Warsztaty artystyczne w Nowej Dębie
Zapraszamy wszystkich wychowanków MDK na warsztaty malowania bombek do Nowej Dęby. Zwiedzimy Muzeum Bombki, gdzie zobaczymy unikatowe ozdoby, które wykonywane są w całości ręcznie, zgodnie z wieloletnią tradycją. Muzeum imponuje ilością wzorów, ich wyrafinowane kształty i elegancja pozwalają traktować je jako małe dzieła sztuki. Uczestnicy warsztatów samodzielnie wykonają swoją bombkę.
 
Obchody 80- tej Rocznicy Agresji Sowieckiej na Polskę
W dniu 17 września 2019 r. reprezentacja Samorządu Wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, wspólnie z opiekunami uczestniczyła w uroczystościach upamiętniających 80 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę.
 
Nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu w upamiętniającym ofiary Katyńskie wydarzeniu ,,Iskra Pamięci"
W minioną sobotę 14 września 2019 r. na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie oraz na Rynku Wielkim w Zamościu miało miejsce symboliczne upamiętnienie ponad dwudziestu tysięcy ofiar pozbawionych przez sowietów życia w Lesie Katyńskim.
 
Za nami wakacje na Morzem Bałtyckim
Lato dobiega końca, więc warto przypomnieć jak wakacyjny wypoczynek zaczęli wychowankowie MDK, którzy pod okiem pań Magdaleny Cieplechowicz- Buczak, Ewy Krupy i Magdaleny Majer spędzili tydzień nad polskim morzem.
 
Narodowe Czytanie 2019 w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu
W sobotę 7 września 2019 r. o godzinie 10.00 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu miała miejsce ósma edycja Narodowego Czytania.
 
Społeczność MDK uczciła 80-tą Rocznicę wybuchy II Wojny Światowej
Dnia 1 września 2019 r. wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, wspólnie z nauczycielami uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających 80 rocznicę napaści Niemiec Hitlerowskich na Polskę
 
Serdecznie witamy dzieci, ich rodziców oraz opiekunów na progu nowego roku szkolnego 2019/2020
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego jest nam niezmiernie miło zaprosić wszystkich chętnych na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. Tegoroczna oferta naszego MDK została tak opracowana, aby każde dziecko mogło odnaleźć ciekawą propozycję dla siebie, a tym samym rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Szczegółowe informacje znajdą Państwo pod numerem telefonu: 84 638 44 46. Serdecznie zapraszamy!
 
Odznaka Przyjaciela Dziecka TPD
Dnia 17 czerwca 2019 roku w Świetlicy Osiedlowej Spółdzielni Mieszkaniowej im. W. Łukasińskiego w Zamościu odbyła się uroczystość z okazji 100 lat Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Wydarzenie to było okazją do wręczenia odznaczeń i medali osobom szczególnie zasłużonym, pracującym społecznie na rzecz dzieci i młodzieży naszego miasta oraz pracownikom i wieloletnim działaczom TPD. Miło nam poinformować, że wśród osób wyróżnionych znalazł się również Pan Andrzej Szumowski wieloletni nauczyciel, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu., który z rąk Prezes TPD Oddział Zamość Pani Heleny Hass otrzymał odznakę „Przyjaciel Dziecka ”. Odznakę „Przyjaciel Dziecka” wręczono osobom zasłużonym za wkład pracy społecznej w dziedzinie wychowania i opieki nad dzieckiem. Serdecznie gratulujemy!
 
Sukcesy taneczne MDK Zamość
W dniu 15 czerwca 2019 r. wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu z Zespołu Tańca Nowoczesnego „Raptis” uczestniczyli w Turnieju Tańca Nowoczesnego pn.: International Polish Cup w Wilanowie.
 
Nowe nagrody dla młodych plastyków z MDK Zamość.
W dniu 7 czerwca 2019 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Zamość w Mokrem odbyło się podsumowanie XI Konkursu Plastycznego pt.: „Poezja i Bajka, Słowem i Pędzlem Malowana” organizowanego pod patronatem Wójta Gminy Zamość.
 
KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY