Ferie zimowe - program
Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku szkolnym na ferie zimowe pod nazwą „Śladami historii Zamościa”.
 
Kocie sprawy – Zamość 2016, wyniki konkursu
Na konkurs organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu pod Honorowym Patronatem Wojewody Lubelskiego Pana Przemysława Czarnka we współpracy z Zamojską Fundacją dla Zwierząt i Środowiska ZEA, Zarządem Osiedla Kilińskiego w Zamościu, Salonem Firmowy „Meblik” w Zamościu oraz Radą Rodziców MDK wpłynęło 977 prac plastycznych oraz 177 prac fotograficznych z 81 placówek oraz 4 prace indywidualne.
 
Bal Choinkowy
W dniu 3 lutego 2016 r. w Młodzieżowym Dom Kultury im K. Makuszyńskiego zorganizowano dla dzieci i młodzieży „Bal Choinkowy”.
 
„Piękny uśmiech zdrowe zęby” – Zamość 2016 - wyniki
Na konkurs organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu we współpracy z Wielospecjalistycznym Centrum Stomatologicznym sp. z o.o. ul. Kilińskiego 4 w Zamościu, Salonem Firmowym „Meblik” w Zamościu, Radą Rodziców MDK wpłynęło 489 prac z 35 placówek z województwa lubelskiego.
 
„X Wiosenne Spotkania Taneczne – Zamość 2016”
Regulamin Turnieju Tańca Nowoczesnego
 
Szachowe zmagania młodych zawodników z MDK Zamość
W sobotę 30 stycznia 2016 r. grupa szachistów Koła Szachowego MDK Zamość wraz z nauczycielem Panem Andrzejem Czochrą wzięła udział w II Międzynarodowym Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Rachanie.
 
„Przemocy mówię NIE - Zamość 2016”.
Regulamin VIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego
 
Spotkania z Kolędą i Pastorałką – Zamość 2016. Wyniki. Zdjęcia.
W dniu 12 i 13 stycznia 2016 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu odbyły się Spotkania z Kolędą i Pastorałką - Zamość 2016. Jury w składzie: Przewodnicząca Pani Wiesława Badach i członkowie: Pani Ewa Lisak, Ks. Krystian Bordzań, Pan Marian Szewera i Pan Władysław Swacha po wysłuchaniu 28 zespołów, 4 duetów i 70 solistów z województw lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
 
Nowe dary i upominki dla WOŚP Zamość.
Prezentujemy zdjęcia części darów przekazanych na rzecz naszego sztabu. Można je nabyć w dniu 10 stycznia od godz. 12.00 w trakcie trwania 24 Finału WOŚP w Młodzieżowym Dom Kultury, ul. Kamienna 20. Zapraszamy również do udziału w loterii fantowej. Czekają ciekawe nagrody. Każdy los wygrywa! Zebrane środki w całości zostaną przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.
 
Pozdrowienia od Jurka Owsiaka. WOŚP Warszawa wita Zamość.
Materiał filmowy zrealizowali wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury im K. Makuszyńskiego, członkowie Sztabu WOŚP Zamość Nr 892.
 
Międzynarodowy sukces Natalii Dobrowolskiej
Natalia Dobrowolska (lat 9), wychowanka grupy plastycznej „Mały Artysta” Młodzieżowego Domu Kultury im K. Makuszyńskiego w Zamościu, otrzymała Dyplom I stopnia w 6 Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pt.: „Czajkowski oczami dzieci”.
 
Szlachetna Paczka
W dniu 8 stycznia 2016 r. w Hotelu Artis w Zamościu, odbyła się gala podsumowująca pracę wolontariuszy "Szlachetnej Paczki". Imprezę uświetnili nasi wychowankowie: Zespół Wokalny i Zespół Tańca Nowoczesnego "Raptis" MDK Zamość. Zespoły prowadzą Pani Anna Antoszczak i Pan Paweł Kołodziejczyk.
 
Taneczny koncert dla Babci i Dziadka
W dniu 25 stycznia 2016 r. o godz. 16.30 i 18.00 wychowankowie Zespołu Tanecznego MDK „Kornelki” zatańczyli dla swoich Babć i Dziadków.
 
Komunikat Sztabu WOŚP
Pragniemy poinformować, że dzięki hojności mieszkańców Zamościa i regionu, zaangażowaniu wolontariuszy oraz niezliczonej ilości bezimiennych ludzi dobrej woli, w trakcie 24 Finału WOŚP w dniu 10 stycznia 2016 r. udało się nam zebrać rekordową kwotę 128 170.77 PLN! Pieniądze zbieraliśmy na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Dziękujemy! Sztab Nr 892 MDK Zamość
 
WOŚP - wspólne dzieło pokoleń. Fotografie cz. I
2 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Rynek Wielki w Zamościu. 2 stycznia 1994 r.
 
Wyniki konkursu plastycznego Kartka Bożonarodzeniowa – Zamość 2015
Na Konkurs Plastyczny „Kartka Bożonarodzeniowa – Zamość 2015” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im K. Makuszyńskiego w Zamościu przy współpracy z Radą Rodziców oraz Radą Wychowanków MDK wpłynęło 143 prace.
 
Warsztaty ceramiczne
W dniu 12 listopada 2015 r. wychowankowie zajęć plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu uczestniczyli w „Warsztatach ceramicznych” organizowanych przez Ośrodek Edukacyjno - Muzealny Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu.
 
Komunikat Sztabu WOŚP - rekrutacja zakończona
Zamojski Sztab Nr 892 uprzejmie informuje, że zakończył pracę nad naborem wolontariuszy do 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Opiekunów wolontariuszy zawiadamiamy, że spotkanie dotyczące bezpieczeństwa i zasad organizacji przebiegu Finału odbędzie się dnia 8 stycznia 2016 r. o godz. 14.00 w siedzibie Sztabu w MDK Zamość przy ul. Kamienna 20. Serdecznie dziękujemy wszystkim placówkom i szkołom za włączenie się w działania WOŚP w naszym regionie.
 
Nagroda Akademii Szkarłatny Żuczek
Grupa teatralna Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu - Teatr Młodego Aktora prowadzony przez Panią Krystynę Różańską została nagrodzona w projekcie pn.: "Nagroda Akademii Szkarłatny Żuczek".
 
Ogólnopolskie sukcesy „Małych Artystów”
Natalia Dobrowolska, lat 10 i Joanna Jagoda Szwaczkiewicz, lat 17, wychowankowie pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu zostały Laureatkami X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „BARWY LASU” organizowanego przez Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim.
 
KALENDARZ IMPREZ
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY