Międzyszkolny Turniej Szachowy z cyklu Patriotyzm przez szachy
W dniu 28 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego odbył się Międzyszkolny Turniej Szachowy z cyklu „Patriotyzm przez szachy” z okazji obchodów Święta Flagi oraz Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Relacja filmowa.
 
Poznajemy barwy narodowe. Podsumowanie
Dnia 28 kwietnia 2017 r. w Galerii Sztuki Dziecka MDK „Na Kamiennej” w Zamościu odbyło się otwarcie wystawy i podsumowanie projektu działań edukacyjno - kulturalnych pod nazwą „Poznajemy barwy narodowe”. Integralną częścią projektu był I Wojewódzki Konkurs Plastyczny pod nazwą „Nasza biało – czerwona”, który zorganizowany został pod Patronatem Prezydenta Miasta Zamość - Pana Andrzeja Wnuka, przy współpracy z Polskim Towarzystwem Weksylologicznym oraz Pogotowiem Flagowym.
 
III DRUŻYNOWY KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII – ZAMOŚĆ 2017
Regulamin
 
Fotograficzny świat wyobraźni - zaproszenie
W dniu 27.04.2017 r. o godz. 17.00 w Galerii Fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu „Na Poddaszu”, odbędzie się wernisaż zbiorowej wystawy fotograficznej wychowanków MDK Zamość pt.: „Świat wyobraźni”. Na ekspozycji będzie można obejrzeć barwne prace formatu 50 x 70, których autorami są uczniowie szkól podstawowych i gimnazjalnych: Julia Binięda, Marta Kiluk, Zuzanna Niemczuk, Martyna Mulawa, Natalia Zderkiewicz, Weronika Zalewska, Gabriela Wasilewska, Emilia Walas, Monika Sokołowska oraz Weronika Tkaczyk.
 
Sukcesy szachistów z MDK Zamość
W dniu 26.04.2017 r. miał miejsce w Tomaszowie Lubelskim Wojewódzki Turniej Szachowy o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty. Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu reprezentowało 17 wychowanków koła szachowego, podopiecznych nauczyciela gry w szachy Andrzeja Czochry. W klasyfikacji indywidualnej w kategorii kl I-III najlepszym zawodnikiem był Karol Prochowicz, który uplasował się na V miejscu ( na 95 startujących zawodników). W kategorii klasy IV-VI najlepszym był Michał Karolczak, który zajął XI miejsce ( na 89 startujących zawodników). W klasyfikacji drużynowej w kategorii klasy I-III Drużyna z MDK Zamość w składzie Karol Prochowicz, Miłosz Duda, Aleksander Styczyński, Aleksandra Wolińska uplasowała się na II miejscu ( na 23 drużyny startujące) natomiast drużyna w składzie Michał Karolczak, Maciej Krzyżak, Jan Radzik, Kinga Szpinda zajęła III miejsce (na 20 startujących drużyn z województwa lubelskiego). Wszystkim serdecznie gratulujemy.
 
11 Wiosenne Spotkania Taneczne – Zamość 2017
W dniu 22 kwietnia 2017 r. na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbył się Wojewódzki Przegląd Zespołów Tanecznych – „11 Wiosenne Spotkania Taneczne – Zamość 2017”. Honorowy Patronat nad imprezą objął Pan Andrzej Wnuk Prezydent Miasta Zamość. Na przegląd zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu przyjechało do Zamościa 812 tancerzy z 47 zespołów województwa lubelskiego prezentując 58 układów tanecznych.
 
Turniej Szachowy Pamięci Dzieci Zamojszczyzny
W piątek 21.04.2017 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu odbył się Międzyszkolny Turniej Szachowy Pamięci Dzieci Zamojszczyzny z cyklu „Patriotyzm przez szachy”. Patronat nad turniejem objął Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, który ufundował nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników. Turniej poprzedzony zostały spotkaniem z honorowym gościem Panią Agnieszką Jaczyńską – historykiem, pracownikiem IPN, która przybliżyła zebranym historię Dzieci Zamojszczyzny.
 
Nasza biało – czerwona - wyniki konkursu plastycznego
Na Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Nasza biało – czerwona” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu w ramach 186 rocznicy ustanowienia barw narodowych i Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej wpłynęło 205 prac z 25 placówek województwa lubelskiego. Konkurs zorganizowany został pod Patronatem Prezydenta Miasta Zamość - Pana Andrzeja Wnuka, przy współpracy z Polskim Towarzystwem Weksylologicznym oraz Pogotowiem Flagowym.
 
Relacja z otwarcia wystawy fotograficznej pt.: Ingres
Dnia 19.04.2017 r. o godz. 9:30 w Galerii Fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu odbyła się wystawa zdjęć Pana Andrzeja Szumowskiego pod nazwą „Ingres”, organizowana z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej. Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem objął Ordynariusz Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej, Jego Ekscelencja ks. Biskup Marian Rojek.
 
Palcem po mapie
19 kwietnia wychowankowie zajęć języka angielskiego wraz z nauczycielem uczestniczyli w ciekawym spotkaniu kulturowo – językowym organizowanym przez Zamojski Dom Kultury. W trakcie pierwszego spotkania z cyklu "Palcem po mapie" rodowity Węgier - Gyuri oraz jego przyjaciele opowiedzieli o historii, kulturze, obyczajach oraz tradycjach swojego kraju.
 
KALENDARZ IMPREZ
INFORMACJE DLA RODZICÓW
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
KONKURSY