Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
Na V Ogólnopolski konkurs plastyczny” Cztery pory roku w oczach dziecka – wszystko, co z wiosną, latem, jesienią i zimą związane- moje wakacyjne wspomnienia” wpłynęło ponad 1500. Konkurs został zorganizowany przez Niepubliczną Szkołę Podstawowa nr 7 w Słupsku. Wśród wyróżnionych znalazła się Blanka Kuśmirczak wychowanka zajęć plastycznych prowadzonych przez Panią Wiolettę Brzozowską. Serdecznie gratulujemy
 
Wychowanki zajęć plastycznych na wernisażu w BWA
Nie od dziś wiadomo, że kontakt ze sztuką pobudza mózg do pracy i świetnie przygotowuje go do uprawiania nauk ścisłych, przede wszystkim kształcąc uwagę poznawczą. W myśl tej opinii grupa młodzieżowa „Klubu Działań Plastycznych MDK” wraz z nauczycielem Magdaleną Majer wybrała się w dniu 12 grudnia 2019 roku na wernisaż malarstwa wieloletniego nauczyciela zamojskiego Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych pana Mariana Kędry.
 
Wolontariusze WOŚP z wizytą w Szpitalu Papieskim
W czwartek 12 grudnia grupa wolontariuszy zamojskiego sztabu 28 Finału WOŚP wraz z szefem Sztabu Magdaleną Cieplechowicz- Buczak, Agnieszką Bida oraz Aleksandrą Baranowicz odwiedziła oddział neonatologii Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Zamościu. Celem wizyty było obejrzenie sprzętu , który szpital otrzymał od Fundacji WOŚP po ubiegłorocznej zbiórce. Wartość sprzętu opiewa na kwotę 200 tysięcy złotych. Zamojski sztab w ubiegłorocznej zbiórce uzyskał kwotę 205 358 12 .
 
Delegacja sztabu z wizytą w Fundacji WOŚP
Sztab 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zamościu działa pełną parą. Zakończyliśmy już rejestrację wolontariuszy, trwają prace organizacyjne przed finałowymi wydarzeniami, które będą odbywać się w całym mieście. Za nami wizyta w Fundacji WOŚP i spotkanie z jego szefem Jurkiem Owsiakiem. W środę 11 grudnia Szefowa zamojskiego sztabu Magdalena Cieplechowicz- Buczak wraz Ewą Krupą i dwiema wolontariuszkami Oliwią Kuźmą i Wiktorią Antoszczak odwiedziła fundację w celu poinformowania o tym co będzie się działo w Zamościu w trakcie 28 finału. Został nagrany spot reklamujący wydarzenia, który niebawem dostaniemy i będzie towarzyszył finałowym działaniom sztabu w Zamościu. Dostaliśmy mnóstwo gadżetów z autografem Jurka Owsiaka , które będzie można nabyć podczas koncertów 11 stycznia w Galerii Twierdza oraz 12 stycznia w Zamojskim Domu Kultury . Zapraszamy do śledzenia naszej strony.
 
ZTN „Raptis” ze św. Mikołajem w OSiRze
W dniu 7 grudnia 2019 roku o godz. 9 30 w Ośrodku Sportu i Rekreacji odbył się IX Turniej Mikołajkowy – Turniej Miast Partnerskich w halowej piłce nożnej. Organizatorem tej wyjątkowej imprezy sportowej było Diecezjalny Klub Sportowy „Gaudium”. Nie zabrakło władz miasta.
 
„Wszyscy będziemy seniorami”
W dniu 7 grudnia 2019 r. odbyło się otwarcie pierwszej wystawy prac wykonanych na zajęciach informatycznych MDK Zamość. Wystawa grafiki komputerowej pod tytułem „Wszyscy będziemy seniorami” składa się z prac przedstawiających wyobrażenie siebie w wieku dojrzałym. Wykonanie prac graficznych było okazją do poruszenia na zajęciach treści wychowawczych: szacunku dla osób starszych, opieki nad osobami starszymi oraz ich potrzebami.
 
Wyróżnienia za Anioły
W VIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Literackim „Mój Anioł” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie wyróżniony został batik Emili Buczak lat 8 wykonany pod kierunkiem. Magdaleny Cieplechowicz-Buczak
 
Moje Boże Narodzenie wyróżnione
W XXVIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Moje Boże Narodzenie” pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty wyróżnienie w grupie do 9 lat otrzymała wychowanka zajęć plastycznych Emilia Buczak lat 8 , która wykonała batik przedstawiający tradycyjną szopkę Bożonarodzeniową, nauczycielem prowadzącym Emilię jest pani Magdalena Cieplechowicz- Buczak. Autorką wyróżnioną kwalifikacją do wystawy jest Gabriela Grzywińska lat 12 również wychowanka pracowni batiku.Podsumowanie konkursu odbędzie się 11 grudnia o godzinie 16.00 w MDK pod „Akacją” w Lublinie. Gratulujemy sukcesów.
 
Sukces plastyczny "Małych artystek"
Uczestniczki zajęć plastycznych „Mały Artysta” Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu otrzymały nagrody i wyróżnienia w XXI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna- Boże Narodzenie, Nowy Rok”. Na konkurs wpłynęły 1682 prace ze 185 placówek oświatowych i kulturalnych. Jury w składzie: Wanda Ugarenko – artysta plastyk, Magdalena Możdżeń – artysta plastyk, Benedykt Możdżeń – artysta plastyk przyznało nagrody i wyróżnienia w 12 kategoriach wiekowych. I miejsce otrzymała Gabriela Żygawska, III miejsce – Eliza Pupiec, III miejsce – Paulina Bogiel, natomiast Hanna Wolska- wyróżnienie. Do konkursu laureatki przygotowała Pani Małgorzata Magryta- nauczyciel zajęć plastycznych MDK w Zamościu. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Domu Kultury w Pabianicach. Uroczystość wręczenia nagród i otwarcia wystawy, odbędzie się 13 grudnia 2019 r. o godz. 16:30 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury.
 
Młodzi tropiciele historii z wizytą u króla
Realizując program wychowawczy 28 osobowa grupa wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury wraz z opiekunami Magdaleną Cieplechowicz- Buczak, Magdaleną Majer i Pawłem Kołodziejczykiem 7 grudnia 2019 r. odwiedziła warszawskie muzea.
 
"Anioł z niespodzianką"...
Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego prezentuje w Galerii "Morandówka" wystawę pt.: „Anioł z niespodzianką”. Składa się ona z 60 prac plastycznych oraz wielobarwnych batików, wykonanych w pracowni batiku nauczyciela plastyki MDK Magdaleny Cieplechowicz- Buczak.
 
Mikołaj w MDK
W dniu 6 grudnia 2019 r. wychowanków MDK Zamość odwiedził św. Mikołaj. Po długiej podróży z bieguna północnego z radością rozejrzał się po naszych pracowniach. Posłuchał śpiewu, spojrzał na dzieła sztuki, zagrał w szachy i na komputerze. Mikołaj trafił w tym roku do wszystkich wychowanków placówki na ul. Kamiennej, w ODK Okrąglak, a nawet na wernisaży prac plastycznych w Galerii Morandówka. Obdarował dzieci słodyczami, zostawiając również nieco dla reszty wychowanków MDK. Mikołaja zaprosiła do nas Rada Rodziców MDK Zamość.
 
Sukces Zespołu Tanecznego „Kornelki” na XXVII Międzywojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Mikołajkowe Spotkania Taneczne” w Krośnie
W dniu 6 grudnia 2019 r. Zespół Taneczny „Kornelki” z Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu, prowadzony przez nauczyciela zajęć tanecznych panią Alę Bochniak wraz z nauczycielem zajęć języka angielskiego panią Aleksandrą Baranowicz, wyjechał do Krosna, aby wziął udział w XXVII Międzywojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Mikołajkowe Spotkania Taneczne” w RCKP w Krośnie.
 
Międzynarodowe sukcesy ZTN „Raptis” OSSA 2019
W dniu 2 grudnia 2019 roku Zespół Tańca Nowoczesnego „Raptis” wziął udział w IDO GRAND PRIX - XIX edycji International Wold Dance Week OSSA 2019. Zawody taneczne odbyły się w urokliwym miejscu, Hotelu Ossa w Rawie Mazowieckiej, gdzie zjechały się zespoły taneczne z całego świata .
 
Zaproszenie na wystawę
Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu zaprasza na wystawę prac wychowanków pracowni plastycznej prowadzonej przez panią Magdalenę Cieplechowicz- Buczak.
 
Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym
Justyna Rzemieniuk (lat 19) otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „ANIOŁY SĄ TAKIE…” 2019. W konkursie wzięło udział 1245 uczestników z 225 placówek oświatowych z całej Polski. Komisja w składzie: Joanna Siwak – artysta plastyk, Adam Kopiec - artysta plastyk, Agnieszka Byszkowska – artysta plastyk postanowiła wyróżnić pracę Justyny, która jest uczestniczką zajęć plastycznych „Mały Artysta” prowadzony przez nauczyciela Małgorzatę Magryta w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Domu Kultury w Lubinie.
 
Warto pomagać
W dniu 30 listopada 2019 r. naszą placówkę odwiedzili Mikołaje z Zarządu Osiedla Kilińskiego w Zamościu. Goście przygotowali mikołajkową niespodziankę dla naszych wychowanków, którzy mimo niesprzyjającej aury osobiście dostarczyli zabawki dla potrzebujących dzieci objętych pomocą MOPS oraz GOPS do siedziby Zarządu w ubiegły czwartek.
 
Warsztaty dekoracji świątecznych
W dniu 28 listopada 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu odbyły się warsztaty artystyczne, w których udział wzięły dzieci z Pogotowia Opiekuńczego w Zamościu wraz z opiekunem.
 
Akcja zbierania zabawek zakończona sukcesem
W dniu, 28 listopada 2019 r. w naszej placówce zakończyła się akcja zbiórki zabawek dla potrzebujących dzieci objętych pomocą MOPS oraz GOPS, organizowaną przez Zarząd Osiedla Kilińskiego w Zamościu, w którą aktywnie włączył się Samorząd Wychowanków MDK Zamość.
 
Pierwsze dary na licytację WOŚP
Szanowni Państwo ! W sztabie MDK trwają prace organizacyjne przed finałowymi wydarzeniami, które będą odbywać się w całym mieście 11 i 12 stycznia 2020 roku. Powoli napływają prezenty od darczyńców.
 
KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY