Kochani Wychowankowie
Wszyscy znaleźliśmy się w nowej, dotąd nieznanej sytuacji, która budzi wiele wątpliwości i pytań pozostawionych bez odpowiedzi. Wiemy, że okoliczności te są najbardziej niezrozumiała właśnie dla Was jako ludzi młodych, a czasem nawet bardzo młodych. Dlatego też poniżej zamieszczamy krótki filmik, który przynajmniej trochę przybliży Wam sytuację i pomoże znaleźć odpowiedzi na podstawowe pytania związane z pandemią koronawirusa.
 
"Wędrująca wystawa"- fotorelacja
Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu zaprasza do obejrzenia fotorelacji z wystawy malarstwa Katarzyny Jabłońskiej - uczennicy klasy II Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Wystawa zorganizowana przy współpracy MDK i PLSP w ramach innowacji pedagogicznej "Wędrująca wystawa" zdobi ściany Młodzieżowego Domu Kultury już od 12 marca.
 
Zrób kartkę na Wielkanoc
Drodzy Wychowankowie zbliża się czas Świąt Wielkanocnych, moment, w którym wysyłamy życzenia świąteczne do naszych bliskich. Zapraszamy Was do udziału w konkursie plastycznym na „Kartkę Wielkanocną on-line”. Konkurs zorganizowaliśmy po to, aby móc przesłać życzenia świąteczne do zaprzyjaźnionych placówek, instytucji i osób, z którymi współpracujemy. Wybrane przez nas kartki będą podpisane Waszym nazwiskiem.
 
Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Zamościa
Jako Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czujemy się odpowiedzialni za mieszkańców naszego miasta w tym trudnym i dziwnym dla nas czasie. Otrzymujemy informacje z Fundacji WOŚP, że osoby starsze i samotne z Zamościa również potrzebują pomocy w zrobieniu niezbędnych zakupów i zgłaszają swoje potrzeby w tym zakresie. Czujemy się za to odpowiedzialni, jednak nie możemy ryzykować zdrowia i życia Wolontariuszy. Nie oznacza to, że osoby potrzebujące pomocy pozostawiamy same sobie...
 
Komunikat
Drogi Rodzicu, jeśli masz jakieś pytania czy wątpliwości dotyczące działalności placówki, skontaktuj się z nami. Nasi nauczyciele w okresie zawieszenia zajęć stałych w MDK pozostają do Państwa dyspozycji on-line ( e-mail, telefon, portale społecznościowe).
 
Szanowni Państwo!
Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu uprzejmie informuje, że z dniem 6 kwietnia 2020 r. rozpoczynamy przyjmowanie deklaracji kontynuacji uczestnictwa w stałych, bezpłatnych zajęciach pozalekcyjnych. Deklarację w formie scanu lub informację potwierdzającą chęć udziału w ww. zajęciach (w razie problemów z przekazaniem scanu) można przesłać do sekretariatu placówki na adres e mail: mdkzamosc@poczta.onet.pl do dnia 10 czerwca 2020 roku. Po tym terminie, gdy zostaną zweryfikowane wszystkie deklaracje i informacje o kontynuacji, rozpocznie się postępowanie rekrutacyjne na wolne miejsca w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu. Serdecznie zapraszamy!
 
Przemocy mówię NIE- Zamość 2020
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w konkursie plastycznym i turniejach:szachowym i komputerowym, organizowanych w ramach programu działań profilaktycznych "Przemocy mówię NIE" - Zamość 2020. Jesteśmy dobrej myśli i ufamy, że zaproponowane przez naszą placówkę działania będą mogły się odbyć w zaplanowanych terminach. O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.
 
Drodzy Wychowankowie i Rodzice
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w dniach 25.03.2020r. do 10.04.2020 r. nasze zajęcia odbywać się będą zdalnie wg dotychczasowego planu zajęć. Zajęcia zdalne odbywają się przez komunikatory wybrane przez nauczyciela. Poniżej podajemy linki do aktywnych już stron internetowych poszczególnych pracowni.
 
Zaproszenie do konkursu plastycznego
Drodzy Wychowankowie, przedstawiamy Wam temat pracy plastycznej. Jest to realizacja konkursowa zaproponowana przez "Galerię Staszica 13". Powstałe prace należy wysłać na adres e-mail podany u dołu plakatu. Miłej pracy.
 
Miejsca na podium w ogólnopolskim konkursie plastycznym
Właśnie dotarła do nas informacja o wynikach Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Anieli grają, króle witają”. I miejsce otrzymały- Emilia Kucner i Anna Skrzypik, II miejsce przypadło Justynie Rzemieniuk, natomiast III miejsce wywalczyły Magdalena Kiszczuk i Eliza Pupiec. Laureatki konkursu uczestniczą w zajęciach plastycznych „Mały Artysta” w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu prowadzonych przez panią Małgorzatę Magryta. Organizatorem konkursu była Fundacja „Orszak Trzech Króli”, która jest inicjatorem i organizatorem największych jasełek ulicznych na świecie - Orszaku Trzech Króli w Warszawie, a także w kilkuset miejscowościach w Polsce i na świecie.
 
Wyróżnienie w konkursie plastycznym
W dniu 11 marca 2020 r. o godz 10.30 w Ogrodzie Zoologicznym im. Stefana Milera w Zamościu odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt.”Zimowy przyjaciel zwierząt”. Na konkurs wpłynęło 536 prac z 67 szkół i placówek edukacyjnych. Wśród laureatów konkursu znalazła się również wychowanka zajęć plastycznych MDK prowadzonych przez Panią Wiolettę Brzozowską. Wyróżnienie w kategorii klas I-III otrzymała Judyta Pawelczyk. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów plastycznych.
 
Kochani Wychowankowie i Rodzice!
Przykro nam, że nasze cotygodniowe spotkania w grupach dążące do rozwijania pasji i zainteresowań zostały zawieszone na jakiś czas. Miejmy nadzieję, że taka sytuacja nie potrwa długo i już za kilka dni działalność Młodzieżowego Domu Kultury wróci do stanu dotychczasowego. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony na Facebook, gdzie regularnie zamieszczane będą informacje jak w kreatywny sposób spędzić czas wolny. Do zobaczenia niebawem.
 
UWAGA
W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą rozprzestrzeniania się koronawirusa, zostaje przesunięty termin dostarczania prac plastycznych na Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Piękny uśmiech, zdrowe zęby”. Prace prosimy przysyłać do dnia 6 kwietnia. Wszelkie informacje dotyczące konkursu prosimy śledzić na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu: www.mdk.zam.pl
 
Drodzy Państwo!
W związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, zwracamy się z prośbą o załatwianie wszelkich spraw drogą telefoniczną (84 638 44 46) lub e – mail (mdkzamosc@poczta.onet.pl). Po odbiór nagród XI edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Kocie i psie sprawy” – Zamość 2020 prosimy zgłaszać się po 25 marca 2020 roku.
 
Informacja o zawieszeniu zajęć dydaktyczno - wychowawczych
Od 12 marca do 10 kwietnia br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
 
Katarzyna Gromek finalistką Debiutów 2020
Wychowanka zajęć wokalnych MDK Zamość Katarzyna Gromek znalazła się pośród 22 Finalistów XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Młodych Wokalistów DEBIUTY 2020. Konkurs organizowany był przez MDK Nr 2 w Lublinie. Finał festiwalu poprzedzony warsztatami wokalnymi które poprowadzi Pani Grażyna Łobaszewska odbędzie się 19 marca w Teatrze Starym w Lublinie . Kasię do festiwalu przygotował Pan Paweł Kołodziejczyk. Gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnym etapie!
 
podsumowanie XI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Kocie i psie sprawy" ODWOŁANE
Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że zaplanowane na dzień jutrzejszy (tj. 11 marca 2020 r.) podsumowanie XI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Kocie i psie sprawy" - Zamość 2020 nie odbędzie się. Sytuacja spowodowana jest zagrożeniem epidemiologicznym na terenie kraju. W związku z powyższym serdecznie zapraszamy laureatów konkursu po odbiór nagród i wyróżnień indywidualnie (w godzinach pracy placówki).
 
Kolejny międzynarodowy sukces plastyczny naszej wychowanki
W Dzielnicowym Domu Kultury „Bronowice” w Lublinie podsumowany został XXV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Mój Świat: pt. "Różnorodność Natury", na który napłynęły 1282 prace z 138 ośrodków oraz 46 zgłoszeń indywidualnych z Polski, Ukrainy, Litwy, Rosji, Kazachstanu i Chin. Pośród wyróżnionych kwalifikacją do wystawy pokonkursowej prac, znalazł się rysunek wykonany przez Agatę Sawicką wychowankę „Klubu Działań Plastycznych MDK” prowadzonego przez panią Magdalenę Majer.
 
Utalentowane tancerki z ZTN Raptis
W dniach 6 i 7 marca 2020r. w VII Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie odbył się X Wojewódzki Konkurs Artystyczny 7. Talent. Naszą placówkę reprezentował Zespół Wokalny i Zespół Tańca Nowoczesnego „Raptis”. Opiekunami zespołów są Pani Anna Antoszczak i Pan Paweł Kołodziejczyk.
 
Sukces taneczny Wiktorii
W niedzielę 8 marca 2020 r. Wiktoria Antoszczak - wychowanka zajęć taneczno - rytmicznych "Rising Stars", które prowadzi nauczyciel MDK pani Ewa Krupa zdobyła III miejsce w kategorii Youth Solo w stylu tanecznym Show Dance. Była to już druga edycja Tanecznego Grand Prix Lubelszczyzny - Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Tanecznych "Taneczne Talenty". Gratulujemy Wiktorii i życzymy dalszych sukcesów.
 
KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY