-sportowy w ramach programu "Radośni w niepodległej".

Feryjny Turniej Tańca „Pierwszy krok” w MDK Zamość
W dniu 30 stycznia 2018 roku w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbyła się XIII edycja Feryjnego Turnieju Tańca „Pierwszy krok”.

„Kocie sprawy” Zamość 2018
Regulamin IX Wojewódzkiego Konkurs Fotograficznego i Plastycznego „Kocie sprawy” - Zamość 2018

Fotografia i batik w Synagodze.
W dniu 26 stycznia 2018 o godz. 18.00 w Galerii "Centrum Synagoga" w Zamościu odbył się uroczysty wernisaż wystawy fotografii i batiku pt.: „Inspiracje”.